Споделена история от Тинейджърски

Мрачен човек съм.
Здравейте. Искам да споделя с вас една моя 'особеност'. Преди да започна, искам да кажа че съм напълно нормално момче на 18 години, имам семейство, приятели, абе нищо не ми липсва както се казва. Обаче има нещо, което ме прави различен от другите, не е недостатък, напротив харесвам се така. Бих описал себе си като мрачен, тъжен, меланхоличен човек. Мразя слънцето, когато пече никога нямам настроените, като съм на вън с приятели в слънчев ден винаги се преструвам ,че ми е приятно да се разхождам в това "приятно" време. Щорите в стаята ми винаги са пуснати, като пещера е, лампата я светвам само като трябва да уча. Обожавам тъмнината и мракът, не мога да дам адекватно обяснение защо, просто съм си такъв. Като вали дъжд съм в супер настоение, пълен съм с енергия. Понеже няма с кой да изляза навън в дъждовен ден, излизам сам, разхождам се с часове, стигам до реката, сядам на някоя мокра пейка и се отдавам на тишината, на спокойствието, на хармонията, стоя там, на открито, под дъжда и изпитвам удоволствие от това. Ходих в Кьолн, отидох в Катедралата. Бих казал че това е най съвършенната постройка, която съм виждал. Разглеждах я от вътре с часове, бях възхитен, музиката от оргънът същобеше уникална. Родителите ми бяха мнодо потиснати от атмосферата в катедралата, разгледаха я на бързо и излязоха, а аз бях погълнат от нея. Готиката ми е страст просто. Обичам тъмнината, мрачната атмосфера, дъждът, самотата, спокойствието. Чудя се просто, има ли и други като мен?

Коментари

1.   Айде замисли се дали си единствения....

-- Death_Blade

2.   Няма лошо бе такъв съм и аз!!!

И аз се питах това преди време, дали има такъв като мен, или съм изключение. Уви, ти си втория кат' мен.
И аз обичам всичките неща, който ти каза, ако добавим и тишината ... Абе това съм си аз, различен. Никога не съм бил като другите. Никога. За разлика от теб, аз съм на 14 .. И ... проявявам същите симптоми .. Но както вече казах, обичам се такъв, какъвто съм. Даже не се виждам, като некъф друг.
Да ти кажа, не сме единствени .... :)

3.   Просто нагласата ти е такава, не виждам това да е проблем. И аз харесвам облачно време, дъжд и буря - те са много магнетични. Харесвам и слънце, но да е по-меко, не да пече жега.
Ако има някой психолог, сигурно би ти казал, че искаш нещо да прикриеш. Остави ги психолозите:)

4.   Или си внушаваш че си такъв или си некав откачен като мене при определени условия.Не знам некав зарибен по войната ли съм къв съм много филми ли съм гледал или ми е в кръвта да съм войник ама като вълк единак съм така като вали облачно сичко е разрушено наоколо и се чуствам супер добре или да е жега и наоколо има измрели трупове оо напрао си умирам от кеф...искам да всявам паника страх разруха да гори сичко на около като мръсни зли германци сме :D

5.   И казваш че си нормален !!! Та ти си психично болен...

8.   Аз съм на 19 и имам подобен проблем. Лятото ми е много труден сезон, от топлината много ми падат силите и енергията, нямам мотивация да работя. Просто искам да си седя вкъщи и да не правя нищо. Когато е студено или мрачно съм пълен с енергия. Любимото ми време е смрачаването преди да за завали як дъжд :Д

9.   За мен си странен и те възприемам като лош човек но това си ти! всички сме различни! ако хората около теб приятели, познати, роднини са щастливи в твоята компания а не тъжни и мрачни значи всичко е наред!!! но ако специялно само и единствено при теб в твоята компания са тъжни и мрачни а не ведри и весели значи наистина си лош човек.

10.   Аз също съм така :)! Не обичам да излизам навън когато е слънчево! И аз се кефя на дъжда щото мога да си стоя у нас. Как да кажа.. Когато вали.. Просто това време е точно за мен. За разлика от теб съм 14 годишно момиче xD