Споделена история от Тинейджърски

Приятелите ми ми забиват нож в гърба, когато казвам истината
Края на годината сме, утре свършваме. Понеже съм края на прогимназията ще се разделя със сегашния си клас. До скоро си мислех как ще ми липсват, как не искам да се разделяме. Но ето, ме точно последния ден всичко се случи. Пет момичета си бяхме приятелки, но се скарахме за някаква тъпотия. Бях се разсърдила за нещо незначително и едно от момичетата ме изгони. Тъй като всички си бяхме сърдити се оправих с останалите, но не и с това момиче. Ще го нарека И Бях я помолила да ме върне обратно в общия ни чат, но тя ми се изрепчи. Почна се един скандал, в който тя дори не обръщаше внимание какво пиша, просто искаше да покаже, че няма за какво да ми завижда, че е велика. Изненада, аз също съм красива. Не случайно имам нещо наречено - златни пропорции на лицето. Но въпреки това всички са красиви. И тя не е човека, който има правото да ме нарича "ненормално грозна". Ще спестя подробностите от нашия разговор, но ще спомена само, че една от приятелките ми извън училище ми влезе в профила и й писа от мое име. Не съм я карала, тя каза че много се е ядосала и че иска да я надроби хубаво. Отделно от тази групичка от пет човека има една Н. Това момче винаги ми се е оплаквало за външния си вид или каквото и да е. Винаги я подкрепях, един път не съм я игнорирала, докато останалите я пренебрегваха. И все пак днес се случи следното - излизам с две от момичетата навън, само с тях съм приятелка в момента, и се натъквам в телефона на едната на чат на тях само четирите. По-рано бяха поканили в групата едно момиче от училище и бяха почнали да се карат. Видях, че ползват реплики като мен, но си помислих че може да е вярно. И какво да видя? Уговорили са се нарочно да ми се подиграват. Да, И ми каза, че се съмнява че чета книги. Отговора ми беше, че чета и то на три езика (български, английски, френски, което си е вярно) и отделно пиша и чета фенфикове. И познайте... последната й реплика в онзи подигравателен чат беше - аз чета фенфъкове бе, вие какво знаете. Като разбрах щях да падна. Бях навън, вече се бях разделила с онези две момичета. Почнах да плача, като се прибрах 10 минути стоях заключена в стаята си и плачех. С какво заслужих подигравки? Била съм смешна? А оня б*клук И много добре ли беше? Прави се на кралица, смята че в бъдеще няма да има проблеми, но в същото време е пълна с комплекси. Вярно е. Разправях се с Н, а тя се засмя. Не съм разбирала от ебавки, от шегички. Каква шега? Ако постъпя с нея така ще прибегне до самоубийство сигурно. Била съм изглеждала смешно, много надълбоко съм влизала. Чашата ми преля. Защитава момиче, което й се прави на приятелка, а до вчера (наистина вчера) пише и говори на другите какъв ужасен човек е на външен и вътрешен вид, каква й била хигиената, ужасния й вкус за дрехи. Виждала съм толкова гадни неща, но не съм се месила, защото не исках да правя скандали между тях двете. Днес обаче се ядосах и й написах всичко, което съм чула и прочела. Тя не повярва, само е казала на И (или е пратила скрийншот) и тя ми писа. Честно казано вече нямам сили да се боря, тя не разбира от дума. Мисли ме за лъжкиня. Бих й пратила скрийншотове поне, но не мога. Не съм такъв човек и никога не бих постъпила така с личните чатове на приятелката си - С. С е момичето, на чийто телефон видях чата и разбрах че е уговорка. И с нея и още едно момиче бяхме навън днес. Единствено тях ще оставя за приятелки, другите ги разбрах какви са.

Но искам да ми покажа, че не са ме смачкали. Да им покажа, че не са нищо повече от мен, а са просто нискоморални селяндури, които претендират че са възпитани и уникални. Чувствам се предадена и наранена. Онези две момичета може да са в групата, където са се уговаряли но нямат никаква вина. Страх ме е все пак, че ще ги настроят срещу мен, че ще говорят неща зад гърба ми и те няма да ме защитят... но не знам. Н ще ми липсва, но не смятам че такъв човек ме заслужава.

Благодаря за отделеното внимание.

Коментари

1.   Ако позволят да бъдат настроени срещу теб, значи не са ти истински приятелки! Момиче, има още на много предатели да попадаш. Не тичай по г*за на никого. Зарежи ги просто. Отиди в гимназия, различна от тяхната и започни на чисто, ще си намериш 100% по-свестни и добри приятели.

ELSA

2.   Ако позволят да бъдат настроени срещу теб, значи не са ти истински приятелки! Момиче, има още на много предатели да попадаш. Не тичай по г*за на никого. Зарежи ги просто. Отиди в гимназия, различна от тяхната и започни на чисто, ще си намериш 100% по-свестни и добри приятели.

ELSA

3.   Първо, недей да се опитваш да показваш каквото и да било на някого. Това само ще подхрани допълнителни подигравки и заяждане от тяхна страна. Докато те търсят за какво да се хванат, а ти им обръщаш внимание, значи ще го намерят винаги. Най-добре е да ги игнорираш, бъди над махленските им прояви и лицемерие. Недей да им се обясняваш, да се караш с тях или да се опитваш да им отмъщаваш по някакъв начин. Дала си си сметка, че не искаш да общуваш повече с такива хора, ами недей! И без това класът ви се разделя, догодина ще започнеш на чисто с нови хора. Изкарай си едно спокойно и весело лято, събирай се с други приятели и не се трогвай от такива глупави постъпки. Такива хора ще срещаш често, малки и големи. Хубаво е да знаеш как да не им обръщаш внимание, вместо да оставяш да те тормозят и нараняват.