Споделена история от Тинейджърски

Как да я отделя от компанията и?
Значи историята ми е малко сложна и ще се радвам модераторите ми да я публикуват, защото мисля само за това, А ВЕЧЕ Я ПУБЛИКУВАМ ЗА 6-ТИ ПЪТ.
В 8 клас бяхме 6 приятелки от един клас;аз и момичето, с което седях на един чин(ще я наричам А. ), сестра ми и момичето, което седна с нея (тя е Т. ), най-добрата ни приятелка (М. ) и съответно момичето, с което седяха заедно (И. )
В началото всичко беше наред, но И. беше меко казано странна и всички започнаха да я изолират. Това пък от своя страна доведе до отделянето на М. и И. , защото си бяха станали много близки.
Така временно останахме аз, сестра ми, А. и Т.
Класът ни беше разделен на 2 групички-момчетата, които бяха само 9, и момичетата, като никой не общуваше с противоположния пол;даже не се бяхме запознали.
Един ден няколко момчета от класа ме видяха да пуша и искаха да дойдат с мен, като в замяна ми предложиха паролата за интернета на училището.
Тогава сестра ми и Т. не ми говореха, защото според тях се бях, , продала'' за една парола.
Започнах да излизам по често с момчетата, защото пуших с тях, но този с който се бях сближила най-много започна да ме харесва. Отрязах го гадно, защото много момичета го харесваха и мислех, че е курвар. (За което сега много съжалявам)
През това време отново се сближих с И. , защото започна да пуши с мен, и с М.
В края на 8 клас постепенно се оправих с сестра ми и Т. и си бяхме старата компания.
Така навихме и Т. и А. да пробват цигари, след, което Т. пропуши.
Тя никога не е обичала да обсъжда някой зад гърба и много ни се дразнеше, затова когато спря цигарите и разбра, че сестра ми и другите са говорили за нея, че по този начин се е отделила от, , готината групичка'', тя наистина се отдели и започна да общува с най-задръстените от класа.
А това, което се появи в 9 клас не беше тя. От леко закръгленото момиче, беше станала скелет на батерии, косата и вече не беше към русо, а беше тъмно кестенява дълга до кръста, очите и бяха зелени вместо кафяви, държеше се много неадекватно и супер изкуствено.
Това, което разбрах в последствие ме шокира. Винаги ако я питаш нещо ще ти каже и реших да я питам. Отслабнала е толкова от тревата, която пуши, с начална фаза на анорексия е, а за другото така се харесвала повече. Пак си бяхме близки, но просто не излизахме заедно.
Не знам как стана, но момчетата, започнаха много да си говорят с нея и им се набута да пуши трева с тях.
Така пак почна цигарите и започна да излиза с тях.
Ние много пъти и намеквахме, че им се бута и да спре, но в последствие се оказа, че наистина е станала много близка с 3ма от тях, заедно с това момче, което ме харесваше.
Винаги си помагаха, помогнаха и да се пребори с анорексията и сега тялото и е като на фитнес модел;изобщо не прилича на себе си, а аз от една страна се дразня, защото преди аз бях най-хубавата от класа.
Сега тя е много по слаба от мен, много по-красива винаги е била, ама сега вече изобщо никой не може да се конкурира с нея.
С това момче, което ме харесваше станаха най-добри приятели, но според целия клас са нещо повече и аз започнах да го харесвам.
Знам, че постъпвам много гадно но искам цялата и идилия да се развали, водя и се приятелка, тя ме смята за много близка, но тайно и завиждам и искам нещо да и се случи с перфектният живот. Така се чувствам отвратително, защото тя винаги прави всичко за всеки, помага на хората и е една от малкото, които поставят чуждото щастие пред собственото си. Сега като станаха толкова близки с него, започнах да го искам.
Постоянно са заедно, седят на един чин, слушат музика, рисуват си в тетрадките, подписват си се на ръцете, дразнят се.
На пръв поглед чисто приятелски но според много хора имат нещо повече.
След като свършим училище тръгват заедно, а са в съвсем различни посоки, дори и не са на една спирка за автобусите.
Понякога както си пушат, някой поглежда другия и отиват на някъде, после закъсняват за час или пък се скриват и се връщат след малко супер доволни.
Онзи ден ги разместиха, защото много се смееха, той отиде до тоалетната бави се 5 минути, после това момче което седеше до нея получи смс и и каза отивай да му помагаш, че сам няма да се опрай и се бавиха още 15 минути.
С какво да му помага, да се изпикае ли?
Какво мислите вие дали са повече от приятели и какво е правила с него в тоалетната?
Как да я отделя от момчетата, защото се дразня?
Как да я накарам да ми каже истината за това дали са заедно?

Коментари

1.   Остави ги на мира, търси късмета си на друго място, не ми харесва, това, което мислиш.

2.   Завистта е грозно и пагубно нещо, скъпо момиче. Тя те изяжда отвътре, отравя те, и затова си виновна само и единствено ти! На 100% си даваш сметка, че завиждаш на момиче, което се е държало винаги повече от добре с теб и никога не те е обидило или наранило по някакъв начин, и същевременно й желаеш лошото, да й се обърка животът, да се изложи, да не я харесват.. и всякакви други глупави сценарий, които се въртят в главата ти. ЗАЩО? Какво можеш да спечелиш ти, ако направиш всичко по силите си някой друг да бъде нещастен и разочарован? Така ще отстраниш "конкурентката" си.. голяма простотия, честно. Дори нея да спрат да я харесват и да привлича внимание, това значи ли, че ти ще си център на вниманието вече.. определено не. Докато не промениш начина си на мислене и не преобразуваш злобата, ревността и завистта в една положителна мотивация, доникъде няма да стигнеш. Вместо да стоиш и да се чудиш как да й направиш мръсно, поработи върху себе си, върху поведението си, изгради си самочувствие и бъди уверена. Никога няма да си щастлива и да имаш това, което искаш, ако се сравняваш с хората и гледаш винаги в чуждата паничка. Това е най-малкото нездравословно. Сама си насаждаш някакви комплекси, които ти пречат да се чувстваш добре и те настройват отрицателно срещу хората. Винаги съм вярвала, че "каквото повикало, такова се обадило". Тоест, ако тръгнеш с лошо към някого, това ще ти се върне тъпкано, а и съвсем заслужено. Може да не е сега, но след време ще го усетиш и ще си блъскаш главата, че не си постъпила по-човешки. Всичко ще ти се получава толкова по-лесно, ако си просто над нещата, ако не се занимаваш с махленски драми и някакви "пъклени" планове, ако не оставяш злобата да те води в живота. Гарантирам ти, няма да спечелиш абсолютно НИЩО, най-много да се обърнат всички срещу теб.

4.   Завистта и ревността те обсебват, по-добре се фокусирай върху себе си и собствения си живот. Като се опитваш да тровиш живота на някой друг, това не подобрява по никакъв начин твоя.

5.   Момиченце, тръгнеш ли да правиш интриги срещу твоята приятелка все някой ден ще ти се върне да знаеш! Промени си малко мисленето ако не искаш някой ден да останеш съвсем САМА в този свят!

6.   Светът не може вечно да се върти около тебе момиченце!

7.   Няма да дам никакъв съвет, заради ограниченото ти мислене. Пушила тя в 8-ми клас. Така ли уважаваш живота и родителите си? Пфф, пропаднали..

8.   Аз от цялата история не разбрах, гордееш се, че пушиш цигари и трева... или?

Мисля, че си ацки противно момиче.. Нищо лично. :)

9.   Лошо е да завиждаш. Но не мисля, че външността трябва да е приоритет номер едно. Ето ме мен например. Сега съм десети клас. Още, осми клас, когато влязох в гимназията си бях метълче. Червена коса, пиърсинг на веждата, тениски на банди, като цяло готик дрехи главно черни и червени. И до днес дъм си така само че косата ми е 1/2 черна и 1/2 червена. Винаги съм била стеснителна и още ме е страх да се запознавам с хора. Та когато влязох в осми клас първата седмица бях абсолютен аутсайдер. Междучасията просто ходех да пуша сама навън. Но ето че се случи и групата на метълите на училището дойдоха и сами ме поканиха да се присъединя към тях. Тогава срещнах и моята голяма любов (тогава той беше 10ти клас) и до сега сме си заедно. И ето ни сега. Той е вокалист на групата ни, аз съм на барабаните и още двама приятели са на китарите. Да вече съм известна в училище и повечето хора ме харесват. Доста пъти са ми се обяснявали в любов, но аз си държа на моето момче. Та отклоних се от темата. Да едно от най-харесваните момичета в училище съм, но не съм нещо повече от останалите. Занимавам се с фитнес и тялото ми е ОК, но пак съм просто човек. За мен е по-важно да имам добри оценки от това колко съм известна. Защо не се опиташ да учиш и ти пък в тази област да я минеш, ако чак толкова ти се надпреварва. :)

10.   "Знам, че постъпвам много гадно но искам цялата и идилия да се развали, водя и се приятелка, тя ме смята за много близка, но тайно и завиждам и искам нещо да и се случи с перфектният живот. Така се чувствам отвратително, защото тя винаги прави всичко за всеки, помага на хората и е една от малкото, които поставят чуждото щастие пред собственото си. "

Нещо ми се струва подозрително тук. Още повече, че това е шестият път, в който публикуваш историята. Ако това беше истина, най-малкото щеше да се осъзнаеш, че е глупаво и безсмилено да завиждаш в един момент. Аз друго си мисля - сигурна ли си, че не си ти момичето, което "прави всичко за всеки" и "поставя чуждото щастие... " и т. н. и т. н. и не искаш сега просто да си начешеш самочувствието? Да, момчето сега харесва теб. Да, онази сигурно ти завижда. Не, не е готино да си анорексичка или каквато там си. Хайде, сега се успокой.

11.   Пикло, гледай си ученето и не мисли простотии! Ти какво искаш да деградираш покрай тези хора ли бе, момиченце?

12.   Номер 9 ти съвет ли даваш или имаш някакви комплекси и си решила да разказваш колко велик живот имаш, банда си имала, купончета, страшна фигура. На никой не му пука :)

Към авторката - нямаш право да се бъркаш в чуждото щастие. Без това ти и групичката ти са пропаднали отвсякъде. Ще е цяло чудо, ако въобще завършиш. Айде със здраве!

13.   номер 12 пише ти номер 9. Не, всъщност дори аз самата написах, че съм се отклонила от темата :).. ти малоумен/на ли си? Как според теб мога да се хваля с каквото и да било, следкато съм анонимна. Целта ми беше да кажа на авторката, че дори и като едно от харесваните момичета имам ценности. И тя трябва да има. Може да не съм най-перфектното момиче, но държа на важните неща. Ето авторката може да не е най-красива, но пък защо да не блесне като най-умна и с най-хубави оценки. Аз първоначално бях дори аутсайдер, но нещата се промениха. Всеки има шанс да бъде най в нещо. :)

14.   Номер 12 преди да коментираш се научи да пишеш!

16.   ОМГ, въпреки че съм почти сигурна, че това не е истинска история, а ти си просто някой интернет трол, наистина се надявам да е така, защото ако историята е истинска.. ще ти кажа едно - умрях от смях като прочетох колко подла и двулична е всяка една от вас, ОСОБЕНО ти. Осъзнай се, ако бях на твое място, бих се хвърлила от някой покрив. Повярвай ми, светът ще е далеч по - добро място без теб, пък и като чета какви, , приятели'' имаш, съмнявам се, че наистина ще липсваш на някого, освен на родителите си, та... споко, бързо ще те забравят, всички ще продължат без теб, а аз тайно ще се радвам, че светът вече е с една подмолна, лигава кучика по - малко. xD

17.   Тя е имала или още има анорексия (не съм убеден, че това заболяване се лекува лесно), а ти искаш "нещо да и се случи с перфектният живот"? Ако това ти е представата за перфектен живот, не искам да си представям какво за теб е перфектен автомобил, перфектна връзка, перфектна храна, перфектният грим и т. н. Лекувай тази завист - няма да доведе до нищо добро! И направи нещо за външния си вид, за да се чувстваш по-красива - защо пък трябва да принизяваш нея, за да ти е добре? Извиси себе си, душичко! Или е най-лесно да желаем другите да се провалят пък дори ние да си останем същите загубеняци, но да се лъжем, че провалът им ни помага? Е, познай - каквото и да се случи с нея, ти няма да станеш по-добра и красива, защото ти въобще няма да участваш в събитията. Все едно да спечелиш конкурс, в който не си участвала. С други думи проблемите в живота й ще съсипят живота й, но няма да направят твоя по-добър.