Споделена история от Тинейджърски

Не знам дали не съм бременна
Здравейте! Много мислих дали да пусна това допитване, защото нещата може да се развият в положителна посока докато някой ми отговори, а пък ако са в отрицателна - при всички случаи ще бъде късно...

Искам и да кажа, че не съм поредната 14-15 годишна хлапачка пускаща подобна тема, правеща безразборен секс и с 3 аборта. Е не съм и стара де - на 19 години съм. Искам да помоля и без груби коментари, от сорта на "Ми да сте внимавали повече!" - те няма да ми помогнат.

Въпреки че съм на 19 години, от скоро правя секс, не защото съм чакала да навърша години, ами чаках подходящия момент и човек... Е намерих ги, но сега съм изправена пред огромен страх...

Възможно ли е при постоянна употреба на предпазни мерки и все пак да съм бременна?! Абсолютно винаги сме го правели с презервативи и то не от 0,20 лв (:D), а пък и той никога не свършва в мен (само за един път каза, че почти е свършил в мен). Но миналия месец ми подрани цикъла, а сега ми закъснява... Възможно е наистина докато одобрят историята да ми е дошло, но може и просто да ми закъснява. Така че бих помолила някой да ми каже - може ли да съм бременна?! До още 2 дена ако не ми е дошло ще взема тест за бременност, но искам все пак искам странични мнения...

Много ме е страх да не съм бременна, първо защото приятелят ми е по-млад от мен и за него определено е много рано, и второ защото съм абсолютно против абортите! Нищо на този свят не може да ме накара да направя аборт, и това съм му го казала... Предпочитам сама да отгледам дете, от колкото да го убия... Говорели сме си по тази тема и той е абсолютно ме разбира и подкрепя, но не мога да си представя да причиня на 17 годишно момче да стане баща...

Знам че сигурно напразно се вайкам и ще ми дойде всеки момент, но може би имах нуждата да го споделя и с други...
Благодаря за разбирането! :)

Коментари

1.   Добре де, очаквах поне 1-2 коментара... Положението не се е променило, днес ще взема тест, защото така ще откача... Не знам какво ще правиме ако съм бременна...

2.   Не можеш да си сигурна на 100 процента. Ние не сме били там и не можем да ти кажем.. така че вземи си тест! : ))

Passion

3.   Дам, днес ще взема тест, но исках преди това някакси да се успокоя, че шанса е минимален... Както казва приятелят ми може да ми закъснява от притеснения, защото тези дни имах доста неща на главата си и сега това... :X

4.   Пиеш противозачатъчни, винаги ползвате презерватив, не свършва в теб...
Според теб бременна ли си?

5.   Не мисля, че си бременна все пак сте ползвали предпазни мерки и на мен ми се е случвало да ми подранява и закъснява нормална е промяната на месечния цикъл след начало на полов живот, ако искаш за по-голяма сигурност пак си купи тест, но спокойно ;)

6.   Кажи какво стана с теста.

7.   Да извинявам се, че закъснях с отговора... Направих 2 теста и не съм бременна... :) Може би е било закъснението на психическа основа до някъде, защото когато се поуспокоих (въпреки че не беше на 100% защото четох че тестовете не винаги показват точно) малко по късно ми дойде... Нямаше такова облекчение просто... :)
А до N4 - не пия противозачатачни... Много пъти съм мислела за това, но съм чувала, че имат странични ефекти, а не искам сега да се консултирам с лекар...

8.   и аз имам този проблем в момента ...и много ме е страх ...аз съм на 17 и приятелят ми също и на двамата ни беше за първи път ..използвахме презерватив и той не сварши в мен но въпреки всичко много ме е страх ..по време на акта разбрах че съм била в овулация ..скоро трябва да ми доиде но до тогава ще умра от притеснение ... :С:С:С

9.   Авторката е... Знам колко е ужасяваща самата мисъл даже... Имай впредвид, че от притеснение също може да ти закъснее, а и виж отговора на N5 много е верен... Иии мога да ти кажа само още, че това няма да е всеки месец - просто трябва веднъж да го преминете и после вече ще разберете, че не е толкова голям шансът да си забременяла... :) Ооо и в никакъв случай не чети статии и мнения в интернет... :D Направих огромната грешка да се поровя да видя има ли случаи на забременели жени, ползвали презервативи... После пък нали бях решила да си направя тест, но за него пък четох колко пъти не е бил показвал вярно... :D Тааа не чети такива мнения само ще те шашнат... :)))

10.   Хора, спокойно.. Попринцип на мен всеки месец цикълът ми закъснява и приятелят ми всеки месец е изправен на тръни.. Аз още нямам 17 години.. но не се шашкам толкова.. Когато имате притеснения, вземете си тест.. :)) Няма смисъл от толкова притеснения, защото колкото повече се притеснявате, толкова може да закъснява повече.. По-спокойно ! :) Всичко е психика..

Жо*

11.   До авторката, разбирам Ви напълно!
Но аз мисля, че щом се предпазвате, няма голям шанс от бременност - 2-3%.
Искам да Ви помоля за съвет и за моята история.
Аз съм на 16, имам приятел от 2 години, двамата бяхме девствени, до вчера. Правихме го много неочаквано, отидохме да гледаме комедия, но така се развиха нещата, че се стигна до секс. Та мисълта ми е, правихме го без никакви предпазни мерки. Не пия противозачатъчни, тъй като разбрах, че имат странични ефекти, които надали ще мога да понеса. Та.. направихме го, аз не бях в овулация, шанса за бременност ми показва че е нисък. Приятеля ми не свърши в мен, тъй като много добре ме познава и знаеше, че ме е доста страх да не стане "гаф". Та, прекратихме нещата и за да се уверя, че не е станала беля го карахме на "ръчни" и той свърши. Искам също така да ви попитам възможно ли е по време на секса приятеля ми да е отделил предсеменна течност, в която прочетох, че има макар и минимален брой спермадозоиди и да съм забременяла. Наистина, видях приятеля ми как свършва, видях и предсеменната течност, видях и спермата, но все още ми е притеснено. Наиситна няма как още да разбера дали е станало нещо, тъй като това се случи вчера! Моя приятел ме уверява, че не е свършвал и, че не е отделял каквито и да е течности във вагината ми, но не знам какво да правя. Моля ви за съвет!