Споделена история от Тинейджърски

Не мога да спра да мастурбирам!
Здравейте аз съм на 14 години и не мога да спра да мастурбирам. Всеки ден когато се осамотя и започвам да мастурбирам, моля ви кажете ми това нормално ли е, и някой друг освен мен прави ли това.
А и да попитам мастурбирането полезно ли е или вредно.
Благодаря ви предварително!!!

Коментари

2.   а какво имаш в гащичките? пишка или пепетурка?

3.   ххаха и аз съм на 14 години и секи ден правя това.....не се притеснявай не е вредно :Д:Д

4.   Души змийчето и въобще да не ти дреме ! Естествено, че е нормално ! Така се почва, после ще си намериш момиче ;)

М 22

5.   Чувал съм че ако мастурбираш прекалено много можеш да си изтъркаш линията на живота на дланта и тогава не знам какво ще стане с теб

6.   хаха номер 5 :D :D :D

11.   И аз съм така, но на мен ми пречи и аз не знам как да спра.

12.   Ежедневната мастурбация на твоята възраст е нещо нормално.
Но това е прекалено, зациклил си, не можеш да мислиш за друго, което не е добре.
Не че е опасно, но те съветвам да успокоиш топката и полека-лека да намаляваш мастурбирането - нека е всеки ден, но не постоянно.
Така или иначе мисля, че ще отшуми този период.

Намери си хоби, чети нещо, тренирай, развивай се.
Живота не е само задоволяване на нагона, макар това да важна част от него за нас, хората.

Успех!

- Еделвайс

13.   Тка и аз го имах тоя проблем но си казах край вече и спрях и от близо година и половина не сам го правил. И гадже си имам вече и с нея се задоволявам достатачно. Въпреки че ми казват че съм малък за секс (на 17) аз мисля че не съм и не ми пука.

14.   :L ВТФ Тва си е нормално, аз съм на 15 и правя същото!

15.   Аз съм на 20 и го правя често само и само сестра ми да не види
:D:D:D

16.   Ако си съсредоточаваш мислите само върху мастурбиране, то естествено, че няма да можеш да се спреш, или пък ще ти е много трудно да спреш, и така ще го правиш често и ще си пропиляваш дните (слънчеви, почивни :D)

Мисли за друго, занимавай се с друго, постарай се да мислиш колкото се може по-малко за това, отклонявай си мислите.

Постигни баланс.
Естествено, че няма лошо да има моменти в които да се поотпуснеш и да се заиграеш :) но като цяло трябва да постигнеш контрол върху това желание, а не то да постигне контрол над тебе :)

Успех :)

Едно Момче-20г.

17.   На твоята възраст е малко прекалено. Както бе написал някой, един път ежедневно ти е достатъчно, има да учиш, спортуваш и да четеш. Излизай с приятели, пък след година-две и момиче.
Аре и успех ;)
М, 18

18.   Във списание , , Браво" има една рубрика , , откровено". Аз го събирам това списание от доста време и имаше доста въпроси за мастубрацията. На въпросите отговаря д-р Околийски (сексолог) и той казва, че по-полезно и по-приятно от мастубрацията няма.. Давай, няма нищо вредно. Той казва също, че така ще се научиш какво ти харесва и какво не и по-нататък ще можеш да споделиш тези предпочитания с партниора/ката си. Успех!!

19.   Как да се спре маструбирането при момичетата между 11-16 годишна възраст

21.   Не спирай не е вредно, ДАЖЕ е и полезно. Просто си давай 1/2 дена почивка. Поразрови се в нета специално за това ще се учудиш не много но все пак. Порастваш време е да се интересуваш повече за всекидневните неща. Номер 5 каква е тая тъпотия дето я изръси.

24.   Спокойно! Това не е опасно или вредно

25.   И аз съм на 14, напоследък често правя същото, но се поинтересувах в интернет и прочетох, че е възможно да има странични ефекти. С времето болки в главата/маене, косми м/у пръстите, болки в слабините и също така се разваля зрението. Гледай да го правиш по-рядко ;) . 1/2 пъти на седмица, не повече. Има и други приятни неща в живота ;) !

30.   Аз съм момче на 11 години и го правя, но не знам как се спира!
Четох в нета, че било лошо и тем подобни... а моите приятели ми казват, че удължава члена нз на кой да вярвам!

31.   Номер 30 - няма начин да спреш мастурбирането, а и няма причина за това.
Не са вярни митовете, че е вредно, но не води и до удължаване на члена -(
Просто се освобождава напрежението, което на твоята възраст си е единствения начин.
Важно е да не се прекалява (като при всичко в живота). Ако не ти пречи на учене, социален живот - мастурбирай си. Вредно става като е над 4 пъти на ден, тогава губиш много полезни вещества.
Единственият негативен ефект, който е възможен е умора и изтощение, но се преодолява с по-силна храна и с въздържание от 3 дни да кажем.
Всичко останало са глупости

32.   Здравейте! Аз също мастурбирам по един път дневно sometimes през два, три дена.
Момиче, 15. :-)

33.   Здравейте, аз също съм на 14 години и го правя на ден по 2-3 пъти. Няма нищо лошо, не се притеснявай. По този начин просто премахваш напрежението.

34.   споко

35.   Аз млата на ден по два три пъти после се чувствам виновен че съм го направил и си викам че ще престана. Спирам за един два дена и пак почвам

36.   Аз съм на 14 даже правя и секс

37.   Стига сте писали глупости, че било полезно...
Толкова беше полезно, заради това зрението ми беше намалено и се наложи да взимам лекарства за очите...
При мастурбация изхвърляме доста витамини от вида нна б12, витамин ц, цинк и т. н
Спрете този навик, вреден е!

38.   100% си женско! Само женските се пристрастяват до такава степен

44.   Здравейте, хора! Искам да ви попитам един доста деликатен въпрос и той е : защо не мога да спра да мастурбирам постоянно се осамотявам взимам вибратора и се възбуждам толкова много че стигам до оргазъм и свършвам но след като свърша продължавам. Онзи ден дори стигнах до два оргазма и толкова сълно съм си пъхала вибратора че сега ме боли. Това нормално ли е?

46.   Аз съм същата, само че стигам до седем,осем оргазма,явно е природа.

48.   Имам проблем... мастурбиране всеки ден почти и не знам как да спра... клитора ми стана много голям и стои грозно когато съм по бански

49.   Мастурбирай си, за момичетата няма ограничения, така развиваш своята сексуалност, наслаждавай се на оргазмите.

50.   Аз пък съм на 15 и мастурбирах 3-4 пъти на седмица. Усетих как зрението ми започна малко по малко да се влошава. Затова сега вече мастурбирам 1-2 пъти седмично и се опитвам да спра. Но някой път, когато се опитам да НЕ мастурбирам и съм толкова възбуден имам чувството, че ще изнасиля първото момиче, което срещна... Проблемът ми не е мастурбацията, ами възбудата - не мога да се укротя , възбуждам се от нищото някой път от момиче или от нета, възбуден съм и на училище и на тренировки, но там не ми пречи, пречи ми само, когато съм вкъщи. Пробвах когато стане да направя едни 20 лицеви опори с подскок, но след 5 минути пак съм си възбуден. Хормоните много ми бушуват и някой път не мога да издържа и ще си извикам компаньонка или нещо от сорта и ще си отоля жаждата. Какво да направя?

51.   Премахва се течна част от мозъка, холестерол, но се настива. Всеки 3 или 5 път води до вдигане на температура и настинка, понякога затруднява сериозно отделителната система-пият се лекарства-простаплант и простанол. От личен опит знам едно, не онанирайте заради някоя жена, а се опитайте да си намерите такава за секс. В противен случай може и да пропушите марихуана или да носите катетър като пикаете или да ви боли както в моя случай година и нещо или повече.

52.   Вредно е, ако се прекалява. Полезно е, ако е в нормите.
Но зависи.
Момче или момиче си? Ако си момче, не прекалявай!

53.   И аз така лупах по три четири, понякога и по повече и когато минах 40-те започнаха болки и тежест в перинеума и се оказа, че простата е кацирана с хроничен простатит от който отърване няма.