Споделена история от Тинейджърски

Защо съм такава?
Пиша това тук, защото не знам къде другаде. Реших само да си излея душата и да попитам нещо. Защо съм толкова странна? Дори за странниците съм странна. Преди бях по- интересна и по- весела. Имах повече хобита. Имах повече общо с хората, но след като се преместих в ново училище, много се промених. Бях си свикнала със стария клас и не търпя резки промени. Сега съм много странна. Не знам точно каква съм. По едно време нищо не правех. Ходех на училище, връщах се, хапвах си по нещо и се затварях в стаята си и нищо не правех. Нямах никакви интереси, никакви хобита, само мрачни мисли. Оправих се от това състояние, но вече не съм същата. Все още ми е трудно да се вписвам в компаниите. Вече нямам общо с никого, но съм концентрирана в свои си неща. Вече си намерих нови интересни занимания, които доста да ме разсейват от моите нежелани депресивни мисли. Вече не съм постоянно тъжна, но не знам защо съм все още така странна, сигурно тогавашната изолация си е повлияла за сегашното ми поведение. Хората са свикнали да ме виждат винаги сериозна и съм скучна за тях. Преди се обиждах, когато ме наричат скучна, а сега си го приемам за нормално. Като цяло моите интереси са различни от тези на другите. Не знам защо, но се чувствам по-щастлива , когато съм си сама и работя върху нещо, което ми доставя удоволствие и винаги правя някакви планове. При по-големите и връстниците се чувствам като малка, а при по-малките - стара. Все още в компания с повече хора се чувствам най-заменимата, защото рядко, когато говорят ме поглеждат в очите. Когато съм с много хора, не се чувствам много добре, за това предпочитам да съм си сама и да си правя своите неща. Когато съм сама, няма с кой да се сравнявам, а се концентрирам в/у себе си и своя живот. Хората бягат от мен и защото нямат достотатъчното търпение да изчакат моята черупка да се разлюпи пред тях. За да бъда напълно себе си пред някой, това изисква години. Ако някой ме види, няма да каже, че нямам самочувствие, тъй като с годините се научих да прикривам своите недостатъци, но в крайна сметка, всичко се разбира и се вижда, колкото и опити да правя да го скрия. Скоро ме нарекоха социопат, хаха. С времето започна да не ми пука, но все още съм странна в социални ситуации, не знам как да го обясня, просто съм awkward. TY , че изгубихте от ценното си време и от своя живот, за да разберете за моите загуби и моят проблем (бгв, много често използвам думите: "странна", "чувствам" и др, хаха).

Коментари

1.   От цялата ситуация като цяло разбрах, че в стария ти клас си била щастлива и на място пък сега не ти е окей. Предполагам, че си 8 клас, защото след 7 се разпада класа и хората се местят другаде. Не разбирам тогава защо не си събираш със старите си съученици и не правите нищо заедно? Би било трудно да се съберете всички, но сега е лято и всеки излиза и ги кани на кафе, на басейн, на кино или където ви харесва. Защо щом с тях ти е добре не се виждате?

2.   Доста от сегашните хора просто нямат мозък в главата, така че е напълно възможно да не те привличат техните посредствени интереси. Бъди си сама, но не се изолирай - намери баланса. След време ще намериш подходящите за теб хора - тези, които са точно като теб. Не си единствена, няма и да бъдеш - въпрос на време е да намериш твои съмишленици. :)

3.   Ми тийновете ппц са си бавняри, що просто нр си гледаш живота и не общуваш с хора, които ти харесеат? Никой не е казал, че трябва да се вписваш някъде, още повече в компанията на загубени тийнове... Казвам го от личен опит.

4.   Не може всички да са социални хора, има и интроверти. Защо трябва да се насилваш да правиш неща, които не искаш - като да излизаш в големи компании? ! Според мен би могла да имаш истинско приятелство с човек като теб. Само изчкай, с времето ще видиш.

5.   Много пъти съм го казвал - хората са като цветята в градината, различни, някои бодат, дъги са нежни и ухаят! Ти си красиво цвете, което расте около плевели и затова не си разбрана - какво да се прави... обществото ни е такова!

6.   И аз съм така. Разликата е само, че мен ме наричат антисоциален психопат. От моя 2-годишен опит като "психо" разбрах само две неща:
1. Намери си добър приятел-има доста повече "луди" отколкото можеш да си представиш и не е задължително да са от твоето училище.
2. Опитвай да се дистанцираш от останалите хора, защото обидите застигат първо най-видните хора.
3. Когато се почувстваш зле, извади слушалките и слушай лубимата ти музика, надута до дупка. Аз препоръчвам Twenty one pilots, Bring me the horizon, My chemical romance, Halsey, Melanie Martinez
4. Разсейвай се от мислите си със всевъзможни занимания-слушай музика, проверявай фейс, инстаграм, тъмблр, плети, ходи да тичаш в парка, чети... Каквото обичаш да правиш! Аз съм в същата ситуация като теб, но си давам сметка, че нещата ще станат по-добре.

7.   Най-страхотното нещо е да бъдеш самия себе си. Трудно е и малко хора са достатъчно силни, за да го постигнат. Кураж, момиче, развивай силните си страни и така ще можеш да си намериш истински смислени хора!

8.   Спокойно. Просто порастваш. Големите са ти скучни, малките се държът като деца. Намери някой, който не харесваш или не те харесва и подходи приятелски към него. Обикновено хората, когато виждат нещо от себе си, което не харесват - в другите, то те остават с впечатлението, че не харесват тях. Така че, ако преодолееш чертите от себе си, които не харесваш - чрез друг, това може да ти помогне да си върнеш щастието!! :3
С. Дж.

9.   Нито си различна, нито си странна. Поне 40 % от хората са така.

10.   Мила,

Няма да те обвинявам в пубертетска фаза или депресия, защото това са празни понятия. В цялата ти история има само един проблем. Започвам с НЕпроблемите ти. Първо, просто си пораснала и си видяла, че след пищните групови веселби, човек често остава с празна душа.

''Много сериозна'' се използва негативно, не отричам. Има значение обаче кой го казва. Първата група, която го казва, са "негативни за теб персони". И какво излиза "лош" казва "лошо "за тебе. Това е прекрасно. Значи, че ти просто не приличаш на "лошия "за теб. Втората група са родителите. Но те го правят от страх да не останеш сама. В нашето училище, университет, работа е лесно човек да остане буквално сам, но това е често по- достойно от това да е сам сред множеството и още по- достойно от това да е дружно с неблагоразумното множество.

Силно те съветвам да потърсиш среда отвъд тази, в която си сега. Например, ако си ученичка, да намериш начин да общуваш повече със студенти. Или ако не си си комуникирала с чужденци, да го направиш (разбира се, спазвайки разумните принципи! ) Когато бях в училище ме нарекоха няколко пъти "странна", а години по- късно, като живях в чужбина, думата "странна" беше заменена с "браво, страхотна дисциплина", "много си амбициозна" и "ако бяха всички българи като теб, щях да живея в България". Надявам се, разбираш какво ти казвам. Средата е ключова и когато средата ти е неадекватна е нормално това да те смущава.

Казваш, че с големите се чувстваш малка. Това защо да е лошо? Дори ако и те те възприемат така, ще те защитават, пазят и ценят повече, отколкото в случая "ти- по-малки"

Проблемът ти е "мрачни мисли" "никакви хобита". Кажи на родителите си да ти купят колело, кънки, запиши се на танци (каквито са ти на сърце- народни, латино, хип-хоп). Поинтересувай се какви филми са били модерни, когато родителите ти са били колкото теб. Така ще разбереш в каква среда са живели те. Кой ти е любимият чуждестранен език? Потърси топ 10 най- добри филма за тази държава. Запиши се на курс да учиш нов език (Ако сега ми клатиш глава в стил "ако това е хоби", а аз ти казвам- не знаеш какви хора можеш да срещнеш на този курс! Курсовете са първо социализация и после чак обучение). Намери си нова музикална група, която да слушаш, почни да четеш най-големите класики на всички времена.

''Недоброто чувстване с много хора" показва, че си интроверт, което не означава нищо друго, освен че си зареждаш "слънчевата батерия" на настроението не бидейки с други хора, а когато си сама. Това не е лошо, нито добро, просто е факт и има милиони като теб. Факта, че сама си забелязала за честотата на "чувствам" в думите си, показва, че вече и сама разбираш, че си повече емоционална, отколкото рационална, но това с еизменя с годините.

Нама място за мрачни мисли, мила. Ти си имаш, сигурна съм, хора, които считаш за примери и образци. Как ще се почувстваш, ако те ти кажат, че имат "мрачни милсли" в главите? Ще се разочароваш, нали. Та, да, това са твоите примери за поведение, как може на тях да се случи? ! Една тайна тук от мен- без да предполагаш, ти си също пример за някого/някои и мрачнотата ти сломява не само теб, но и него/тях.

TY, че посмяваш да споделиш тази "настинка", която често връхлита всеки един от нас.

Концентрирай се върху това да се развиеш като добър човек и компетентна личност и тогава за околните коментари и мнения няма да ти остане време:)

Аз те прегръщам!

11.   Същата съм...

12.   Не се притеснявай, просто се приеми и обичай такава каквато си, а другото ще се нареди с времето, ще си намериш компания в която да си себе си и приятелите да те харесват. Нормално е да се промениш, особено ако преминаваш през пубертета. ;)

13.   Не си странна, а колкото до това дали се чустваш така това е въпрос на мнение. Ако искаш може да се запознаем и да поговорим

15.   Благодаря ви! Понякога се изпада в такива състояния, но съм доста по-добре!

16.   Преди бях същия като тебе