Споделена история от Тинейджърски

Кога?!?
Здравейте :) Моята история (ако мога така да я нарека) може би не е за този сайт но не намерих никъде като моята а и този сайт е най-четен! Ще бъда съвсем кратка:

Значи аз съм на 12 години и всички мои съученички вече ходят с черен молив, спирала, фондъотен но на мен майка ми незнам дали ще ми даде! Имам малко пъпки по лицето и мисля, че ме загрозяват! Не ми е проблема за черен молив и спирала! Проблема ми е пъпките! Как да накарам мама да ми купи нещо за мазане не пъпките или поне фондъотен? Но бих предпочела нещо за мазане, защото съм чувала, че фондъотена е вреден за кожата. Та въпроса ми е:
как да накарам мама някак си да ми купи нещо за мазане на пъпки, защото не мога да търпя тези гадове? Аа също имам още един въпрос, който може да прозвучи малко смешно. :D Всички мои съученички имат по-малки гърди от моите, а носят сутиени! На мен мама още не ми е купила а и вече са ми достатъчно големи и има какво да сложа в сутиена! Как да я накарам също и сутиен да ми купи? Моля ви не пишете коментари от сорта " Купи си сама и й го покажи" , защото с майка ми не сме толкова близки! Вече имам и цикъл развивам се, а нося само бюстие! Много искам да нося сутиен! Моля ви пишете коментари, защото не издържам! :)

Благодаря предварително!

Коментари

1.   Защо трябва да я накараш по някакъв начин. Просто и кажи, че искаш да носи сутиен, грим и т.н : ))

Passion

2.   Купи си лосион за лице. Добре дейсва:)

3.   При мен също беше така. Аз също исках да нося сутиен, но беше срам да попитам майка ми. Просто събери смелост, отиди при нея и я попитай. На мен мама веднага ми съдейтва. А колкото до фондюотена ако майка ти не ти позволява просто избери подходящ момент (когато майкати е много заета за предпочитане) и й кажи, че искаш. Ако не ти даде постоянно й го повтаряй и накрая ще ти купи. Моята майка беше същата! Преди около половен година, заговорех ли за такива неща напр откачаше, а вече сама ми ги копува. Успех!! :):):)

4.   Mного бързаш да пораснеш,след години ще гледаш сутиена и ще викаш:аа пак ли трябва да го слагам,дечица,защо толкова искате да сте нахлепани и готини?на 30 години ще си като сбръчкана стафида от много грим,а и с грима акнето ще се раздразни повече, толкова ли нямаш 2 лева за един молив,купи си и си сложи и кажи на майка си че вече ще ходиш така,за да си хубава.Eто ти решение на всичките ти МНОГО СЕРИОЗНИ ПРОБЛЕМИ

5.   ами просто и кажи особено за пъпките няма как да не ти купи а и сутиен кажи и тя няма да те изяде може би жената си има грижи или работа и просто не се е замислила за това ти имаш нужда ти и кажи :)

7.   Има един крем в аптеката, който е за пъпки, и е като фон дио тен,тоест с по-тъмен цвят сякаш носиш фон дио тен, а лекува и пъпките.Не си спомням как се казва знам,че е в зелена тубичка, но предполагам,че ако има обясниш за какво ти е в аптеката ще ти го дадът.
Иначе седни и поговори с майка си макар и да не сте близки.Ако искаш ще ти дам моя ймеил и може да ми пишеш да го измислим.

8.   Само за фон дьо тена искам да ти кажа, че не е толкова вреден, напротив предпазва от вредните лъчи, които даже зимата ги има (ако се интересуваш можеш да прочетеш) освен това има антибактериални, които освен че заличават пъпките ами и ги премахват, но естествено не са толкова евтини. Щом с майка ти не сте близки, е време да станете ... другият вариянт е да си събереш сама пари (джобни) и да си купиш нужните неща, но не е хубаво от толкова рано да почнеш да се мажеш с гримове, красотата е в младостта, не в изкуственото. Мога да ти гарантирам, че момчетата харесват естествени момичета ,без много грим а и едва ли ще видят тези "гадове" . За пъпките не се притеснявай толкова, навлизаш в пубертета и е нормално да имаш, трябва постоянство в грижата за лицето.

9.   Каква е тази окупация,какъв е този съботаж...Може ли такова нещо бе да ви е срам да попитате родителите си дали може да си вземете сютиен или др..?!

10.   значи и аз съм на твоята възраст колкото до проблема седни и поговори с нея обясни и :)

11.   салицилов спирт. Много почиства лицето и не е скъп от аптеката : ))

12.   От авторката: Мерси на всички! А до номер 9 първо научи правописа и тогава ми пиши коментар! Аз писах този мой проблем за да ми дадете съвет ако можете разбира се а не да ме упреквате!

13.   Ако аз имах същия проблем като твоя щях да отида до магазина и да си купя сама, а колкото до грима поне аз мисля, че още ти е рано за черен молив, а за фондютена препорачително е да не си слагаш

14.   така на мен проблема с грима не ми е ама много ама ужасно много ме е срам да и кажа че искам сутиен бях на екскурзия в турция и бях с фр която има сутиен пък гърдите са и колкото можте и като ме накара да го сожа той ми беше малък пък тя носи.. ии а-у незнам кажете ми как да и кажа да попитам незнам бяхме в един магазин и гледхме някфи ама те такиа безшевни пък аз имам и тя вика др. година вече ш' ти тря запомни че сме ги гледали тука.. ии незнам как да и кажа хора помогнете моля ви...

15.   Абе момиче да ти ги имам и проблемите!!!

Толкова ли е трудно да кажеш на майка си, че искаш да носиш сутиен и черен молив като съученичките си? !? А до фондьотена... по-добре не се захващай та ти си още на 12!! Ако сега започнеш с такъв грим какво ти остава когато станеш на 30? Пластична операция ли???

Пухх ;]]

16.   просто и кажи това което сподели и с нас... сигурна съм, че и колкото и да сте блезки, тя ще те разбере.... ;]] успех!!!

17.   От авторката:
Няма смисъл вече да пишете коментари, защото вече пъпките ми се изчистиха, а и мерака ми за фон дьо тен, молив и спирала ми мина, а сутиен вече имам!
Все пак благодаря на всички за съветите! :)

18.   аз също бях така не сме много близки с майка ми но днес събрах смелост и и казах че искам сутиен а тя каза че искам вече да нося сутиен и аз казах да така че не е много страшно и аз докато и кажа много се притеснявах но сега ми олекна :):):):):)

19.   и аз имам същия проблем със сутиена вече е лято но в училище стоя с горница защото ме е срав да съм по къс ръкав всички мои фр носят сутиен а имат по малки гърди я аз незнам как да каж ана мама от няколко дена си мисля да и кажа н оне се получва моля ви помогнете ми

20.   До 19. Аз нямам проблем с това, когато за пръв път сложих сутиен майка ме гледаше странно, но свикна. Дори не бях я питала да ли може, защото не се разбирам добре с нея. Ако сега бях на твое място щях да си купя сутиен и тогава да и го покажа на себе си. Едва ли ще ти забрани да го слагаш най-много да те пита защо не си и споделила. Тогава спокойно можеш да и кажеш, че не си знаела как да го направиш. :)

21.   Aз имам същия проблем на 12 съм след 13 дена ставам 13 години. Ще си поканя приятелки те всички носят сутиени. Аз съм си възложила задачата да попитам маика ми дали може да нося сутиен до рожденият ми ден но незнам как да и го кажа няколко пъти съм се опитвала да и го кажа но нещо изниква и не става моля ви помогнете ми незнам с какви думи да и го кажа много ме срам от нея а тя въобще не ми говори за тези работи а имам и големи гърди много ви моля помогнете и по скоро ако може мисля че ще ме разберете благодаря предварително

23.   От авторката до номер 21:
Ако имаш някоя близка приятелка я помоли да ти купи подарък за рождения ти ден сутиен и каквото друго иска тя. Сподели и всичко което чувстваш. Мисля, че ще се получи :)

24.   Накарай я да се разходите по някоя улица на която има магазин за бельо... Ти влез първа уж само да разгледаш.
Харесай си един сутиен и кажи на майка ти нещо от сорта : Мамо виж този сутиен колко е готин! Ще ми стане! Знаеш ли, направо ще ида да го меря! - и отиди да го мериш... после я викни да види как ти стой и я убеди, че ти стои ок. Най-накрая и кажи : мамо хайде да го вземем!
И ще се съгласи.
При мен стана!

До колкото за грима аз съм на 13 и си слагам грим само за специални поводи р. д. именни дни и т. н. , а пък и той не е много полезен за всекидневна употреба! Сега като приятелките ти носят, то утре те ще изглеждат много по-зле от теб! А за пъпките, кажи и, че трябва да се мажат с мехлемчета и кремове, за да не остават белези! Прегръдки от мен!

25.   Ами според мен няма смисъл да носиш грим още по-малко да си слагаш фондютен. Просто помоли майка ти да ти купи нещо за лицето например аз съм на 11 мама и татко за коледа ми подариха лосиони против пъпки аз почти всеки ден се мажа с тях и те изгарят много бързо. Те са ми от списание Ейвън, но можеш да си купиш и на Гарниер не са скъпи кремовете.

А за останалото просто икажи че искаш да поговорите като майка и дъщеря. Гледай да се зближиш с нея все пак ти е майка. Аз и мама постоянно си говорим и споделяме тя ми е не само майка но и най-добра приятелка. Разказвай и и споделяй. Късмет! (Много съжелявам за грешките)

26.   Здравей! Мммм.. аз имам същия проблем! Но не се тревожа! Даже по - скоро сутиените забавят растежа на гърдите! Но не го спират! А относно за грима------> Бих категорично отказала!! Гримът е най-изкуственият начин да покажеш красотата и себе си! а пък фон дьо тенът е според мен много вреден! Той запушва порите на кожата ти и така тя ще започва постепенно да се "разваля" ... То че и аз искам да кажа на майка си, че ми трябва сутиен, но и аз не знам как да й го кажа!! Но пък попитах сестра ми, която е на 17 вече [[с нея сме много близки]] и тя ми каза, че обикаляли с мама из центъра и мама се загледала в магазин за бельо и решила да влезе. А сестра ми гледала върху малките сутиени и мама я попитала: - Поли? Ти защо .. ама искаш ли да ти взема сутиен?! .. Кака казала - Емиии.. ти реши! Ии мама разбрала, че кака иска и й го взела!

Надявам се да съм помогнала с нещо!
;І П.С. Моля Ви помогнете и на мене за въпроса със сутиените! Тъй като тя вече има! Аа да те попитам Авторке как ти го е взела?

27.   Аз съм в същото положение с майка ми не сме много близки, но аз нося сутиен и аз съм на 12. много рядко нося грим особено фон дьо тен, най-много молив и спирала. Как стана ли? Значи с едни приятелки лятото се разхождахме из центъра и изникна един магазин за бельо. Естествено като наше хоби по цял ден да сме по магазините-влезнахме. Та аз пробвах един и със събрани пари си го взех. Майка ми нищо не каза даже се зарадва. :)

От Чучка

28.   Виждам че е писано преди почти година, но просто аз от опит ти казвам че на 12 нетрябва да срагаш грим защото кожата пъпчасва повече, а за сутиена просто го кажи на майка си, дори има такива сутиен бъстие което се закопчева има лека чащка, но не е точно сутиен!

29.   ДОБРЕ ето един комент от твоя връсничка (аз)
1. Зависи дали си за сутиен аз съм на 12 и нося.
2. Фондьотен и накви глупости само заради пъпките - Не! Купи си нещо против пъпки каквото и да е на нивея за тийнейджърска кожа и т. н
3. Молив, спирала - не ти трябват
Знам, че темата е стара но се надявам да съм помогнала на няколко тийнейджърки

30.   Моята майка ми беше купила крем против пъпки дори без да я питам-просто един ден цъфна пред мен с една тубичка и ми каза да пробва. Относно сутиена и аз съм в такова положение-дори и казах че искам а тя вика че няма кво да сложа а пък не е така.