Споделена история от Тинейджърски

Приятелката ми понасмръдва?!
Здравейте, аз съм момиче на 16 г, 10 клас.
В почти всички часове деля един чин с една приятелка, която много уважавам като характер и интелигентна личност. Имаме страшно много теми на разговор, смея да твърдя, че приятелството ни е наистина пълноценно.

Но има нещо, което много ме притеснява, и все пак, ако й го кажа директно, навярно ще я обидя, а аз не искам това.

Проблемът е, че от доста време насам усещам много неприятна миризма на пот, когато съм край нея.
Преди беше по-поносимо, обаче вече си е жив ужас, когато иска да ме прегърне (при среща и т.н.).
Тя не ползва нито парфюм, нито дезодорант, за разлика от всички от класа например. Познавам я и навярно няма да се навие да си купи такава козметика, защото е поддръжничка на твърдението, че те са пълни с вредни за организма емисии, отрови и т.н. (Да, това е вярно, но поне да не се потеше така отвратително!)

Не знам колко редовно се къпе...
Но съм я забелязвала да носи една и съща дреха 2-3 дни подред (не е като да няма, напротив).
Моля ви, дайте ми съвет да й намекна съвсем дискретно за проблема, без да я засегна. Разберете ме, че вече е нетърпимо да си на един чин с нея. :S А няма вариант и да се преместя.

Коментари

1.   Не знам как да и го кажеш тактично, но и го кажи, по добре е ти отколкото да и се подиграват.

2.   и ния иаме една такава в класа ходи с един дрехи вече 3-4 месеца и сиг от толква не са е къпала и тя .. кажи и кво кат са засегне тя са ли осеща, че вони едва ли само на теб ти е неприятно кажи и или се отдалечи от нея така може да се осети.

3.   Това наистина е много неприятно. И къпането не е чак от такова значение! И един час след къпането хората се потят и "понасмръдват"! Аз бих я дръпнала встрани съвсем деликатно бих почнала: "Ние сме приятелки, нали!? Много добри! Приятелките си споделят всичко и си казват истината, затова са приятелки. Искам да ти кажа нещо, но не искам да го приемеш навътре..." И така ... нещо такова, и аз не знам.

4.   Едно елегантно, лесно и много ефикасно решение на проблема: всяка сутрин си измива подмишниците над мивката с обилно количество бял "Safeguard" (намокря и насапунисва едната, след това другата, и чак тогава измива първата). След това докато е още мокра (или съсем леко подсушена) се натърква с българския Кристален био-дезодорант (прилича на голямо парче морска сол) Deo Crystal на фирмата Брилинтили ЕООД (www.deocrystal.eu). Това е! Няма миризми, няма вредни вещества, запушване на пори и т.н.

Отгоре може да си сложи и Power Beads (Triple Protection System) на Gillette - мъжки е, но е с много слаба свежа миризма, която отстрани почти не се усеща. Всъщност ако си сложи това, био-дезодорантът може и да го пропусне - въпрос на избор, вкус, виждания и т.н.

6.   Щом си говорите и се разбирате по-добре е да и кажеш.Естествено по деликатно успех хаха....

7.   Ами започни така: "Нали сме приятелки и трябва да си казваме всичко, за твое добро ще ти кажа, че ще е добре да ползваш някакъв дизедорант. Надявам се да не се засегнеш, казвам ти го защото сме приятелки."

И така на мен ако някой ми го каже въобще няма да се засегна :)

8.   Подари и някой от продуктите за които казва номер 6

9.   Да аз също понякога се потя и щом аз се усещамм ;(
номер 4 а от къде да си закупим тези Safeguard" или био дезодоранта ?? Мерси предварително

12.   Хах, кажи на друг твоя приятелка да и каже. Така е най - лесно!

13.   Ще ви разкажа за себе си. Преди 25години, когато почнах работа като начален учител в едно селце, ме приеха много радушно колегите-все възрастни, радваха се, че между тях има млад човек. Помагаха ми, съветваха ме. Неудобството ми бе, че когато се стопли времето към м. април, започнах да се потя. Преобличах се, бързах междучасието да ида в учителската тоалетна и там отварях торбичката, изваждах сапуна и хавлийката. Децата ми се гушкаха и постоянно ме душеха и ги слушах как си говорят-на какво съм им миришела. Изпитвах ужас да не им замириша на пот... Един ден ме придърпа на една страна под дърветата в двора възрастен колега-мъж и ми вика: "Слушай мойто момиче, виждам, че се стараеш, но от мен един съвет - сутрин, когато се изкъпеш, още мокра, вземи с пръсти сода бикарбонат и се натъркай под мишниците и остави така да изсъхне. После само се изтупай и готово. содата убива микроорганизмите, които се хранят с потта ти и не миришеш. Потиш се, но не миришеш. Аз лично правя така: в шише с одеколон слагам 1 лъжичка сода бикарбонат. Силно разтръсквам и с това се мажа. " Честно да ви кажа, това ме спаси години наред. по-късно излязоха стиковете, които вършат същата работа. След двадесетина години по ноктите на краката на дъщерята се появиха гъбички. Спомних си и направихме следното, което я спаси и сега е със здрави нокти. В леген с гореща вода разтворихме морска сол. Кисна краката колкото можеше да търпи. После с нокторезачка и пила остърга поразените нокти до дъно-да се покаже здрав участък. Единият нокът на палеца падна почти до основата. След това изми краката с антибактериален сапун, намаза ги със сода, остави ги са изсъхнат така и после с мед. Увихме краката с найлонова торбичка и в чорап и така спа. Правихме го сутрин само със содата, вечер със сода и мед. После отиде в Търново в общежитията. Колко го прави, не знам, но ви уверявам, че това, което направихме и помогна. Дано и аз с нещо да съм ви помогнала.