Споделена история от Тинейджърски

Толкова я харесвам а не знам как да подходя...
Здравейте! Аз съм момче в 8-ми клас и тази година съм в ново училище. Запознах се с новия си клас. Има едно момиче което ми падна в очите още от самото начало. Тя е страхотна! Средна на ръст слабичка сладка и харесвам в нея не само чудесния и външен вид но и нейните хубави качества на характера. Тя е скромна, добра, не е надута и е доста срамежлива ( в което няма лошо ). Месец някъде след като се запознахме аз и признах че я харесвам. Тя просто каза че ни е рано защото ме познава от много малко време. И така аз реших да изчакам и след време пак да опитам. Отново без успех. След това една нейна приятелка се опита да ни събере, но тя просто не искала да си хваща приятел още, или поне я е срам пред нейните приятелки. Срам я е от това да излиза с момче на нейната възръст докато нейните приятелки си имат гаджета на по 18-19 години. Дори разбрах че ме харесва, но причината е именно тази ( че я е срам ). Пука и от хорското мнение и това е единственото лошо качество в нея. Тя е страхотна и въпреки че няколко пъти се опитах и тя ми отказва аз не мога да я забравя защото я заобичах дори още повече в последно време... ;( Знам че ще ви се стори доста глупав моят проблем... но моля ви помогнете ми защото не искам да се отказвам от нея.... сигурен съм че има шанс да бъда с нея просто трябва да го открия и ще съм ви много благодарен ако вие ми помогнете :) Благодаря ви предварително ! :)

Коментари

1.   Изразът "Падна ми в очите" означава съвсем друго, от това, което имаш предвид. + това лек "срам"-да, но все пак трябва да е малко по-отворена към хората. Вече е прекалено. Но за теб може да е хубаво. Според мен няма да стане нищо с това момиче, а именно заради нейния "срам" или по-скоро незрялост.

2.   Ами щом се притеснява, не я притискай, знаеш какъв е проблема. Тя те харесва. Защо просто не се сближиш с нея като съученик, като приятел, за да се отпусне с времето и да не се притеснява да откликне на чувствата ти. Няма да изгубиш нищо, даже ще знаеш още повече неща които може би са общи помежду ви и това ще и харесва и на нея. Аз съм малко тип като нея и отблъснах също не едно момче, но го правя и от предпазливост, не знам кой какъв е и какво иска точно от мен. не дадох шанс на момчето а наистина го харесвам, но и той не опита пак, явно доста категорично го отблъснах. Ти не се отказвай, просто бъдете приятели, докато те допусне по-близо до себе си.