Споделена история от Тинейджърски

Имаме ли бъдеще при 15 години разлика?
Здравейте. Реших да споделя историята си не толкова за отговорите, а по-скоро за някакъв вид подкрепа може би. Ще помоля да се въздържите от хомофобски и просташки коментари.
Момиче на 17 години от средно голям град съм. От малко повече от година поддържам отношения с жена на 32 от Бургас. Отдавна бях напълно наясно със сексуалната си ориентация, но ми беше много трудно да си намеря партньорка тъй като повече момичета на моята възраст искат само да експериментират, а аз държа на нещо сериозно. И един ден я видях в един сайт, в който бях регистрирана и се "влюбих" от пръв поглед. Писах й, дори малко досаждах, но исках да я спечеля на всяка цена. Тя не искаше да бъдем заедно заради възрастта ми, но накрая я убедих, че съм много по-отговорна и зряла за годините си. Допаднахме си идеално като две части на сглобяем медальон. Това е най-красивата и добра жена, която познавам. Но тук идва и проблемът... семейството и приятелите ми знаят (приемат ме каквато съм), но смятат, че трябва да си намеря момиче на моята възраст, защото с нея нямам никакво бъдеще. Въпреки това аз не искам друга, искам нея. Ходила съм при нея, тя е идвала при мен, виждаме се поне веднъж седмично (на 2 часа разстояние сме, не толкова далеч). След като завърша тази година, ще уча в Бургас и ще сме заедно. Защо никой не вярва и не ме подкрепя? Трябва ли да продължим да се борим за връзката си, струва ли си?

Коментари

1.   Еми ще се бориш за това, за което ти искаш.
Искаш да си с тази жена - ще се бориш да си с нея.
Според мен 17 е много ранна възраст да се правят сериозни планове за бъдещето, независимо с каква сексуална ориентация си.
Затова и ти и семейството ти излишно се вълнувате от възрастта на жената, с която излизаш.
А и щом сте от един и същи пол шанса за нежелана бременност е кръгла нула.
Като цяло няма никакви основания за каквито и да било притеснения.

2.   Откажи се момиче на 17 си!
Намери си свястно момче и за живейте щастливо

3.   Пфф, защо пък да не може? В България семейството винаги ще ти мрънка за нещо. Бягай надалече от роднини.

4.   Ее най накрая намерих сродна душа :D И аз писах история в този сайт преди няколко седмици по този случай. На твоите години съм (след 1 месец правя 18) и моята приятелка е на 38. Имаме 20 години разлика, по голяма от вашата дори, и също сме от различни градове. Историята почти все едно аз съм я писала. Моята също в сайт я срещнах, и тя също не искаше сериозна връзка заради годините ми, но си паснахме идеално и се обичаме ужасно много. Имаме вече 5 месеца връзка. При мен само майка ми знае и ме оставя за си го изживея, въпреки че казва че тази връзка няма бъдеще. Дали няма някакъв начин да си разменим някакви контакти, не вярвах че ще срещна някоя като мен в този сайт и смятам че ще имаме доста общи теми за разговор.

5.   Също така забравих да кажа, че и аз като завърша 12 клас ще отида в нейния град да уча :)

6.   В момента, в който науснеш дома си, не трябв да се бориш срещо родителите си. Тъй като нямам как да имате дете заедно, винаги може да се разделите, без особени проблеми.

7.   Годините са само цифри!

8.   Аз мисля, че ще бъдете страхотна двойка! Късмет, не я пускай! ^^

10.   Щом приятелката ти е 32 може да си има семейство и деца. Ако няма, то тя ще иска (100%), но ти не можеш да й кажеш - хайде да си осиновим едно детенце. Намери си приятелка на твоя възраст.

11.   Обикновено хомосексулните хора са доста напредничави и разсъдливи по мои наблюдения. Мисълта ми е, че щом тази 32 годишна е започнала отношения с момиче на 17, вместо с някоя по - пораснала дама, то силно се съмнявам, че иска да става родителка скоро. Все пак тя не е мъж, който да си търси животинче за разплод!

А ако една жена иска да осинови дете, то тя ще го направи, независимо дали има или няма партньор/ка.
А може и изкуствено да се осемени!
Също щом една жена е станала на 32 това в никакъв случай не означава, че тя иска да бъде родител. Тя може й никога да не поиска да стане родител и това си е нейно право, както и на всеки друг човек, независимо жена или мъж!

Тъй че номер10, изказването ти е доста плоско.

14.   Ние с мъжа ми имаме 19 години разлика. От 10 години живеем заедно и вече имаме две деца. Обичаме се, уважаваме си и имаме много общи приятели.
Всичките ти страхове и опасения са абсолютно неоснователни.
Ако има някакви проблеми между вас или между вас и околните - търси ги на друго място, не от разликата в годините.
Понякога наистина се притеснявам малко, че когато стана на 50 той ще е на близо 70, но съм решила да си го гледам, каквото и ще да става. А и той е достатъчно физически активен и младолик, та се надявам да е в перфктна форма до дълбока старост.