Споделена история от Тинейджърски

Писна ми да ме обиждат
Здравейте! Аз съм момиче на 14 години и имам проблем, който не мога да разбера. Още от 5 клас съучениците ми и приятелите ми ме обиждат заради това че носът ми е малко по месест. Наричат ме Пинокио и почти всеки срещнат ме пита, дали не съм си чупила някога носа, но аз не съм. А това, което най-много ме обижда е че ме наричат мошеник, защото си мислят, че всеки с малко по голям нос е лъжец и измамник. Работата е там че когато се погледна в огледалото аз не виждам никакъв проблем, харесвам начина по който изглеждам и все пак не разбирам защо ме обиждат по толкова гаден начин. Карат ме да се чувствам така сякаш съм по низша от тях. Постоянно ме питат дали не мисля за операция, но аз мисля че нямам нужда, защото се харесвам така. Преди дори и не осъзнавах че имам такъв нос, не бях забеляза. Не знам, аз ли съм зле със зрението или те просто ме мразят и търсят начин да ме обидят

Коментари

1.   Децата могат да бъдат жестоки и садистични изроди, защото още не са изпитали болката, отхвърлянето и страданията които живота ще им поднесе и не са се научили на състрадание. Затова техните родители трябва да ги наказват и възпитават в добро, за да не се превърнат в негодни отрепки, суетни, жестоки и себични. Като знаеш това, не приемай навътре жестоките им думи, ако започнеш да ги отминаваш с безразличие скоро темата ще им омръзне както се казва "всяко чудо за три дни".

2.   Здравей. Бих ти казала, че най-важното е ти да се харесваш и да си в хармония със себе си-в това число и външния си вид. Не позволявай на никой да те кара да се чустваш по-малко значима, камо ли заради единият нос. Не обръщай внимание и им покажи, че се харесваш каквато си и думите им не те засягат. Познавам момиче с огромен нос, с гърбица и въпреки това е един от най-жизнерадостните и самоуверени хора, които съм виждала. Това не трябва да ти създава комплекси или да определя какъв човек си. Уви, просто някой хора се хващат за най-малкото и обичат да карат другите да се чувстват зле. Не се повлиявай от думите им и продължавай да се харесваш такава каквато си!

3.   Я не обръщай внимание! На път си да направиш най-голямата грешка - да позволиш на другите да ти влияят на самооценката. Убедена съм, че си супер, а те просто завиждат. Дори носът ти да не беше идеален, това изобщо не е тяхна работа.

ELSA

4.   Не се засягай от мнението на съучениците ти. Никой не е перфектен - ако се загледаш в лицата на приятелите ти, ще видиш че и те не са съвършени. За мен хората, които обиждат и се опитват да засегнат съучениците си, нямат личен живот и са супер комплексирани. Най-добрият отговор, който можеш да им дадеш е че ти се чувстваш красива и мнението им не те интересува. След време ще видят че не могат да те засенчат и ще спрат. Просто не им обръщай внимание. :) :)

5.   Здравей! Аз също познавам едно момиче с подобен случай и това което исках да ти е кажа е че ти си красива такава, каквато си и няма нужда да се променяш за да те харесат! бъди самоуверена и ще постигнеш много! Успех!

Е.Г.