Споделена история от Тинейджърски

Приятелите ми са пълни простаци!
Здравейте, хора. Искам да ви кажа, че с историята си не целя да се покажа като нещо повече от останалите или да ги съдя за поведението им. Просто осъзнах, че вече нямам общи неща с моята компания и бих искал някак си да се отделя. Ето някои подробности.
Уча хореография и танци в университет в чужбина. Моля обаче коментиращите да се придържат към темата и да не намесват това, сравнявайки България и чужбина, тъй като това само го отбелязвам. Няма да споменавам държавата именно поради тази причина. Както и да е. Приеха ни тук заедно с мой близък приятел от България и в рамките на няколко месеца си направихме мъжка дружинка от 9 човека заедно с едни тукашни пичове. Така вече 2 години сме неразделни. Обаче всичко беше различно преди, бях на 19, млад и безразсъден, всички обичахме лудориите и се забавлявахме. Времето, в което не учехме/тренирахме, го прекарвахме по заведенията, правейки си майтапи постоянно, живеейки за момента, сваляйки случайни мацки.
От няколко месеца обаче, след навършването на 21-вия ми рожден ден, аз коренно се промених. Започнах повече да се интересувам и от други изкуства и литература, баровете и клубовете ме отегчаваха и разбрах, че с приятелите ми сме само "дружки", но не и приятели в истинския смисъл на думата. Като се съберем, никой не споделя с никого, а само се дрънка за секс, напивания, сбивания и подобни глупости. Опитам ли се да бъда сериозен и да сменя темата, ме набеждават, че съм скучен и пак се почват майтапи без предел. Цинизми, простотия на макс. Преди обаче това бяха моите хора и им се кефех, не знам какво се промени...Ясно ми е, че и аз съм бил такъв.
Вече си намерих други по-приятни, с които повече си допадаме и има истинско общуване. Проблемът обаче е как изобщо да се отделя от тях, намалих излизанията, но не мога вечно да ги отбягвам? Пък и в кампуса все ще се засечем. Какво да правя? Лошо ли постъпвам, че зарязвам приятелите, с които вече не намирам общ език и които не ме изслушват?

Коментари

1.   Коя е държавата?

2.   Лошо... Абе прави каквото ти идва отвътре. Най-лошо е фалшив приятел. Не ставай такъв.

3.   Гледай си твоя интерес. Щом нямаш допирни точки с тези хора - не се занимавай с тях и толкова. Отклонявай поканите им без да си груб и постепенно ще спрат да те канят. Когато се засечете, се дръж любезно и даже направо можеш да им кажеш това, което си написал тук - интересите ти са се променили, търсиш нещо друго. Не е срамно. Ако не са тъпаци, ще те разберат. Ако пък са - дреме ли ти за тях?

4.   Номер 1 - егати болното любопитство.

Номер 2 - напълно съм съгласен с теб.

Към автора - не си губи времето с тази група приятели. Щом вече си порастнал на мислене търси нещо на твоето ниво. Няма нищо лошо в това, почти всички хора с времето се променят. Просто все им отказвай като те канят и скоро ще спрат.

5.   Автора съм.
Държавата е Конго. Но това е без значение. Простотията на приятелите ми е повсеместна. Мисля да напусна тоя кампус и да се преместя в съседния катун, пък и там наскоро прекараха електричество. Мисля, че ще ми бъде по-добре, но още се двоумя, дали ще постъпя правилно, с оглед на нещата, че това са ми най-близките хора и също така, най-близките като вид на човешки същества индивиди, владеещи до съвършенство говорни умения и абсолютно човешки и вербални реакции, които винаги страшно съм им се възхищавал.

6.   Потегляш към правилният път.

7.   И какво правиш в Конго свършиха ли се българските и европейските ВУЗ-ове?

8.   Колкото до тези хора отдалечи се от тях полека лека.

9.   Някой лъже, това не съм го писал аз под номер 5! Това е голяма наглост вече. Държавата е Австрия като сте толкова любопитни. :) И благодаря иначе за съветите!