Споделена история от Тинейджърски

Сестра ми
Както разбирате от заглавието става дума за малката ми сестра. Сега ще е в първи клас, а аз ще съм в осми.
Попринцип съм затворена в себе си, но още преди края на учебната година бях решила, че това лято ще излизам, ще се забавлявам и ще ми е весело, а не като всеки друг път да вися по цял ден вкъщи. Стана така обаче, че седмица след като свърши училището трябваше да гледам сестра си цял ден и така и на следващия, и по-следващия докато не станха две седмици. След това майка ми реши, че ще отида на гости при баба ми за седмица, а сестра ми за две. Ето точно в тази една седмица, която имах излизах всеки ден, разхождах се, прочетох няколко книги и както всичко си вървеше супер, сестра ми отново се прибра и трябваше да я гледам още седмица. След това и баща ми настояваше да идем и при неговите родители, но стана така че баба ми се разболя и на втория ден се прибрахме и познайте кой трябваше да гледа сестра ми? ! Може би седмица след това отидохме на море и когато се прибрахме пак се започна. От тогава я гледам 3 седмици без нито един свободен ден помежду им. Родителите и на майка ми и на баща ми имат възможност да я гледат, но не- трябва не само през годината след училище вместо да уча да я гледам, но и през лятото.. Не знам само от догодина кой ще им я гледа, защото макар и да трябваше да се грижа за нея и покрай матурите, учих дори и през нощта, но ме приеха в друг град, в едно от най-елитните училища.
Ами, мисля, че това е моята история. Не знам точно какъв е въпросът ми и не знам как бихте могли да ми помогнете, но просто исках да споделя това с някой. Кажете ми нормално ли е да натоварват мен с това да гледам сестра си цяло лято, след като съм я гледала и през цялата учебна година, да върша част от домакинската работа и да мога да прочета задължителните, както и книги, които на мен ми харесват? Моля модераторите да побликуват историята ми и благодаря предварително на всички прочели и изразили мнение по нея. Приятен ден! :)

Ж14

Коментари

1.   Тежък живот направо... не не, аз това не си представям. Толкова е тежък животът ти, че даже и на мен ми става тежко. С толкова тежки задължения те натоварват вашите, въобще тежък живот, тежка работа. Ужас! Късмет с тежестите.

2.   Не е нормално и ти съчувствам. Отвратително е подобно отношение.

3.   Кажи им всичко каквото си написала тук и дано те разберат и ти имаш нужда от малко лично време, а колкото до сестра ти като тръгне на училище може да остава на занималня и готово и после някой или от вашите или баба и дядо да я взимат.