Споделена история от Тинейджърски

Да качвам ли видеа в Ютюб?
Здравейте!

Ще карам по същество:
Искам да качвам в Ютюб, гейминг видеа който да има много полезно инфо за пс3 като например: Как да си направим Акаунт в псн, как да си изтеглим ГТА 5, как да си боядисаме контролера, и много други.

П. С
В момента е 2:30 сутринта и ми се спи, затова написах толкова на кратко. :Д

Коментари

1.   Ако това занимание ти доставя удоволствие и оползoтворява времето ти - то тогава ДА! Не мисли какво ще си кажат другите, а слушай сърцето си и умната!

ELSA

2.   Искаш да вадиш пари от Youtube?

3.   Създай си профил в Ютюб ако нямаш и отдолу слагай реклами и като някой ги натисне получаваш по 1-2 стотинки, но с времето. Ако искаш да печелиш пари напиши че си от друга, по-известна държава и редовно качвай клипчета за да събереш 10 000 абоната и ше получаваш пари по този начин.

4.   Охооо, открил си топлата вода! :D Има предостатъчно качен материал за сваляне на игри, създаване на акаунти и т. н.

Съвети за начинаещите:
•Ключови думи, заглавие, описание за добро класиране (Search Engine Optimization)
•Полезно съдържание (нещо което вълнува зрителите)

5.   Ехеее номер 4 разцепи мрака от съвети браво!

6.   Ако мислиш да печелиш пари от Youtube, по-добре се откажи.

8.   Еми щом ти се занимава, давай, и без това не се искат първоначални вложения :) И не го слушай номер четири, ако искаш да пробиеш не следвай съвети по калъп да бъде същия като 23857289723 други влогъри, ами пробвай да измислиш нещо различно, нещо грабващо. Ако имаш талант може и да станеш голяма работа :)))

9.   Качвай, никой няма да те спре, какво нас ни питаш :)

10.   Ами... какво да ти кажа! Признавам си, че следя няколко влогъра, но като цяло не съм фен на такъв тип видеа, особено, ако има още 10 000 на същата тема. Ако, ги правиш на български ще имаш ограничена аудитория, но ще си полезен на хората които не владеят английски, за да гледат някое от 10 000 видеа на тази тема, ако го правиш на английски... честно казано трудно ще пробиеш в тази среда. Трябва да си симпатичен, забавен, оридинален... различен от другите, най-общо казано. Ако, ти се занимава го прави, ноне си мисли, че ще е лесно.

11.   Хубаво качи няма лошо, лошото е в това че вече всеки втори прави канал за игри, с други думи имаш огромна конкуренция. Каква ти е точно целта на качването, да печелиш пари, да станеш популярен, да показваш на приятелите си, за лично удовлетворение? Ако искаш да печелиш пари и да ставаш популярен, това е сложна задача, не искам да те отказвам, искам да не си правиш напразни илюзии че ще е лесно. В началото никой няма да знае каналът ти, клиповете ти ще излизат супер назад в търсачката, няма да се показват никъде, съответно няма да имаш гледания, естествената реакция е да започнеш да спамиш тук и там, това обаче също може да има лош ефект. Ютуб отчита колко време гледа твоя зрител, на база това колко голяма част от клипа ти е изгледал, клипът ти започва да се мести нагоре или надолу в резултатите. Ако ти спамиш безразборно ще има много хора на които не им е до твоя клип сега и ще го затворят още в началото, да ти ще се радваш на брояча на гледания но в действителност те ще са кухи гледания не пълни и видеото ти ще върви назад в резултатите. В началото просто няма от къде да се взимат гледания. Много добри неща трябва да правиш за да ти потръгне. Относно парите също е кофти положението, особено ако си направиш канала за български зрители. Когато ние българите гледаме клипове на нас ни се появяват реклами предназначени за нас, тоест предимно български фирми или чуждестранни фирми които продават стоката си на нас, ние имаме определена покупателна способност по това се определя и цената на рекламите, например ако една фирма иска да си рекламира стоката на американци тя ще трябва да плати повечко пари на ютуб и ютубърите защото американеца е по вероятно да си купи от рекламирания продукт, защото има възможност. Е ние като сме бедни рядко си купуваме от рекламираните продукти а и те са на по ниска цена, от тук излиза че и рекламите са по евтини. Има още един проблем с който ще се сблъскаш това е авторското право. Най често то е за музика, когато качваш клип ти не можеш да качваш на него песни, тоест ти можеш да го направиш, но няма да можеш да печелиш пари от клипа си, ако качиш много клипове с песни дори можеш да загубиш правото да печелиш пари. Възможно е да изтрият клип със записана на него песен, възможно е и само да заглушат песента, хубавото е че има и безплатни песни без авторски права които можеш да използваш, лошото в твоя случай е че на доста игри звука мелодията им също имат авторско право, също някои визуални сцени от някои игри са защитени с авторство. Ти сега сигурно си мислиш че няма кой да се спре да ти гледа канала дали нарушава авторските работи, всъщност това става автоматично, софтуер в ютуб проверява и засича във всяко ново видео има ли авторски неща и ако има те запитва за разрешение. Има начини да се сдобиеш с разрешение от производителя на дадената игра и така ти би могъл да снимаш видеата си без проблем, но не е много лесно. Общо взето е това, направи си сметка какво точно искаш да постигнеш и дали си струва усилията

12.   Брей, коментар н11, много знаеш, като Иво Христов си. Чиниш ми се бая интелигентен.

13.   Благодаря ви за всички коментари!
Вече качих няколко видеа, няма да правия реклама на канала ми!

14.   Номер 11 благодаря за съветите!
Мисля да качвам на ФИФА 16, не не искам да получавам пари от ютуб! Просто за забавление!

15.   Трябва да си забавен, интересен и разбираем.
И да вземеш да си ъпгрейтнеш конзолата, че ей сега излиза Нео-то, а ти висиш със стария PS.

16.   Пробвай в-бокса. В Youtube всекидневно се качват хиляди видеа на гейминг тематика, защо някой да се спре точно на твоето сред хилядите останали? Освен това да те гледат международно трябва да владееш много добре Английски.
Ако искаш пробвай де ама...