Споделена история от Тинейджърски

Странна депресия
Здравейте, на 14 години съм(момче) и ми се случи нещо странно.
До скоро бях на море с майка ми и последната вечер ми се случи това. Както си лежах и се сетих за един лош спомен. През една минута се сещах за тази мисъл и не искаше да ми излезе от главата. Помислих че ми става нещо и се уплаших. Не можех да заспя треперих и имах учестено сърцебиене, гадеше ми се. Всичко това ставаше от страх, че тази мисъл, за която се сещах постоянно ми е нещо като заболяане. На другия ден мисълта за това странно преживяване не ми даваше покой и ме депресираше. Изпаднах в тежка депресия. Като се прибрахме от морето се оправих, но все още ми се странно какво се случи.
Ако на някой му е ставало нещо подобно може да сподели.
Дали трябва да отида на психиатър за да ми каже как да забравя това?

Коментари

1.   Ами всичко е на психическа основа, явно това за което си се сетил, когато се е случило доста ти е повлияло на психиката, дано да не ти се случва повече.

2.   Това не е депресия, не се шегувай с такова сериозно психическо заболяване. Вероятно си имала паник атака.

3.   Какво, имаш предвид под тежка депресия? Вероятно си се вцепенил, ако това ти се е било отразило зле в миналата и затова така се е получило, а в момента психиката ти се изгражда, не го мисли.

4.   Това е нормално при хората. Нищо ти няма, щом го осъзнаваш. Опитай се да не го мислиш и с времето ще забравиш.