Споделена история от Тинейджърски

Родителите ми разбраха че съм правила секс и сега ме държат като затворник
Здравейте, на 15 съм и преди около седмица с приятеля ми бяхме у нас (родителите ми не ми позволяват дори да каня някой вкъщи) и баща ми дойде... после имаше доста драма вечерта ми говореха, казаха ми че съм щяла да хвана някоя болест, обясних им че сме ползвали презерватив, но те казаха че "няма значение и пак може да се разболея от нещо", презерватива не предлагал пълна защита, колко било опасно и че съм лъжкиня(те и преди ми нямаха доверие сега изобщо), че са разочаровани и т. н. Не ми харесва да ме контролират, особено за такива неща, мисля че това е въпрос на личен избор все пак. Сега не ми позволяват да стоя сама вкъщи, дори сама да ходя(стоя при баба ми през цялото време), забраниха ми да излизам с най-добрата ми приятелка, защото не я харесваха попринцип (дори няма общо с това), поне ми позволяват да се виждам все още с приятеля ми, но се чувствам ужасно и не ми харесва да ме следят и контролират за всичко. Имате ли някакви идеи как поне малко да си възвърна доверието им или поне да не ме конролират 24/7?

Коментари

3.   От къде разбраха, че си правила секс с него? Ти ли им каза?

4.   Е, то след българско душманско жасане, има ли нужда да се издаваш с думи.

9.   Няма завинаги да е така. Спокойно, до месец-два ще ''отпуснан юздите''. Все пак нормално е да се притеснят.

10.   Смятам, че родителите ти имат абсолютно погрешен подход към теб - това, което се забранява всъщност става още по - желано...

Също така е глупаво до 18 да те държат като цвете в саксия, а след това да тропнат с краченца - хайде сега, вече си голяма, оправяй се...
Или да те държат девствена до 25. И като станеш на 26 да ти кажат: искаме внучииии... иии...

Порастването е плавен процес, както и сексуланото съзряване!!!
Ама те всъщност искат по график всичко да става. Хайде няма да се обяснявам какво имам в предвид, че и се изнервих сега...

Също така е супер глупаво и да обвиняват приятелките ти за това, което виждат в теб като негативи...

Абе като цяло вашите имат доста минуси за твой лош късмет, освен че те обичат разбира се.
И колкото и клиширано да звучи - просто трябва да ги изтърпиш докато завършиш училище, почнеш работа и се изнесеш.

11.   Вашите са напълно прави момиченце, не искат да направиш някоя глупост като например да забременееш !