Споделена история от Тинейджърски

Промяната
Здравейте, аз съм момиче и съм на 15 години. Моят проблем не е кой знае колко сериозен, но имам нуждата да чуя мнението на някой за това.
От известно време забелязвам, че започнах да харесвам други неща, като например музиката, дрехи.. Започнах да се възхищавам на друг тип хора и стил.
Искам да се промемя за да , първо- да не съм като останалите, 2- да изразявам себе си. Искам да се обличам с по-винтидж дрехи и започнах да слушам музика от 50, 60, 70, не че не харесвам съвременната музика, но мн ми харесва и старата. Моят идол е Ролан Бланчард и много ми хар стила и. Така искам и аз да се обличам.
Но проблемът е, че много ме е страх от мнението на другите. Нямам мн приятели и съм много висока и заради височината си съм постоянно обиждана. Страх ме е, че хората ще кажат нещо и така няма да мога да се променя както аз искам..
И моля ако някой е преживял или преживява това да ми даде съвет. Защото знам, че тези промени през тийн годините очертават характера и искам да съм сиг за това което смятам да направя.

Коментари

1.   Според мен е по-добре да си такава каквато искаш,а не каквито другите искат. Аз съм на 16 и преди две години преживях същото. Знам какво е и мога да ти кажа ,че не си избрала лош идол.

2.   Welcome to the club! Единственият съвет, който ще те дам от личен опит с това е да не ти пука какво мислят другите. :)

3.   Нормално е през пубертета да настъпват промени в характера ти и вкусът ти. Не се притеснявай какво мислят останалите за облеклото ти, или за каквото и да било. Прави каквото ти харесва, носи каквото ти харесва и изобщо не се влияй от чуждото мнение.

4.   Лично аз мисля, че не трябва да те интересува толкова много какво казват другите. Ако те обиждат, намери начин да им покажеш, че това е твоят стил и те нямат работа в определянето му. Ако на теб ти харесва, няма нищо лощо освен ако не се държиш като задник

5.   1. Винтиджа е на мода.
2. Ако не те харесват, както и да се облечеш пак няма да те харесват.
3. Ти за другите ли живееш или за себе си?
4. На твоята възраст започнах да ходя с кубинки, пиърсинги и т. н., а преди 15 години това не беше особено приемливо за момиче. Дали съжалявам? Не, още си ходя така. Дали пропаднах? Не мисля, с инженерно образование съм и си работя по специалността. Ония "популярните" станаха домакини. Не го мисли толкова. Харесваш нещо - обличаш го, слушаш го, четеш го и т. н., пък сульо и пульо да си прави каквото иска. Говоря ти от позицията на 30 годишна жена.

6.   Мила.. не се тревожи.
Тя по старата музика е много по стойностна от съвременната.
Не само нашата просташка чалга.. ами и чуждата музика.. клиповете станаха порно.. а мезиката явно не се слуша а се гледа вече. и само простащина.
Това че си висока е страхотно.
Кое е модерно сега да си джудже ли?
Я ходи гордо и изправена и тапишоните да му мислят.
Относно стила на обличане бих те посъветвала да вкараш малко от новия имидж но и от стария.
Тотално различните хора не се приемат от обществото.
Или вкарвай нещо от стила.. или в някой дни се обличай винтидж в други в крак с модата.
Вярно е че трябва да те харесат такава каквато си.
Но обществото не обича различните..
Така че не бъди изцяло различна защото има опасно да влезещ в черен списък.
По малко от всичко..
Бъди щастлива

7.   Здравей! Аз също съм на 15 и имам много промени в характера си и повечето хора не го одобряват. Но аз не мисля че трябва да се съобразявам с мнението на другите искам да бъда такава каквато се харесвам, направи го и ти-не се влияй от чуждото мнение. Бъди себе си. Не трябва да те е страх от това че си различна. Страхувай се ако си като останалите. Не се старай да се променяш, само защото някои не те харесват. Айде успех и помни -БЪДИ СЕБЕ СИ!

8.   Не можем да ти помогнем, само от теб си зависи. Ако имаш смелост да се промениш и да устоиш на притененията за чуждото мнение - ще стане човек. от тебе. Ако те е страх, ще си бъдеш завинаги мекотело, с което никой не се съобразява.