Споделена история от Тинейджърски

Нямам приятели! Сама съм!
Здравейте. Много е зле ситуацията ми! Нямам приятели. Цялото лято си го прекарах у нас пред компютъра. Излизам само с наще колкото да не се побъркам като седя постоянно у нас. Винаги като викна някой смеем се прекарваме си супер и след това не ми се обажда да излизаме и нищо. Та мисълта ми е че ако не им се обадя аз първа те никога няма да се сетят за мен и да ми се обадят, да ми пишат. И това го осъзнах твърде късно. И така реших да спра да им пиша. Чаках те да ме потърсят първи. Мина си месец и никой не ме потърси. И така останах си сама. Вече цялото лято си мина и абсолютно никой не ми се писал или да се обади да излезем.
Сега новата учебна година ще съм с нов клас и цяло лято се държах с това че като почна у-ще ще си намеря нови приятели. Но тъй като заради това че цяло лято не съм излизала с никой си загубих самочувствието и всичко, вече ме е страх да говоря с хората да не би да кажа нещо грешно и пак да си остана сама.
И миналото лято бях така. Вече година и нещо нямам приятели.
В училище от 3 години съм общувала буквално с 3-ма човека. Извън училище си имах мн но се оказа че не са истински. Не знам какво ми има. Хората не ме харесват явно. Държа се с всички добре. Даже май прекалено добре. Не знам.. помогнете ми с нещо.. вие били ли сте в такова състояние? Кажете как да си върна самочувствието. Не мога вече така да седя затворена. ПОМОГНЕТЕ!

Коментари

1.   Най-важното НЕ се срамувай да бъдеш себе си, такива хора никой не харесва и уважава! Дръж се естествено и все ще си намериш подходящи приятелчета, дори когато не очакваш.

3.   Здравей! Аз съм в подобно състояние. Имах доста приятелки, които не ми бяха истински и ги зарязах. Останаха ми един, двама човека, но пък поне ме търсят и ми пишат. Излизам от време на време с тях, иначе съм по цял ден вкъщи. Трудно ми е, че нямам приятели и не излизам често, но в момента съм с вързани ръце.
И на мен ми предстои нов клас и не мисля, че ще си намеря истински приятели, защото не се интересувам особено от тийнейджърски теми.
Много е лошо, когато си загубиш самочувствието. И аз бях така, но вече се промених. Опитай се и ти :) Когато нямаш самочувствие шанса да си намериш приятели е още по-малък.
Според мен, когато си по-отворена и по-общителна и излъчваш позитивна енергия ще привлечеш доста приятели!
Аз върнах самочувствието си доста късно. Просто в един момент ми писна да съм аутсайдер.
Всеки има лоши дни, но има и добри. Изчакай до училище и не бъди затворена, защото всички ще те отбягват.
Извинявам се, ако съм допуснала правописни грешки.
Надявам се да съм ти помогнала поне малко... Успех! :)

4.   честно казано и аз съм в същото положениес приятелите и намене тази година ми предстои ново училище и аз много се притеснявам

5.   Да не ти пука какво си мислят приви си каквата на теб ти е кеф
Като не те търсят ти ги търси не си плекъсвай контактите.Истинските приятели се проят на пръсти, но това не значи че не трябва да общуваш с други.

6.   Когато си прекалено добър, хората ти се качват на главата и не те взимат на сериозно. Просто бъди себе си и не се опитвай да се харесаш на когото и да било. Нова година - ново начало. Сигурна съм, че ще си намериш ПО-ДОБРИ приятели, които ще те оценят. Всеки е минавал през такъв период в живота си, поне всеки добър човек и то най-вече се случва в твоята възраст. Повярвай ми - после нещата се променят.

ELSA

7.   Благодаря ви!Дано да е така както казвате.Има 2 седмици до у-ще и ще се държа с това което ми казахте.Ще си върна самочувствието и няма да съм толкова добра вече че както каза ,,6" наистина като си прекалено добър ти се качват на главата.Просто ще бъда себе си и ще стана по-общителна и дано да си намеря приятели.Благодаря ви!

8.   Помислих, че това съм го писала аз с разликата, че ще започвам да уча в университет и че имам гадже, с когото излизам и с неговите приятели. Но не е същото... Общувам си с тях и са много забавни, но просто не са "моите приятели". Не знам как да го обясня.

9.   Не искам да,изглеждам лоша или нещо такова,но все има причина да не ти пишат.Аз не бих искала,да изляза с момиче, което не си подържа хигиената.Или пък говори по ужасно груб начин и се държи като простачка!

Вероятно,просто ти за тях си,само приятелка.Те предпочитат да излязат,с най - добрите си приятелки.Всеки има право на избор,независимо дали ще те наранят с избора си.Нямаш право да ги съдиш!

//Извинявам се за грешките!//

10.   Не искам да те разочаровам, но съм била в същата ситуация и новото училище само по себе си няма да оправи проблема. Да, то е чудесна възможност да се запознаеш с нови хора, но по-важна от обстоятелствата е нагласата ти. Не очаквай, че като отидеш там ще почнат да ти се редят на опашка, за да ти бъдат приятели. Да, в началото хората ще говорят с теб, но ако ти самата не полагаш усилие това много бързо ще спре и те ще се сближат с някой друг. В момента, както сама си забелязала, затъваш. Трябва наистина да се постараеш, за да промениш това. И по-горе са казали - самочувствието и оптимизмът привличат. Бъди отворена и активна, намери хората, които ти допадат и в началото се въздържай от експеримента да преставаш да общуваш с тях, за да видиш дали ще те потърсят.

11.   Виж приятелите не са най- важното нещо. На 13 съм. Преди си мислех, че да имам приятелки е най-важното нещо! Но не е. Миналата година имах много приятелки но като се скарах с една още пет момичета спряха да ми говорят. С една дума лицемерки! ☺ Само това и чакаха. За това сега съм сама. В началото бях много тъжна то в последствие разбрах че хората те зарязват когато имаш нещо повече от тях. Не искам да прозвучи самовлюбено но съм по-красива от тях. И момчетата ме заглеждат. "Приятелките" ми завиждаха. Всяко красиво момиче ще ме разбере.

Затова споко завиждат ти. Живей си живота и търси приятели момчета.