Споделена история от Тинейджърски

Страхувам се че баща ми си има любовница!
Здравейте на всички! Момиче на 15 години съм. Историята ми сигурно ще звучи банално, но просто не знам към кого да се обърна.Наскоро открих, че баща ми получава странни SMS-и от рода на "Oбади ми се" , "Липсваш ми" абе въобще .. как да се изразя най-правилно.. ами мисля, че си има любовница, но нищо не мога да твърдя.

Една вечер когато се прибрах мама се беше ядосала, защото видяла някакъв SMS със подобно съдържание.. обясни ми, че пишело "... още не ми е добре, но продължавам да те обичам". В първия момент не можах да реагирам, защото баща ми не е такъв човек, но явно всичко е възможно. Днес говорих с приятеля си от неговия телефон и след като затворих реших да му пратя SMS, ноо какво се оказа.. видях 2 изходящи съобщения, чието съдържание не беше никак не ми хареса.. Попитах го, а той ми отговори, че това била някаква негова съученичка. Добре, до тук всичко добре, но след това видях още няколко SMS-a. Не смея да го попитам отново. Просто не знам какво да правя, а най-лошото е, че имам чувството, че семейството ми се разпада, а не това да се случва ;s.

Общо взето това е. Благодаря отделихте време да прочете това ии моля Ви дайте ми някакъв съвет, защото просто не знам какво да правя...

Коментари

1.   Нищо неможеш да направиш. Има любовница- то е ясно. И това , че не се крие- също е ясно. Даже мисля, че той знае, че вие с майка ти знаете за това и не му пука особено. Оставя си телефона "необезопасен"- така да се каже. Не си трие съобщенията. Ако не се разбират с майка ти- нормално е да си търси друга. Ако в къщи му е гадно- търси нещо навън. Възможно е да е временно увлечение- тогава всичко ще си отмине само. Ако обаче обича другата- може и да не отмине проблема. Тя ще му липсва, ще иска да е с нея, вие ще му пречите......и ще се задълбочат караниците. Нека майка ти да се опита да разбере на какво нови са им отношенията с друдата. после само ще прецени как да постъпи. Ти едва ли би могла нещо да направиш. Вероятно може да поговориш с него, но само в случай , че сте си много близки двамата и той те взема насериозно. Това е от мен. Аз съм на 36

2.   В днешно време това са често срещани неща. Ти няма какво да направиш, времето ще покаже. :)
Имахме едно познато семейство, мъжът си имаше любовница за година-две, разкара я и всичко приключи. Всички знаехме.

3.   във вашето семейство само 1 телефон ли имате?

4.   Според мен наистина има нещо. Но ти няма какво да направиш. Търпеливо почакай. Майка и баща ти ще изберат най-доброто.

5.   Има си любовница според мен, но децата не бива да се бъркат в тези неща! Родителите са тези, които трябва да решат този проблем. Успях ти пожелавам и бъди сигурна, че родителите ти са разумни хора и ще стигнат до взаймно съгласие как да жевеят за напред.

6.   Бракът вероятно е в опасност,но ти не се бъркай!Не е лошо да не казваш на майка си за разследванията ти,да не я огорчаваш!Трябва да разговарят и двамата-кой на къде да върви и има ли смисъл от тези тайни игри в семейството.

7.   От авторката: Благодаря за съветите, а относно въпроса на номер 3, ами всеки има отделен телефон,просто така се е случило и мама е видяла телефона на тате. За сега всичко е спокойно, мама и тате се разбират, надявам се да няма повече проблеми и отново благодаря!

8.   Здравеите и аз имам подобен проблем. Маика ми почина приди година и половина, а тази година видях как баща ми държеше за ръка една бургазлика която е женена и живее в белгия. Той я беше поканил за няколко дена в балчик където бяхме на море. Последният ден на морето видях как даща ми и въпросната дама се челуват. Направих се че не съм видял нищо. Имам чуството че трябва да направя нещо, за да не може да се намъкне в живота ми и да не замести маика ми. И също бащами да не разбие семейството. Смятам да му кажа, че знам и че съм против. Но все пак ми помогнете.

Благодаря за вниманието.