Споделена история от Тинейджърски

Как да спра да мисля за смъртта?
Преди се е случвало само за минута-две и после забравям да мисля за това. Но вече от повече от седмица смъртта не ми излиза от главата. Постоянно си мисля неща от сорта:

"Какво става като умра? Прераждам ли се? Или преставам да съществувам? Не искам да умирам!"
Помня, че от време на време съм си мислел такива неща и като малък и майка ми ми казваше, че някой като остарее много започвал пак да се подмладява докато стане бебе и процеса започва наново. На 19 и половина съм, не говоря много с хората. Не че не искам, просто с никой нямам общи теми за разговор. Не ходя на дискотеки и кафета и нямам приятели, с които да ходя. По принцип се водя, че харесвам аниме, но не ги гледам много, само едно следя, което е веднъж на седмица. И както сигурно се досещате по цял ден седя пред компютъра.

Коментари

1.   Излез и разбери какъв е света.. няма по-добро решение.. на времето и аз бях като теб :)

2.   Най-ефективният начин да спреш да се страхуваш от смъртта е... като я преживееш. Как става това? Примерно легалният наследствен шаман от испански произход Хосе, 2-3 пъти годишно организира церемонии с аяхуска, която е известна още и като "малката смърт". Ще установиш редица интересни неща - например, че тяло и съзнание са две съвсем отделни неща, и че съзнанието може да си съществува съвсем спокойно и без тялото; че тук (на Земята) сме от далеч и сме за малко, а по-голямата (и по-съзнателната) част от истинската ни същност е на съвсем друго "място". Могат да се появят спонтанно визии, сцени и спомени от предишни телесни превъплъщения и т.н.

Да умреш съвсем не е толкова страшно, колкото повечето хора си мислят и вярват... усещането е подобно на това да си свалиш дебелото зимно палто, понеже през лятото вече не ти е необходимо... до следващата зима (или "живот", както го наричаме ние)!

Всичко това... няма как да се обясни и предаде, а още по-малко - да се "повярва" от някого в него, освен ако не се преживее лично. Горещо ти го препоръчвам!

Ray

3.   След като умреш да преставаш да съществуваш поне според мен,но за да съществува като генетично заложен биологичен феномен то явно в смъртта се крие някакъв смисъл.И след като не можеш да промениш фактите живей така че когато дойде сетния си час да не съжеляваш за младините си,а да умреш с усмивка на лицето

4.   Спокойно и на мен ми се е случвало. Много пъти съм си задавала същите въпроси и мисля, че всички си ги задават. Нормално е.

5.   Ами кво да ти кажа - душата на човек е безсмъртна, а тялото не. То постепенно си остарява и знаеш... За повече подробности прочети Библията и по специално Новия завет. Нали живееш в християнска държава. Виж какво казва Христос по твоя въпрос. Новият завет се чете трудно, така че прояви търпение и ще намериш отговори и на много други въпроси свързани със живота, смъртта и изобщо със смисъла на живота. Това е в общи линии.
FerNando

6.   Много се извинявам, но не мога да се въздържа и искам да попитам коментиралия под името Рей нещо. Малко парадоксално ми звучи написаното от Вас "Всичко това... няма как да се обясни и предаде, а още по-малко - да се "повярва" от някого в него, освен ако не се преживее лично. Горещо ти го препоръчвам!".
Твърдите, че "всичко това" се разбира само ако се преживее - нещо, което Вие горещо препоръчвате. Как да го разбирам? Че сте се преродил ли? Че пишете от онзи свят ли? Или вярвате в нещо, което само преживял го човек може да разбере??
Обърквате ме...

7.   Мисля, че Ray има предвид споменатата от него "церемония с аяхуска" и за нея говори, че трябва да се преживее, за да се разбере. Мен лично много ме заинтригува написаното и смятам да проуча въпроса по-обстойно. И на автора ще му е от полза, ако го направи.

8.   Аз съм автора и потърсих за аяхуаска в интернет. Намерих че това е дрога, която те докарва до клинична смърт, а тъй наречените сцени и спомени от предишни животи се причиняват от мощен халюциоген.

9.   При УЧИТЕЛЯ Нанин дошъл посетител, за да го пита за учението Дзен. Но вместо да слуша, той непрекъснато говорел за собствените си разбирания.
След някое Време Нанин поднесъл чай. Налял чашата на госта, но продължил да налива и след напълването й. Накрая гостът не издържал:
— Не Виждате ли, че е пълна догоре? — попитал той. — Не може да поеме повече!
— Точно така — отвърнал Нанин и най-после спрял да налива. — Също като тази чаша и ти си преизпълнен с твоите собствени идеи. Как можеш да очакваш от мен да ти дам учението Дзен, щом не ми предлагаш празна чаша?

Ray

10.   На мен напоследък ми се е случвало често да мисля за това (от куп проблеми ) но нз защо продължавам напред, без да знам какъв е смисъса, за какво полагам усилия. Има такива моменти, горе главата, набележи си целите, които искаш да постигнеш и малко по-малко нещата ще си дойдат на местата! Ако искаш си остави емайл.

Момиче на 17