Споделена история от Тинейджърски

Майка ми ме контрола
Здравейте. Момиче на 16 от София.

Винаги съм била доста обрижвано дете.. Като всяко друго. Но идва проблема, в който започнах да излизам вечер. И майка ми започна да се държи доста арогантно, спрямо мен. Винаги съм била кротка и послушна. Приятелите ми също са. Тя ги познава. Но постоянно ми звъни, вика ми за това, че ме било срам да говоря с нея пред другите. Караме да се прибирам супер рано.
Постоянно ми вика за щало и нещяло. Другите ми приятелки ми разказват, как споделят на майките си. Но аз мисля, че отдавна изгубих връзка с нея. Опитвам се да съм мила, помогам й. Но тя си знае нейното.
Не знам, как да оправим отношенията си?

Коментари

1.   Тя просто се притеснява за теб! Като порастнеш и имаш деца ще разбереш...

2.   Просто жената е в паника, че порастваш и буквално не знае как да се държи с теб. От една страна знае, че вече не си малка, от друга обаче безумно я е страх да не сгрешиш и да се забъркаш в неприятности и в целия този хаос започва да се държи леко неподходящо. Не и се сърди, прави го защото е загрижена за теб. Проблемът е, че го прави по грешния начин...
Бъди търпелива, като станеш на 18 вече няма да има право да ти се бърка и да те контролира. А като наближиш 20 или малко след това, дори ще започнеш да я разбираш. Повечето от нас са минали през това с родителите си. И моите бяха същите и вечно се карах с тях. И чак по-късно си дадох сметка, че просто са се притеснявали за мен, ама понеже съм им първото дете и не са били подготвени как да се държат с тийнейджър. Няколко години по-късно, сестра ми мина между капките, защото нашите вече знаеха какво да правят и не изпадаха в истерия всеки път като закъснееше след училище. Ама аз си го отнесох. Какво да правиш, ако си единствено дете или си първородната често става така. От много загриженост родителите направо те задушават. Ама като си помислиш, че го правят от любов и сърце не ти дава да им се сърдиш дълго. Спокойно! Просто погледни нещата от този ъгъл. Майка ти буквално не знае как да се държи с теб, защото хем не си на 5, хем не си пълнолетна. Е, нормално е да прави доста грешки, ама после всичко ще си дойде на мястото.

4.   Жената просто се притеснява за теб , да не направиш някоя глупост или се страхува да не ти се случи нещо лошо всякакви психопати има вечерно по улиците и по дискотеките! От друга страна вижда, че вече не си малкото и момиченце, а се превръщаш в млада дама. Баба ми например въпреки, че баща ми вече беше голям мъж цяла нощ не си лягаше докато не си дойдеше, когато понякога отсядаше у свои приятели ( живеехме в един апартамент с баба и дядо ). Някой ден ще я разбереш, когато имаш свое дете!