Споделена история от Тинейджърски

Пристрастена съм към шоколада!
Много моля модераторите да публикуват историята ми.
И така заглавието до голяма степен си подсказва, но все пък да ви разкажа. Момиче на 16 години съм. Постоянно ям шоколад, най-големите ми преяждания с него са били към 600 грама за един сен. Ако се сещате за онези огромни шоколади милка, изяждала съм 2 такива. И на следващия ден пак ми се яде. Ужасно е, винаги когато се почувствам зле или супер добре ям шоколад. Понякога съм гладна само за него. Като се натъпча се чувствам като най-долната свиня и гладувам по 2-3 дни и после пак. Моля ви, ужасно ви моля, помогнете ми.

Коментари

1.   Здравей мило момиче, шоколадите и други подобни готови храни са направени специално за да водят до пристрастяване. Слагат се такива вещества в тях за които се знае, че действат на мозъчните центрове за удоволствие и водят до пристрастяване. Това е с цел да се консумира повече, съответно да се купува повече, съответно да се прави повече печалба. Сега за теб е много вредно на тази крехка възраст да се тъпчеш с шоколад, още повече, че повечето шоколади включително милката са направени със соев лецитин от генномодифицирана соя а после да гладуваш. Начинът по който да се освободиш от пристрастяването си е когато ти се прияде шоколад да ядеш друга, полезна храна - месо, яйца, сирене, кашкавал, плодове, зеленчуци. Първите няколко дни може да изпитваш неудовлетворение, но това бързо ще отшуми и ще спре да ти се яде шоколад. Съвета ми е да положиш това усилие, защото иначе прекомерната консумация на шоколад е твърде вероятно да доведе до затлъстяване което ще има много вреден ефект както върху самочувствието ти така и върху здравето ти.

Джон

2.   Аз мисля, че не си пристрастена към шоколад, а към захарта в него. Колкото повече ядеш, толкова повече ще искаш да приемеш захар. Опитай се да не консумираш никакви захарни изделия 5-6 дни. Първоначално ще е трудно, но като свикнеш ще се чувстваш по-свежа и свободна.

3.   Кажи на вашите да спрат да го купуват. И аз бях така и като майка ми спря да купува шоколад нещата веднага се оправиха.

4.   Леле, осъзнай какво правиш, спри се и преди да се натъпчеш, се успокой, дишай замисли се за последствията, за глада по света, за каквото искаш, което да те отвлече от този абсурд. След това хапни едно парче и нека, то се топи в устат ти, бавно без да дъвчеш. Ако така продължаваш сериозните заболявания, няма да закъснеят, с гладуване после не компенсираш нещата, напротив след това си още по-гладна. Да не говорим за липсата на витамини, минерали и т. н.

5.   Или имаш диабет или наистина си пристрастена. Замествай с плодове - банани, диня...

6.   Даваи го на мен аз да го изяждам..

8.   Отслабване се постига с разумна диета или тренировки т. е фитнес най-вече. Ако наистина го искаш, просто избирай между това да си уверена и да се харесваш и няколко минутното удоволствие от шоколада, което не ти оправя проблемите. Успех.

9.   Уаууу, аз си мислих че съм пристрастен, но ти разби всички мои шоколадови илюзии! :D Имаш два проблема и една задача за решаване - първите са лакомията и гладуването, а третото да се научиш какви храни да включиш в менюто си, за да не се опитваш да набавиш липсите си от мазнините и захарите в шоколада. Освен хранене, това включва и някаква полезна дейност, за да те отклнони от желанието да запълваш неудовлетвореността ти от живота с шоколад. Любовните драми и женски интриги също остават в миналото, и започваш да се изграждаш като личност.