Споделена история от Тинейджърски

Параноя ли е това?
Здравейте. Ето го и моят проблем. Напоследък се страхувам да не би някой да ме снима, докато се преобличам или докато се къпя вкъщи и след това да използва снимките, за да ме унижи. Онзи ден пробвах дрехи в един магазин в мола и въпреки че в пробните нямаше хора, аз постоянно мисля дали пердето ми е било пуснато добре, мисля си, че някой ме е снимал и ще ме качи във фейсбук и ще ми се подиграват. Това е постоянно и вече пречи на нормалния ми живот, защото постоянно трябва да внимавам и да се оглеждам да не би някой да ме снима. Моля ви, кажете как да преодолея този страх и да продължа да живея нормално..

Коментари

1.   Да нямаш ОКР?

2.   Айде стига глупости! Да не си Мадона, че притесненията са ти от такова естество? Мисля, че състоянието ти е налудно и не е лошо да се консултираш с психолог.

3.   Ооо спокойно,мила ;дд и аз съм така,само че при мен е друго. Мисля си,че докато гледам профила на някой в фейсбук и той може да го забележи и да ми се присмее, аз гледам профила на едно момче постоянно на ден по 10 пъти направо съм луда ;дд или пък някой път като съм с приятелка навън и си говорим с нея за някой и имам чувството,че телефона записва гласовете и ни ги праща на самия човек ;дд или пък някой път имам чувството че има някой в нас,който се разхожда и такива глупости. Не се притеснявай да не ти пука просто! Пиши ако си съгласна на имейла ми ionkatachochkata23@gmail.com да се запознаем ^-^

5.   Параноя е.
Консултирай се с лекар. Не се шегувам, тези състояния могат да бъдат овладени, когато са в начален стадий и да не прерастват в болест, а това ще се случи, ако не говориш с психиатър.
Успех.

6.   От авторката: Нямам финансовата възможност за психолог и затова търся друга алтернатива

7.   Проблемът ти идва от това, че отдаваш прекалено голямо значение на себе си. Реално ти (както и аз) си една прашинка във Вселената. На родителите ти не им пука за теб, впрочем (както и на моите). Те са гледали да изпълнят биологичния си императив и са го направили, от там насетне са те поразглезили с внимание и ти сега се мислиш за велика личност. Не си. И да те снимат докато се преобличаш голям праз, да не би да имаш 3 очи или нещо особено дето да те прави някакъв велик човек нещо? Ай разнообразявай си живота и не мисли за глупости, не си звездата на небосклона.

8.   Засега по-скоро прилича на ОКР. Но ако започнеш да се вкарваш във филми, че някой те следи или иска да те убие- върви на психиатър. Но фактът, че сам осъзнаваш, че имаш проблем говори за ОКР, истинските параноици рядко осъзнават собствената си параноя.

9.   Нищо чудно да те снимат. Има си цял раздел в порното наречено "воаьори"! Пълно е с клипове от съблекални и тоалетни и снимат нищо не подозиращи момичета.

11.   Tръгни право срещу проблема. Постави си задача 1-2-3 пъти на ден да отидеш там, където ще имаш тази тревога. Можеш да потърсиш специалист, но също е важно да заповядаш на себе си да се справиш.
Параноята не е неоснователна, тъй като всички сме контролирани. Важното е, че ако установиш чувството си за достойство, ти ще имаш в себе си комфорт за това, че сама или пред хорските погледи и камери, ти си личност, достойна за уважение. Това е правилното начало на решението.
Проблема е на воайорската система, която доминира в обществото.

12.   От авторката: Проблемът ми сигурно идва от там, че доста време бях изнудвана от мой бивш приятел с мои по-разголени от обикновено снимки от времето, когато бяхме заедно, както и да изтърпя унизителните му разкази за мен. Сега просто ме е страх да не се повтори от някой друг и да изтърпя отново това унижение.

13.   значи става въпрос за постравматичен синдром, по-скоро,
и ще го преодолееш заедно с неврозата, която те кара да се боиш от нова травма. наистина, тругни право срещу проблема, дори да трепериш при опита, и така ще пропъдиш това нещо.