Споделена история от Тинейджърски

Как и кога да и покажа любовта си ?
Здравейте, благодаря на всички които биха отделили от времето си за да ми отговорят! Аз съм момче от голям град и съм на 16 години. От 4 години харесвам едно момиче, което е 2 години по-голяма от мен т. е. в момента е на 18. Интересното е обаче че не сме се запознавали лично, не знае нищо за мен. Освен, че бяхме в едно училище (докато не завърших 7 клас), и няколко комплимента от нейна страна, че съм ''готин''. От друга страна аз знам много неща за нея (от социалните мрежи и 1-2 общи познати). Упрекнете ме ако ви се струва ненормално, не се обиждам от критика. Аз не съм красив, не съм и популярен (заразлика от ния! ), задръстен съм. Паследното най-вече се обеснява от причината че уча много и имам само 1-2 свободни часа на ден, заразлика от нея която пренебрегва ученето заради приятелите си. Да, 2 години не са много, но според мен са голяма разлика в пубертета, едно е да си на 16 и друго да си пълнолетен. Ще кажа също, че я харесвам заради характера и поведението й, не заради популярността й, сигурен съм защото преди 4 години (началото на чувствата ми) тя не беше известна дори напротив! Най големият ми страх е че родителите и са богати, а аз съм не съм особено заможен, с 1 родител съм. Свикнала е и всичко да и се копува и да и се дава на готово (дори веднъж искаше гаджето й да ''демонстрира'' любовта си карайки го да й купи кроасан-със свой пари). Според вас имам ли шанс и как да подходя. Почти съм сигурен, че е нужно първо да отслабна и да натрупам връзки, преди да й разкрия чувствата си!? Нормално ли е да харесвам момиче, което дори не познавам? Очаквам вашите отговори...

Коментари

1.   Какви връзки, бе? На 16 какви връзки ще натрупаш? Я баничарницата за кашкавали на половин цена. Да може да й купуваш. Недей си прави живота труден. И недей признава чувства. Все едно да й го покажеш заголен. Отиди говори с нея за да види, че имаш интерес. Ако и тя има ще излезете. Ако не, продължаваш. Не знам откъде всички решиха, че трябва да признават чувства.

2.   Здравей,
от думите ти, разбрах само, че тя е богата глезла и манипулаторка! Ти, замисли ли се? ... Каква любов ще докажеш от един кроасан? Да, нормално е да харесваш някой, който не познаваш лично. Обаче ти я харесваш, не я обичаш! Заглавието ти "Как и кога да докажа ЛЮБОВТА си", а пише долу, че я харесваш... Ми щом мислиш, че я обичаш, купи й един кроасан и ще й "докажеш" любовта си... -_- Май не се замисляш...