Споделена история от Тинейджърски

Депресия
Здравейте, преди да започна бих искал да кажа, че това може да стане леко дълго, та ще оценя да го прочетете и дадете мнението си :)
На 15 години съм (доста малко ми остава до 16), 9 клас и съм от неголям град, в който е много лесно да разпознаеш човек на улицата, понеже е доста вероятно да си го виждал и преди.
През последните години не ми пукаше особено за другите или за тяхното мнение - гледах себе си и си бях щастлив. Въпреки, че немалко хора са ме подигравали за това, правех нещата, които обичах - четях комикси, играех игри, гледах сериали (и днес правя тези неща, но много по-малко). Наричах старите си съученици приятели и съм им имал огромно доверие за много неща, но уви ето ме сега - не поддържам контакт, с които и да е от тях, понеже осъзнах, че реално на никой от тях не му пука за мен и не бихме дори си писали, ако не пиша първи.
Започнах да се променям - промени ми се вкусът за музика, самото мислене и започнах да гледам на нещата по съвсем различен начин. Промених си религиозните виждания - аз като цяло никога не съм бил религиозен и без това. Наскоро (и аз не знам защо) започна да ме интересува как ме виждат хората - започнах да проявявам по-голям интерес в пазаруването за дрехи. Последното лято ходех на фитнес и отслабнах доста и сега бих казал, че съм перфектните килограми за моята възраст и височина. Това обаче няма голямо значение. Постепенно ставах по-песимистичен и тъжен. (Не мога да кажа "депресиран“ понеже намирам това сам, без професионална помощ, да се определям като такъв, за подвеждащо)
В началото на първата година година с новият ми клас, ми беше изключително притеснено (сега като се замисля, дори и аз не знам защо) и единствено се опитвах да общувам с едно момче от стария ми клас. Въпреки, че имахме изключително много общи теми, той не проявяваше голям интерес да говори с мен. За щастие, постепенно успях да опозная една част от класа и дори намерих хора с общи интереси, хумор и дори виждания за много неща.
През целият си живот, така и не се научих да бъда социален - може би затова и ми беше толкова трудно да говоря с напълно непознати за мен хора. Просто, за разлика от други, аз не мога да отида до някой и да започна напълно случаен разговор. Не мога също да се правя, че харесвам чалга или пък да се забавлявам в дискотеки. Просто не мога и не искам да правя това. А друг начин да стана "социален" не виждам.
А аз не се виждам като някой, който е "зле". Всъщност, въпреки, че отначало на хората им се струвам странен, бих казал, че имам хубава личност, знам какво е и какво не е уместно и нямам проблеми да говоря за каквото и да е. Хората, когато ме опознаят наистина, ме харесват.
Стигам и до частта с "депресията". Понякога мисля прекалено много - мисля за живота си, за хората, с които общувам и за други такива неща. Започвам да се чувствам изключително самотен. Това са моменти, но ме обхваща огромна тъга. Мисля си за това как просто не искам да съществувам. И не ме разбирайте погрешно - в НИКАКЪВ случай не бих се самоубил. Просто ми се иска ей така без нищо да спра да съществувам - да си затворя очите и да не се събудя повече. Не всеки ден мисля за това, но вече става все по-често. И нямам идея как да подобря живота си.
Ако сте прочели всичко - Благодаря! Бих се радвал да отговоря на въпроси или просто да прочета какво мислите. Моля модераторите да добавят това, понеже отделих доста време да го пиша, пък и не мисля, че имам някой на който мога да споделя.

Коментари

1.   На мен ми помогна психиатър

2.   Къв психиатър бе Н1, това са си напълно нормални емоции за тази възраст. Авторе, сменил си средата, растеш, променяш се, детството отминава, навлизаш в света на възрастните. Сега за теб е важно как те приемат връстниците ти, дали те харесват. Хормоните са като луди, ту те обзема еуфория, ту тъга. Нещо нормално е и се случва със всички. Моят съвет е да продължаваш да правиш това, което ти харесва, помисли и за нови неща, например някакъв спорт, танци ако щеш, езиков курс, шофиорски курс. Помисли с какви хора искаш ти да общуваш, а не да те харесват тези, които са популярни.

3.   Съгласна съм с Номер2. Наистина според мен ти си нормален(вече много рядко се срещат такива момчета). Хубаво е, че искаш да си естествен, себе си, а не да пушиш, друсаи, само за да те харесат. Недей да се отчайващ! Просто връстниците ти не те оценяват, просто защото по-голямата част са боклуци. Един ден, убедена съм в това, ще дойде в живота ти човек със същото мислене, който ще бъде себе си. Защото животът така е устроен- винаги накрая намираш правилния човек. ( това е просто лично мнение по въпроса )
Момиче13