Споделена история от Тинейджърски

Ще има ли последствия?
Здравейте! Сега искам да попитам нещо без веднага да бъда опреквана и да се палите как може такова нещо. Искам само съвет и да ми кажете ще има ли последствия :) ! Така значи, на 14 години съм и цикъла ми още не е дошъл, за това не се притеснявам знам, че има време. Но преди 4-5 месеца си изгубих девственоста. Майка ми знае имаше много караници и така нататък, но какво да направи жената свършило е вече..не искам повече да говоря с нея на тази тема защото пак ще се почнат караниците. За това искам от вас съвет дали ще има някъкви последствия и дали ще мога да имам деца и там подобни..? Пак казвам не са ми нужни упреците ви веднъж го изживях. Благодаря предварително :)!

Коментари

1.   Божа работа, дали ще можеш да имаш " деца и там подобни", особено за подобните. Колко си глупавичко, а пък се мисли за отворено.
Понеже искаш съвет (а не мнение), ще ти кажа моя - гледай си уроците и слушай майка си. Това е най-доброто, което можеш да направиш сега. Не се занимавай със секс. Че ти още не си девойка даже, ти си дете!

2.   Споко, мила, най-страшното нещо, до което може да доведе сексът, е някоя гадна смъртоносна болест. Ако сте използвали кондом, всичко е ОК

3.   Здравей! Миличка за по сигорно и за твое спокойствие консолтирайсе сас лекар. Не смиатам че ще има последствия.

4.   Ще имаш деца,много ясно!Сигурна съм в това!Сега учи и трупай знания.Остави секса за по-късен етап-та ти си още дете!Сексът не е спорт,а се прави с любов и страст!

5.   Вярно послушай саветите на майкаси! Кот ти сака душата това прави. Който ти казва че секса не е спорт греши.

6.   Абе момиче, то първата стъпка към това да имаш деца е да загубиш девствеността си. Обаче внимавай - само с предпазни средства!!! Или с презеравтив или с хапчета - искай съвет от майка си. Тя и без това е разбрала. И внимавай, че както нямаш цикъл да не се сдобиеш без време с бебе. Докато разбереш, ако изобщо разбереш да забременееш. Освен това не е ясно имаш ли постоянен приятел или е било просто проява на прибързаното ти желание да пораснеш? С една дума съветът ми е да влагаш разум в секса. С кого, къде и как и искаш ли наистина или е просто, за да си като другите.

7.   до номер 1. - що за съвет е това?
до Авторката - НЕ СЛУШАЙ МАЙКА СИ, те са от друга генерация и щом не те е образовала до сега, няма и да го направи. Не е трябвало да й казваш за загубата на девствеността си, щом дори не ти е казала,че ципата няма НИКАКВО ОТНОШЕНИЕ КЪМ СПОСОБНОСТТА НА ЧОВЕК ДА ИМА ДЕЦА!!!
Не си малка, защото на 14 човек може да мисли и разсъждава, а и свършеното е свършено. Рано или късно човек губи девствеността си и ТОВА НЕ НАМАЛЯВА СТОЙНОСТТА ТИ КАТО ЖЕНА И ЛИЧНОСТ.
Ограмоти се на сексуална тема, чети книги и пиши тук, търси инфо в нета, НЕ СПОДЕЛЯЙ С МАЙКА ТИ,защото ще ти набие грешни представи - накрая ще забременееш от пазене и ще правиш аборт след аборт.

Отиди и си купи презервативи в аптеката, не се срамувай, независимо как те гледа аптекарката. Вземи си една тройка Лайфстайл (към 3-4 лв.), защото са добре опаковани и опаковката позволява да си ги носиш в себе си. СКРИИ ГИ!!!! не е нужно да ги ползваш, МОЖЕ С ГОДИНИ ДА ГИ РАЗНАСЯШ, АКО СИ РЕШИЛА ДА НЕ ПРАВИШ СЕКС, НО ГИ ИМАЙ КАТО МОДЕРНО МОМИЧЕ В СЕБЕ СИ И НИКОГА, АМА НИКОГА И С НИКОГО НЕ ПРАВИ СЕКС БЕЗ ПРЕЗЕРВАТИВ!!!!! НЯМА 15 ГОДИШЕН, НЯМА 20 ГОДИШЕН!!!!
Тялото си е ЛИЧНО ТВОЕ, не е на майка ти или на момчетата и САМО С КОНДОМ си остава твое. Нека първият мъж, получил привилегията да свърши в теб бъде бащата на децата ти, запази и за него нещичко, остани чистичка от болести и инфекции, за да станеш един ден (след 10-15-20 години) добра и здрава бременна и майка. НЕ САМО СПИН СЕ ПРЕДАВА ЧРЕЗ СЕКС, а и редица други болести а и ЧОВЕШКИ ВИРУСИ, ПРИЧИНЯВАЩИ РАК НА МАТКАТА ПРИ ЖЕНИТЕ.
Аз съм на 27 и без кондом не съм го правила НИКОГА и като кажа това на гинеколожката си , тя НЕ МИ ПРАВИ НАМАЗКИ И НЕ МЕ РЪЧКА ОТДОЛУ, ЗАЩОТО СМИСЪЛ НЯМА!!!! Никога съм нямала каквито и да е проблеми, гъбички, течения и НИКОГА СЪМ НЯМАЛА АБОРТИ, А правя секс ПОЧТИ ВСЕКИ ДЕН!!!! Нося хапче за спешна контрацепция в себе си, ако нещо все пак стане с презерватива, но за 8 години веднъж ми се е наложило...

8.   От авторката: Благодаря ви за разбирането. Искам да кажа, че не е било защото съм искала да порасна по бързо ами защото беше на купон и имаше момчета на по 15-16 и тогава всички се напихме и стана така, че аз дори не си спомням много добре но съм сигурна, че ме отвориха..Още един път ви благодаря за разбирането ще продължа да следя темата :)

9.   отново от авторката: И да не си помислите, че съм тръгнала всеки ден да се... нямам такова намерение сигурно следващия път ще е на 16-17 исках само да знам дали ще имам проблеми от това, че още нямам цикъл но още един път ви благодаря!

10.   до авторката - спокойно, но друг път не пий и не разказвай на никого (нови партнъори особено) как си загубила девствеността си - практически си нямала приятел, така че си неопитна и може да кажеш, че си изгубила девствеността си при масторбация.

И 100% не прави повече такива глупости, може да си барнеш някаква болест - в моята гимназия цял клас се разболя от трипер (или сифилиз) след една екскурзия! Голямо пресмиване падна.
Носи си винаги кондоми в теб!!! И ако ми беше дъщеря, щях да те натупам по дупето ама ЗДРАВО!
тегли се - ако си над 45 кг. и цикалът не ти е дошъл до една година, отиваш на лекар! Гледай да не се разчуе какви си ги вършила и ако се разчуе ОТРИЧАЙ ДО ПРИПАДЪК! Успех и умната!

11.   от авторката: Ама не мога да разбера тези болести се хващат от това, че си се...когато още нямаш цикъл ли или? Иначе съм 40 килограма..

12.   Мила,посети доктор,това не е шега работа!Може да си прихванала нещо!Отиди докато е време,за да се успокоиш,няма нищо срамно и страшно,по страшно е да не отидеш и след време да е още по-лошо!

13.   стига с този цикъл! Като си 40 кила няма как да ти дойде! Но на този свят има и много по-страшни неща - да си чувала за СПИН, за сифилис и трипер, за гъбички и какви не не още гадории? Тези болести се бредават чрез секс без кондом! От тях се умира, остава се бездетен - няма значение дали имаш, или нямаш цикъл! Цикалът ще ти дойде, имай търпение. Не може да си забременяла ако никога си нямала цикъл - ти си още дете. Скоро обаче и това ще се случи и ще имаш цикъл, всичко с времето си. Дръж си ти в теб кондоми и не се напивай и цени тялото си, което си е твое, не на радителите ти или на мъжете - а твое!!!Обичай се!
Заради една тъпа постъпка трябваше да се притесняваш, заслужава ли си?
Още един съвет - ако искаш да намериш Момчето, бъде по-скръндзава с прелестите си...
Добре си си намислила да не правиш секс до 16-17, но вярваш ли си? Дръж си ти кондоми в теб..

14.   от авторката: ама хора той имаше презерватив не мисля, че съм прихванала някоя болест..На мене ми беше чудно дали ще има проблем от това, че още нямах цикъл пък ме отвориха..Иначе момчето беше с презерватив..

15.   от 13. споко, не се вкарвай във филми.
Ципата някой я губят при язда на 7г., никой не е останал бездетен.
Ползвай си ти кондомите и не се притеснявай, гледай си килограмите и като станат 45, скоро ще ти дойде.
Не слушай разни бабини-дивитинини, а чети по темата. Щом знаеш, че момчето е било с презерватив, значи не си била чак толкова пияна и безотговорна.
Сега обаче си гледай другите неща, като срещнеш Момчето, ще правиш пак секс - то е най-нормалното и здравословно нещо на света, стига да е с кондом и да не е безразборен в пияно състояние.
Хера

16.   Благодаря номер 13 наистина ме успокои (bow) Ще следя темата и ще бъда отговорна обещавам го на себе си !

17.   от 13. не съм искала да панирам никого.

18.   Не аз не казвам, че си ме панирала ами, че съветът ти наистина ме успокои в добрия смисъл :)

19.   нещо вече не ви е интересна темата не коментирате ;д

20.   Как ще си изгубиш девствеността като няма цикъл

21.   Много лесно, номер 20, с цикъл или без, всяко момиче се ражда девствено, докато не е правило секс. Цикалът има до толкова значение, че след първата менструация може да се забременее

22.   Значи мен много ме дразни, като казвате че след 45кг идва цикъла на мен ми дойде на 11 години и бях 35кг.

23.   Това за цикъла, че ще ти дойде след като станеш 45 кг. е много безмислено! Аз съм на 14 и съм 37 кг. и ми дойде преди 3 мецеса! А иначе това, че нямаш цикъл няма да е никакъв проблем :))

24.   А бе на 14 да си без цикъл не е много за "има време". А за това, че ще ти дойде, като станеш 45 кила - аз съм 9ти клас, висока съм 164 и тежа 44кг., а имам цикъл от 12 годишна. Правете си изводите.

При всеки, въпреки това, е строго индивидуално, а за да отидеш на гинеколог не се изисква съгласие на родители или нещо от сорта, за това просто се консултирай със специалист, за да нямаш притеснения или, ако евентуално има нещо, да ти се помогне на време. Успех! :)
-Violla.