Споделена история от Тинейджърски

Да продам ли 3-те сребърни пръстена?
Здравейте! Не знам какво да правя. Имам 3 сребърни пръстена дадени ми от леля ми и дядо ми. Казаха, че ми ги подаряват. Тези пари от тях биха могли да отидат за купуване на пиано, но нещо все не ми дава да се осмеля и да направя тази крачка. Забравих да спомена, че съм на 16. На едното ми рамо сякаш седи дяволчето, което крещи "Давай, живееш веднъж, така постигаш по-бързо мечтата си", а на другото седи ангелчето, което ме моли да не го правя. Имам засега заделени пари и ми трябват още малко. Господи, защо нямам търпение? ! Пианото още утре може да е мое, но нещо не ми позволява да го направя. Моля ви, дайте ми съвети!

Коментари

1.   Виж, ще те разочаровам, но среброто няма голяма стойност. Хората са ти го подарили за спомен, но ти дори да го продадеш, няма да вземеш повече от 100-150 лв. ЗА ТРИТЕ пръстена и то ако са масивни.
Аз преди 3 месеца от заложна къща си взех за 180 лв. следните сребърни неща - 2 пръстена, 1 дълъг сенджир с 2 медальона към него, 2 комплекта обеци, гривна... и всичко от сребро, прекрасна изработка, нови неща!

Едно пиано струва над 2000-5000 лв. дори на старо. Ново пиано е 20 000 лв.

Ако не ми вярваш отиди и питай колко струват пръстените ти при златар или заложна къща - и на двете места плащат по цената на среброто на борсата и ще се изненадаш колко малка стойност имат тези накити
Затова и са ти ги подарили твоите близки. На 16 г. да носиш сребро е подходящо и е чудесен накит. Носи си среброто!

...и съвет - не си купувай пиано, а йоника за под 1000 лв. има много прилични, които вършат същата работа, а и повече и освен това са мобилни и като отидеш да учиш ще си я вземеш с теб.

2.   Номер 1, зависи от града, в който живее авторката. Моето пиано го закупих за 1000 лв, даже и стол ми подариха. Аз свиря от много години, от практична гледна точка е по-добре йоника, защото може да се пренася. Но електрониката се разваля, а пианото е вечно, моето е много старо, поне едно 70 години има, само съм го акордирала един път преди няколко години и това е!

3.   Номер1 е г/д права.
Пиано Беларус обаче може да се намери на старо за 300-500 лева обаче. В нета съм виждала. Вземи си едно такова, а не някакво по - скъпо, че ако ти писне след време да не съжаляваш да парите.

4.   Недей да ги продаваш, това било тежък удар за леля ти и дядо ти. Те не са ти ги дали за да ги продаваш, а за да ги носиш. Да, близките ни понякога не правят най-добрия избор за нас, но когато виждаш, че нещо е дадено от сърце, запази го. Пари се печелят и губят, чувствата, спомените и топлотата в сърцето са по-важни. И да, среброто е невероятно евтино, ще вземеш жълти стотинки, а горчивият вкус в устата на близките ти, а и в твоята собствена, ще остане с години.

5.   Среброто е евтино, не си струва да ги продаваш. Пръстените ще са ти по-ценни като спомен

6.   От Авторката до номер 1, 2, 3, 4.
Благодаря ви много за съветите и за информацията. Помогнахте ми страшно много. Няма да продавам абсолютно нищо, пианото ще изчака още малко. ;)

7.   Браво, че ни послуша! :)