Споделена история от Тинейджърски

Връзка от разстояние.
Здравейте. Момиче съм на 17 години. За пръв път ми се случва, да имам връзка от разстояние. Момчето е от Варна, а аз съм от София. Познаваме се, виждали сме се.. но това не е проблема. Проблема е, че много ревнувам. Знам, че трябва да му имам доверие, но просто като не е до мен, или не е в същия град, не е същото. Може да ми каже, че е в тях, а в останалото време да е навън.. просто ако някой е имал връзка от разстояние, нека да ми каже какво да правя, знам че е трудно, но не е невъзможно. Ако има значение, ходим от 1 месец! Благодаря предварително.

Коментари

1.   Аз поддържам вече година и половина връзка от разстояние. Много ми е тежко и чакам с нетърпение да заминем да учим в чужбина, но иначе да се върнем на темата. Връзката от разстояние изисква много жертви и човек дава много повече енергия от себе си отколкото при обикновените връзки. Тя трябва да се поддържа само ако човекът наистина си заслужава. В такъв случай той би трябвало да не поглежда към никакви други момичета съответно ти не трябва да се притесняваш. Просто го давай по-леко, не си създавай излишни нерви и така ако той ти изневери значи не е човекът. Успех!

2.   Аз имах връзка от разстояние. Той беше в Белгия, а аз в България, продължи година и половина, но скъсахме не заради разстоянието, не ми е изневерявал, просто много ме ревнуваше. Той се побърка... Когато беше в Белгия не ми даваше да излизам, а ако излизах трябваше да е самл с най-добрия му приятел, момче с което аз нямаше какво да си кажа... Не ми позволяваше да си пиша с никой, не можех да контактувам с други момчета, казваше ми в колко часа да се прибирам, забраняваше ми да излизам понякога... Ако не правех тези неща следваше огромен скандал... Колкото повече ми забраняваше на мен толкова повече ми се искаше да го правя.... И започнах да го лъжа... Когато излизах му казвах, че съм с наще и излизах с моята компания... И накрая ми омръзна цялото това нещо, цялото това задушаване и просто го скъсах... Нямах чувства към него, той направи така че да се отдръпна.... И срещтнах моят човек. Няколко пъти се опита да ни раздели, но не успя.. Сега подържаме връзка.. Виждам, че е осъзнал грешките си, но за мен това няма значение.... Мисълта ми е, че не трябва да го ревнуваш така само пречиш на себе си и на връзката ви... Затрудняваш се повече. Това момче ако държи на теб, няма да те лъже, а ще ти казва всичко както си е. Трудно е, но обичат ли се двама човека, нищо не може да ги спре.. :) Късмет!

3.   От мен запомни, че връзките от разстояние нямат бъдеще, освен ако не планирате скоро да заживеете в един град.
Имала съм 4 такива връзки, докато си науча урока. Дали единият ще ревнува, дали другият, дали ще има някакъв друг проблем... разстоянието си оказва влияние. Всеки си има самостоятелен живот, който не може да се съвмести с този на половинката.
Много си малка още, за да го разбереш, аз също поддържах връзки от разстояние от горе-долу твоя възраст, та чак до 26. Напълно изгубено време, в което можеше да се развивам повече за сметка на часовете в телефонна и скайп любов. Такава връзка е спирачка. Ще се убедиш и сама. А ако ревнуваш, накрая ще скъсат с теб, цялото ти поведение би ме дразнило неимоверно, защото е психопатско. Сигурно от възрастта, но колкото по-рано осъзнаеш простичката истина, че ревността не води до нищо хубаво, толкова по-добре за теб. Желаните жени не са ревнивите жени. Знаеш ли защо? Зад всяка ревност се крие огромна вътрешна несигурност.

Ж31

4.   Здравей, връзките от растояние имат бъдеще и не е загуба на време нито нещо подобно. И аз имам такава -след два месеца правим една година. Много съм щастлива разбираме се има и ревност разбира се но малко. Искам да кажа, че щом си с него трябва да му имаш доверие и да не прекаляваш с ревноста защото това ще е огромна тежест а и все пак сте далеко това е досатъчно лошо като се замислиш. Ако го обичаш и не искаш да го загубиш няма да прекалявш, нека е в допустимото :)