Споделена история от Тинейджърски

Бисексуална?!
Здравейте! Аз съм момиче на 16г. (10 клас). Пиша тази история, защото от известно време имам притеснения, че съм бисексуална! Още от години усещах, че ме привличат и момчета и момичета... имала съм гаджета (момчета) и се чувствах нормално с тях. Никога не съм имала гадже момиче (само съм се целувала на шега). Главната причина за моите притеснения е че от 1 година насам не съм си имала гадже, не съм се забивала с момче и нямам никакво желание да имам гадже момче! Може би това се дължи на факта, че всичките ми гаджета са пълно разочарование, но пък имам огромното желание да пробвам да стана гадже с момиче, това значи ли, че съм би? За това мое увлечение съм казала само на един човек (приятел) никой от семейство ми не знае и това е другото ми притеснение - как ще реагират! Много искам да поговоря с някой в моето положение и да се запозная с такива момичета, но не познавам никой :( именно за това пиша тук.
Благодаря на всеки който отдели време за да прочете историята ми и се надявам да ми дадете съвети :)

Коментари

1.   Не е задължително да си Бисексуална, може просто да си любопитна така нареченото bi-curious. Ако живееш в малък град, гледай наистина да не се разбира, защото нашия народ е злобен и биха направили всичко, за да си нещастна. За родителите ти не им казвай, ако мислиш, че ще реагират лошо, също първо се подсигури дали си наистина Бисексуална или не. Ако живееш в по-голям град е възможно да си намериш по-лесно момиче за приятелка. Дано съм помогнала.
-Ж. Би.

2.   Аз съм бисексуална. На 15 съм. Няма нищо срамно в това :) Това, което написа тук го кажи на ващте. Сигурна съм, че ще те разберат :) Успех <3

3.   Имаш притеснения? ! Това пък защо? Сексуалната ти ориентация, каквато и да била тя, не е повод за притеснения. Тя ти едва отвътре и е част от теб, все едно да се притесняваш, че си руса, само защото повечето хора наоколо са тъмнокоси.... Изживявай си сексуалните предпочитания и не се шашкай какво ще си помислят този или онзи.

4.   Просто е - бъди себе си и прави това, което те прави щастлива!

5.   Ми... и жена ми е бисексуална.... от ученичка. Ако спиш и с мъже няма нищо притеснително.

6.   според мен трябва да пробваш да лижеш женски анус, докато ти 2 момчета ти правят двойно анално, и ще разбереш, за какво става въпрос!

7.   Искрения ми съвет е да стоиш надалече от извращенията, потърси си момче с подходящ характер който ще има ценностите които желаеш и тогава няма да се разочароваш.

8.   Аз съм бисексуален и за мен това е в пъти по- добро от това да си само хетеро или само хомосексуален... възможностите ти скачат двойно ^^ единствения проблем ще е, ако започнеш да се срамуваш от това, но повярвай, никой не го интересува дали си гей, би или хетеро... стига да не натрапваш това постоянно, подобно на веганите и откачените гейчета/мое мнение, мразя когато човек започне да парадира със сексуалната си ориентация или това, че е решил да не яде кренвирши и пържоли/ единствено по консервативни родители/като баща ми, за жалост... / няма да са особено доволни от това, но ще се наложи да свикнат... успех!

9.   Както писаха някой по-гори може просто да си любопитна, но да знаеш, че ако хората са малко по свестни ще те приемат такава каквато си. Имаме една съученичка, която е лесбийка и никой не и се подиграва. Особено при момичетата се приема по-добре. Зле единствено, ако някой каже, че е гей. Може би проблем са само родителите ти.

12.   Ще ти отговоря според моите разбирания дали си бисексуална или не. Казваш, че си се целувала само на шега с момиче. А когато се целунахте с това момиче ти изпита ли някаква сексуална възбуда? Всеки път когато се прегърнеш с момиче, или когато се целунеш или пък когато си мислиш за някое момиче минават ли ти през главата някакви сексуални фантазии? Фантазираш ли си някаква форма на секс с момиче? Сигурно си гледала порнография и когато две лесбийки правят секс ти виждаш ли се в подобна игра. Но нали знаеш какво правят лесбийките една с друга. Не е само да се целувате по устните или да си смучите гърдите, ами трябва да си правите и канилингус взаимно. Ако такива фантазии ти се въртят в главата, тогава ти си бисексуална. Тези неща ти ги казвам, защото когато един човек се възбужда сексуално от тялото на собствения си пол, това значи че е хомосексуален или е лесбийка. Ако пък се възбужда от телата и на двата пола тогава този човек е бисексуален. Ти си помисли и си отговори в каква форма момичетата те привличат и как се виждаш в една връзка с момиче гадже.
Не казвай на родителите си нищо, голяма е вероятността да не те разберат и само ще ги разтревожиш.

13.   Ще се радвам ако искаш да си пишем, поне може да ми пишеш на Емайла и аз не познавам такива моничета

14.   Ако все още ти е трудно да се определиш като хомо, хетеро или би- просто недей. С времето и опитите, нещата ще ти станат ясни. Може да си хетеросексуална, може да си бисексуална, а пък може и мъж да не погледнеш повече. Никой не знае.
Пътят по откриването на сексуалността е доста дълъг. Те първа навлизаш в света на сексуалността и интимността, ще опитваш, ще се учиш и ще се себеоткриваш.
Аз определен себе си като хомосексуален, но това не означава, че не мога изпитвам разни инцидентни влечения към жени. Така е и при хетеросексуалните. Според Кинси (най-великия сексолог на всички времена) сексуалните ориентации могат да се обозначат със скалата от 0 до 6, където 0 е скритната хетеросексуалност, а 6- стриктната хомосексуалност. Едва 10-15% обаче са стриктно хетеро/хомосексуални (0 и 6 в скалата респективно). Другите 80% се намираме някъде из хомосексуалния-хетеросексуалния континуум, т. е сексуалността не е двуполясна и не може да се прикрепяме твърдо към нашата си ориентация постоянно- винаги има някои спонтанни избилици.
Искам и друго да изясня- не се залъгвай, че бисексуалността е фифти-фифти. Ти може да си харесваш и двата пола, но пък например да си препочиташ момичета(или момчета) по една или друга причина. Също така и може да имаш себе си за бисексуална едва, когато изпиташ ЛЮБОВ и РОМАНТИЧНО влечения към човек от своя пол. Ако просто се възбуждаш от момичета, това не те прави бисексуална, а хетеросексуална, която обаче се доближава в скалата на Кинси повече до бисексуалния спектрум. Недей мисли преди какво си харесвала- важно е тук и сега какво чувстваш.
Моят съвет е да не бързаш да се определяш, защото ще се объркаш допълнително- просто бъди себе си. Живеем в 21 век, хората стават все по-толерантни и сексуалността на човека вече започва да има все по-малко и по-малко значение.
Наядвам се, че ти бях полезен с мнението си. Успех със себеоткриването ти! :))

17.   благодаря ви найстина ми помогнате и бяхте много мили! Стигнах да извода, че времето ще покаже и каквото и да стане трябва да бъда себе си, но за сега повече ме привличат момчета, пък да видим за напред :)

19.   От Автораката: Коментар номер 15 не е от мен! Не знам кой се представя за мен, но е адски тъпо и да вземе да си напише своя тема/история вместо да окупира на другите хора! А относно коментарите на останалите хора, благодаря ви найстина ми помогнате и бяхте много мили! Стигнах да извода, че времето ще покаже и каквото и да стане трябва да бъда себе си, но за сега повече ме привличат момчета, пък да видим за напред :)

20.   Проблемът ти, авторке, е че гаджетата ти момчета са били разочарования. А причината е, че изглежда такива си ги подбирала, или пък може би просто в тази възраст всичките момчета, на които си попадала, са несериозни лигльовци. Това не значи да хукнеш по чичовци, напротив. Грижи се за себе си, развивай се, всичко ще си дойде с времето.
Иначе е нормално да имаш интерес и към своя пол, почти всички момичета/жени имат някаква доза бисексуалност.

22.   Коментар но 15 беше от мен, Много се извинявам лично на Авторката, просто и аз имам такъв проблем просто исках и други мнения да прочета, извинявам се за неудобството :(

23.   От Автораката: Извинявам се, . ако съм била груба с момичето което е написало коментар номер 15, просто ми стана гадно! Няма проблем да пишеш в темата просто не се представяй за мен :) П. С Ще се радвам някой ден да се запознаем.

24.   Долу-горе същото е и при мен. Ходила съм само с момчета чат пат биваше. Заглеждам се и по момичета по улиците постоянно, искам супер много да пробвам с момиче ама не знам. Може би наистина просто сме любопитни.

27.   Здравейте, имам един въпрос ще се радвам ако Авторката го одобри и да го видят всички, Добре всеки казва, че сме били любопитни а тока как ще го коментирате Аз съм момиче на 20 години и да. обичам най-добрата си приятелка, не я обичам като приятелка а е по различно, не е нищо сексуално а просто прегръдките и са по различни и до сега не съм била с момиче? !

28.   Е, от любопитство нaкрaя стигнaх до двa пъти с жени дa го нaпрaвя.
Хaресa ми, дaже много. И понякогa си мисля, че ще ми е по- добре във връзкa с женa. Единственaтa липсвaщa чaст можем дa си я купим от мaгaзин, че и евтинко :)
Сексуaлно ме привличaт мъжете, но емоционaлно вече не. Редки екземпляри сa които бихa ми допaднaли, но обикновено сa зaети, пък aз чуждо не пипaм и не искaм.
Т другa стрaнa всички били "ловджии"ми дa си ловят, лошо нямa, но нямa кaк дa е с мен и дa търси нещо зa лов.
Тa, мaй по- добре с женa.

29.   И какво като си би?
Пак си човек!
Ти не си избираш с какво ориентация да се родиш,но от теб зависи дали ще си щастлива или не.
Ако живееш в малък град(като мен) и ако родителите ти са консервативни(като моите) по-добре не се издавай,хората са станали толкова ужасни,че ще направят всичко за да видят как някой с различна ориентация или полова идентичност страда.
Но това да не те тревожи,щом искаш да си с момиче,БЪДИ!
Това е нещо,което може да достави удоволствие и щастие на теб и тялото ти.Бъди себе си и да не ти пука от мнението на хората!
Много обич ❤❤❤

30.   Благодаря, първона Авторката, че ми одобри въпроса второ и на коментиралите, Момичето което обичам е против такива момичета, от както го разбрах, че има чувства към нея тя само ме наранява с действията си и тя си има сериозна връзка с Момче... Да в малък град съм ама никой нищо не знае за този въпрос, нашите нямат нищо на против просто искат да съм щастлива :)

31.   Това са извращения, хората които ги вършат не ги чака нищо добро.

М