Споделена история от Тинейджърски

Моля помогнете, искам да нося бюстие, но...
Здравейте! Момиче на 11 съм и искам да нося бюстие като всичките ми съученички, но мама не ми дава. Миналия път, когато пазарувахме я питах два пъти дали може да ми купи, но тя каза, че нямам нужда, а ИЗОБЩО не е така... ходя на училище с дебели потници, за да не прозира, но ми е адски горещо! С бюстие няма да е така... съученичките ми нямат нищо, а носят от трети клас. Искам и аз да нося, но...
Та, скоро в края на града ни откриха магазин, в който имаше много хубави бюстиета! Мисля да кажа на най-добрата ми приятелка да идем да премеря някое и ако си харесам да говоря с мама... ако не ми даде мисля да си го купя самичка, но нещо не ме вълнува този вариант... да си купувам нещо тайничко... моля, помогнете! Писна ми аз да съм единствената, не ми е удобно!
Благодаря предварително!
П. С. Моля администраторите да одобрят историята ми, защото миналия път не го направиха!

Коментари

1.   Здравей. Единствения ми съвет към теб е да поговориш с майка ти. Седнете една вечер и обсъдете това. Кажи и, че ти е неудобно и те е срам. Добре е тя да го знае. Тогава щом обсъдите това може да ти даде. Според мен също не трябва да си купуваш сама! Това не е вариант!

П. П. Аз като теб исках спирала и мама не ми даде. Поговорих с нея и тя ми даде. Да безцветна е, но важното е, че ми даде! Затова трябва да поговорите! Кажи какво е станало след разговора.

П. П2. Габи. 13 години

2.   Ти си още дете както и съученичките ти бюстиетата и други подобни се носят от жени вече раждали или под дреха която не прикрива бюста ти. Не бързай ☺

3.   Ако имаш парички, купи си го сама. Постави майка си пред свършен факт. Бюстиетата са си нещо удобно. Пък и какво като си на 11 и с малък бюст? За нула време ще порасне, нали знаем какво е пубертетът!

4.   Зависи дали ти трябва аз съм на 13 но не нося дори бюстие но аз не съм ти все пак. Аз да ти кажа си мечтая да имам да сложа нещо в това бюстие но не 34 килограма съм а съм 1 и 60. Според мен поговори с майка си ако не ти позволи си го купи сама.

6.   Говори с майка си, кажи ѝ, че ти е дискомфортно. Аз от 11 имах едни малки сутиени, не исках да ги нося (не знам защо, имах си гърди), майка ми ме караше да ги слагам. Накрая се съгласих и наистина беше по-добре. Сега, след 2 години, не мога да изляза бе сутиен или бюстие.

7.   От авторката: Благодаря за съветите! Днес мама сама подхвана темата и каза, че може да идем в някой мол и да ми купи бюстие или някакъв много малък сутиен! :)
Благодаря на всички!

8.   И отново от авторката: Съжалявам, че пиша втори коментар, но моля препоръчайте някакви размери сутиени, най-малките. Мисля да си взема триъгълен или с мека чашка, ще ми стои добре. Какви са най-малките размери?

9.   Зависи каква номерация гледаш. Мисля, че най-малките са 36 или XS.

10.   Покажи и че имаш нужда и че ти трябва макар че щом е преценила значи няма с какво да го напълниш късмет

11.   A чашка е най-малкия размер, но е най-добре да отидеш в магазин където можеш да пробваш, за да разбереш дали не само чашката ще ти е добре, но и дали няма на обиколка да ти е голям или малък.
Помня, че като дете все играех с момчетата и ходех с едни широки потници и тениски, но един ден се бяхме разбрали с две момчета да ходим на кино и майка ми извади някакъв прилепнал еластичен потник да облека, че да съм приличала на момиче и като ми щръкнаха зърната и гърдите... буквално и двете бяхме, , wtf? Това кога стана? ":D