Споделена история от Тинейджърски

Съседите...
Преди около две години с баща ми се преместихме в нова апартамент, живеем под наем. Първите няколко месеца беше райска тишина. Обаче след това съседите над нас почнаха постоянно тропане, тичане, удряне. Впрочем, аз съм на 15, пътувам за училище отдалеч и ставам доста рано. На баща ми също му се налага за работа.
Та, оказа се че въпросните наши съседи имали малко дете. Майката е нехаеща, бащата пияница и много им дреме какво прави детето, пречи ли някому.. Баща ми неведнъж се е качвал да ги предупреждава, че накрая ще звъннем на полицията, кротнаха се малко и сега пак са се разтропали. Впечатление за тези две години ми направи, че детето въобще не го извеждат навън, то не е виждало природа и детска площадка, затова тича отгоре. Родителите му се оправдават с това, че бил малък още и не могли да го спрат, ама защо не го пускат навън не казват.

Моля ви, дайте някакъв съвет какво да ги правим тези, не може да се спи нощно време, през деня не мога да си върша задълженията (домашни, уроци), постоянно се вдига шум. Ходя неадекватен на училище, за баща ми не знам, но конкретно на мен не ми се отразява добре. :/

Коментари

1.   Момче на 16. Имах такива съседи същата работа като твойте! Като се разтича хлапето почваш да блъскаш по тръбите на парното, по стените където свариш да видят колко е хубаво. Няколко пъти съм им драскал вратата със спрей, заплашвах ги че ще им потроша колата, ще ги пребия и тн. Общо взето превърнах се от тормозения в тормозещия! Е махнаха сега се нанесоха някви супер нормални и вече нямам проблем!

2.   Най-доброто решение е да спреш да мрънкаш. Вайкаш се като стара баба.

3.   Не може да се направи много по въпроса. Нито детето разбира, че тропа, нито родителите ги интересува. Щом сте под наем, търсете си алтернативно жилище и се махайте.

5.   Някакви тонколони с мощен басссс луп-луп-луп нареждаш плейлист няколко часа и излизаш навън.

6.   Защо се правите на меки марии с баща ти??
Ако тези хора вдигат шум м/у 2-4 следобят и м/у 10 вечерта и 6 сутринте - ВЕДНАГА ЗВЪНЕТЕ В ПОЛИЦИЯТА!!!
(часовете за задължително спазване на тишина ги провери в нета за всеки слушай дали бяха точна така по закон)

Освен това, ако това дете е наистина толкова неглижирано - обади се в социалните!