Споделена история от Тинейджърски

Дамски превръзки за тийнейджъри?
Здравейте! Аз съм на 14 и наскоро ми дойде. Искам да Ви попитам кои са най-добрите, защото мама ми беше дала една която е специално за тийнейджъри, но я е взела от друга държава. Тя беше много удобно и дори не я чувствах и не е чак толкова голяма отколкото другите. Можете ли да ми препоръчате някоя добра марка?

Коментари

1.   Аз не съм виждала дамски превръзки, специално за тинейджъри, а съм обиколила на практика света. Най-интересни превръзки има в Япония, между другото - 50 см. дълги!
Но както и да е. Препоръчвам ти дамските превръзки Allways. Никога не са ме разочаровали. Пробвала съм много други марки, но или протичат, или се смачкват неестествено.

2.   Трябва да намериш сама своята марка. При всеки е различно. Аз въобще не съм доволна от Allways. Те при мен се разпадат. Аз използвам bella. Има сини, зелени, розови, аз съм най доволна от розовите.

3.   Много мразя always... отвратителни са.... дебели и огромни... аз използвам само Bella for teenagers и labrees опитай всякакви и се спри на тези които ти харесват най-много.... успех

4.   Мен пък са ме разочаровали прехвалените Allways. Харесвам най-много Every Day, но по принцип, ако говорим за удобство, нищо не може да се сравнява с тампона.

Alpha, ж. 26

5.   Питай другите момичета в класа какви ползват и дали са доволни! Предполагам ще намериш своите превръзки най-лесно чрез приятелките си.

6.   Най-съм доволна от soft tampons, много са удобни, но и са по-скъпички, а от превръзките -naturela са ми любими. Не съм чувала за специални превръзки за тинейджъри, но на пазара има много видове и пробивайки ще намериш любимите си!

9.   Размерите не са за тийнейджъри и за възрастни, а според това колко кръв ти тече и как ти е удобно. Ако ти е по-силно, взимаш по-големи и по-дебели (затова нощните са такива, защото се предполага, че през нощта няма да ставаш да я сменяш). Ако ти е по-слабо, по-малки и тънки. Виж как ти е течението и кои са ти удобни, освен това още 1-2 години, докато ти се регулира цикъла, може да е различно всеки път. Аз лично ползвам нощни през нощта, едни по-тънки и малки през деня, едни съвсем тънки в последните 1-2 дни от цикъла, когато имам само капчици и така. Пробвай различни докато намериш кое ти е комфортно.

10.   Пише една тийнейджърка с опит. Ако искаш да са тънки и да не ги усещаш много Naturela са подходящи и даже имат много лек аромат. Bella дъщо са тънки, а и красиви(важно, ако си естет като мен). Allaways са по-дебели, но не чак неприятно, обаче аз не ги харесвам понеже нямат никакъв аромат. Моите любими превръзки са Every Day fresh, защото не са твърде дебели нито твърде тънки, никога не ми се е случвало да пропуснат, а и имат прекрасен аромат(това е важно, защото с другите превръзки клиновете и дънките ми миришат зле, а с тях даже миришат по-добре отколкото, когато са изпрани).

12.   Благодаря за коментарите. На нас в училище ни даваха едни на always, които бяха доста голями. Тампони не бих искала да използвам, защото знам какво могат да причинят. Натурела ми харесват. Ще пробвам и тези Bella и labrees. Благодаря!

13.   Дамски превръзки за тийнеджъри? Това пък какво е? Или може би на 14 години кръвта е една, а на 20 става друга? Шегувам се, разбира се. Просто отиваш в аптеката и си купуваш нещо, което ти харесва, има всякакви, за по-обилно кървене, с крилца, без крилца, нощни (те са малко по-дълги)...
Цикъла си е цикъл без значение дали си на 13 или 43. Даже понякога е възможно с годините цикълът ти да не е толкова обилен колкото на 13. Така, че можеш цял живот да си ползваш една марка превръзки, ако са ти удобни.
Лично аз ти препоръчвам aways, но сигурно сега има и много други добри превръзки. Просто не съм много запозната, защото от години използвам тампони, но преди използваш aways и бях доволна.

14.   Every day fresh! Ароматизирани са и не усещаш неприятна миризма. Не дразнят чувствителна кожа и не пропукат. А пък колко да са дебели ти избираш, спрямо силата на менструацията. Аз лично използвам Normal и съм много доволна!

17.   Преди 2 дена ми дойде цикъла и доста ме е страх(по-скоро сепритеснявам). Изпробвах около 4 вида превръзки и най ми харесват на always. Може да са по-скъпи, но си заслужават! Пробвах тези на bella на които пише teens но цял ден ме болеше защото ме протриваха и спешно отидох до магазина за да си взема always. Не съм много опитна с това, но поне знам какво ми е най-удобно и се чувствам най-защитена в него!

18.   Въпросът не е дали на опаковката пише, че са за тийнейджъри или не. Въпросът е колко е обилен твоя цикъл. Както е написал някой преди мен, кръвта не е по различна на 20, отколкото на 14. Все си е цикъл, просто трябва да откриеш превръзките, които са най-подходящи за теб.

19.   Сега ти се регулира цикъла, може след 3-4 години да е по-обилен и дълготраен. Почакай да станеш на 18-20, с оформен редовен цикъл, сега все още си в началото. Always са доста скъпи, и според мен прехвалени. Ползвала съм доста марки, и скъпи и евтини, и са ми пропускали еднакво или понякога разпадали. Много зависи дали ти е обилен или оскъден, нормален цикъла. Пък и колкото да са ароматизирани, тя кръвта си мирише, и не може съвсем да убиеш миризмата. Важното е сама за себе си да си прецениш колко дебели, и каква марка. Най-удобно е с тампон, но ти си още малка.