Споделена история от Тинейджърски

Уж приятелка ,защо ме обижда?
Здравейте. Пише ви момиче на 17. Има нещо глупаво ,което обаче само ми човърка мозъка. Има едно момиче от класа ми ,с което се познаваме от 3 години и в повечето време сме заедно. Принципно тя е забавна ,отговорна и верен приятел ,но има нещо ,което много ме дразни. Обижда ме без причина. Винаги за каквото намери да се захване. Например стоим си и изведнъж без причина ми казва „Ох много си грозна.” Става ми неприятно не само ,защото ме е обиждала ,а защото е без да съм я провокирала по какъвто и да е начин. А и плюс това тя далеч не е по-хубава от мен ,всъщност е обратното. Принципно не бих спряла да общувам с нея само заради тези подхвърляния ,но е страшно неприятно. Каквото и да направя тя го приема с насмешка. Например веднъж си накъдрих косата-другите ми казват колко ми отива и т.н. ,а тя естествено започва да се държи подигравателно. Вече не знам наистина ли го мисли или просто ми се дразни и нарочно се опитва да ме засегне? Аз се държа добре с нея ,помагам и ,не знам с какво съм провокирала това повeдение. Защо мислите ,че го прави?

Коментари

1.   Авторке, и аз съм същият. Обиждам приятелите ми от училище, присмивам и се, дразня ги, колкото и да се опитвам не мога да спра

2.   Държи се така понеже ти завижда.

3.   Опитва да ти свали самочуствието защотото те има за по красива от нея :)

4.   Опитва да ти свали самочуствието защотото те има за по красива от нея :)

5.   Щом сте близки може направо да я попиташ. Иначе аз не мога да ти кажа точно защо понеже не ви познавам и незнам с какъв тон го казва. Попринцип има хора, които обиждат на шега и мислят, че хората не се обиждат(аз съм имала такива приятелки и на техните шеги не се засяхам, а даже се смея), а има и такива които просто са болезнено откровени и си казват мнението направо(и такава приятелка имах и поговорих с нея, казах и че на мен лично ми харесва да ми казват истината, но не е лошо да я смекчи малко). Ако обаче твоята приятелка обижа само теб това е проблем и може би значи, че не те харесва.

6.   Прави го защото НЕ ти е приятелка. Просто се няма с кого друг да се размотава. Истинските приятели не се държат така.

7.   Виж, изглеждаш ми добро и умно момиче. Не се занимавай с такива хор, които само да те обиждат и свалят самочувствието без причина! Важно е ТИ как се чувстваш, защото всеки от нас трябва да има собствена самооценка и самочувствие! И съвета ми е- започни да я избягваш, тя в един момент ще ти се разсърди... И си намери такава аудитория, която да те уважава и приема такава каквато си! Дано дъм ти помогнала :)
Момиче13

8.   Виж, изглеждаш ми добро и умно момиче. Не се занимавай с такива хор, които само да те обиждат и свалят самочувствието без причина! Важно е ТИ как се чувстваш, защото всеки от нас трябва да има собствена самооценка и самочувствие! И съвета ми е- започни да я избягваш, тя в един момент ще ти се разсърди... И си намери такава аудитория, която да те уважава и приема такава каквато си! Дано дъм ти помогнала :)
Момиче13

9.   Защото ти завижда!
Това не е приятелка! Ако бях на твое място въобще и няма да си правя труда да напиша нещо за нея... Не й мълчи! Отвърни й... кажи й нещо, което ще я засегне и обиди. Остави я без думи... както казват тийнейнджърите - "садни" я :д.
Нека и тя да има такова чувство... защо си мълчиш... не ми е ясно. Така още повече я караш да те дразни и обижда. Като вижда, че не й отговаряш на обидите, естествено че ще продължи с тях.

10.   Просто завист!

11.   Хората са гадни, започни да казваш каквото мислиш, но дори и да не го мислиш го казвай. Изобщо не си поплювай и да не те е грижа за чувствата на другите. Хората се възползват от слаби хора, запомни го и спри да мислиш като дете. Също забрави и " ударят ли те по едната буза-обърни и другата"/ В живота хора с това мислене свършват в клиниките за психично болни, защото от толкова мачкане се разболяват. Мачкай на ред , момиче!!!! ТИ СИ ВЪРХЪТ, ЗАПОМНИ ГО!!!

12.   Един съвет зарежи я явно не ти хе истинска приятелка щом се държи така с теб !

13.   Завижда ти :) Няма друга причина. Щом казваш, че ти си по-хубава от нея значи ти завижда :) Потърпи я още малко и ако продължава поговори с нея. Кажи и че не ти е приятно така и и поискаи обяснение защо го прави :) Успех :*

14.   Не ти е приятелка.

15.   Завижда.

16.   Оххх.. така да не ги разбирам тези отношения, честно. Как може едно момиче да се нарича твоя "приятелка", а да те обижда толкова грубо? ! Изобщо, не бих могла да разбера що за човек ще каже на някой друг, гледайки го в очите, че е много грозен, след което ще се прави, че му е близък приятел. Първо, тази обида е изключително повърхностна и смешна, обикновено хората се заяждат за външния вид на другите, когато няма за какво друго, защото така е най-лесно, но толкова по-зле за човека, който го прави. Второ, каквато и да е обида, излизаща от устата на твоя приятелка, трябва веднага да те навежда на мисълта, че това момиче може да ти е всичко друго, но не и приятелка. Очевидно говорим за злобни и заядливи коментарчета, с които те залива всеки ден, а не за нещо, подхвърлено на майтап. Всеки трябва да е способен на малко самоирония, това е полезно. Но всяко нещо си има граници. И аз съм казвала на приятелка: "Ох, че си тъпа... " или "Много си гадна", което ВИНАГИ е било в кръга на шегата, заради някаква нелепа ситуация, в която сме били поставени например, и аз съм имала възможност да се пошегувам с нея. Това е нещо съвсем различно.
Та, към върпоса ти, вече установихме, че не ти е истинска приятелка, сега.. защо се държи така? Ами най-вероятно си лесна мишена, върху която тя е избрала да избива собствените си комплекси. Така процедират някои хора. Критикуват и обиждат останалите, за да се почувстват по-добре за себе си. Много е жалко, наистина. А ти ако се държиш добре с нея, мила си, помагаш, не отговаряш на злобните й подмятания, това те прави още по-удобна за нейните обиди. Съветвам те да се дистанцираш от това момиче. Но първо, можеш да й кажеш да си запази обидите за другите си "приятелки" и че на теб ти е писнало да се държи толкова грозно. Да спре да се излага, като се занимава с това как изглеждаш, защото явно й е много важно, и да гледа себе си. Трябва да си отстояваш позицията и да не позволяваш никой да те кара да се чувстваш като нещо по-малко от това, което си. Не го драматизирай пред нея, просто й покажи, че имаш самочувствие, което е достатъчно силно, за да устои на нейните нападки, както и че не ти трябва човек, който да се държи така. Ще си мноооого по-добре без нея, повярвай ми. Тегли й чертата и толкова.

17.   Завист!

18.   Аз съм с 10-тина години по-голяма от теб и имам близка приятелка, която някога за кратко се държеше по този начин. Всъщност мисля, че бяхме точно на 16-17.
Бяхме много близки и тя започна да прави някакви обидни подмятания и то не само като бяхме двете, но и в компанията на други хора.
Беше ми супер неприятно и един ден, когато бяхме навън и тя започна тези коментари, аз просто и казах: "Прибирам се тогава! Хайде чао! ". Тогава тя явно разбра, че ми е доста неприятно и няма да търпя повече. Разубеди ме да не си тръгвам и това беше последния ден, в който чух обида от нея. До ден днешен сме близки приятелки, както казах.
Когато хората порастват и се превръщат в самостоятелни личности, те минават през различни етапи и се държат странно. Кажи/покажи и, че това, което прави не е ок за теб. Ако тя държи на теб, ще промени поведението си. Ако пък не го стори, не тъжи. По-добре един истински приятел, отколкото 20 фалшиви. :)