Споделена история от Тинейджърски

Как може да се избелят зъбите в дом условия(без да се наранява емайла)?
Добър ден! Имам един въпрос: как може да се избелят зъбите без да се увредява емайла?

Коментари

1.   Аз ги мия с паста за зъби. По-важни е да избягваш нещо дето ги цапат. Които са почти всичко храни... трудна работа е.

2.   Никак. Няма избелване, което да не уврежда емайла. Сода за хляб може да се използва, лимонов сок, но ефектът едва ли е удовлетворителен, а и в тези случаи емайлът може да пострада.

3.   Не може. Колкото и да рекламират разни продукти като безвредни, най-малкото ще ти направят зъбите супер чувствителни. Преди да правиш каквото и да било или да използваш някакви продукти, ПОСЪВЕТВАЙ се със зъболекар, задължително. Другото, което е - сега ще ти пишат сигурно да ги търкаш със сода или лимонов сок и т. н. - и двете са супер вредни. Моят съвет е - купи си електрическа четка за зъби, някоя хубава паста - нямам предвид най-скъпата или тези уж избелващи, а просто някоя нормална хубава паста, която се препоръчва и от зъболекар (не гледай само рекламите какво казват). И задължително си мий зъбите два пъти дневно. Само веднъж е малко, но повече също е вредно в дългосрочен план. Но два пъти задължително. Ако ядеш цитрусови плодове задължително си изплаквай устата с вода след това или просто пий чаша вода. И си купи някаква вода за уста и се жабуркай с нея след миене на зъбите, аз лично ползвам на "Листерин". Но ще видиш, че електрическата четка дава голяма промяна. :-)

4.   Това е все едно да питаш: Как да изям зайчето, без да го нараня или убия евентуално?
Всяко нещо си има цена, а най-солената цена е тази на глупостта!
Въображаемите ползи, което ще ти донесе едно такова избелване, ще са в пъти и порядъци по-незабележими от здравословните проблеми, които ще ти донесе, особено след 40-годишна възраст...

5.   С нaтурaлно кокосово мaсло. Веднъж отворено трявбвa дa се държи в хлaдилник. Aз си слaгaм директно нa четкaтa зa зъби и търкaм. Някои сaмо с пaмуче почиствaт.
Пушaч съм и ефектът при мен е стрaхотен. Почиствaм тaкa от около месец и зъбите ми вече сa супер чисти и бели.
Не нaрaнявa емaйлa, мaсло си е.

6.   Това истина ли е, Номер 5????

7.   Активен въглен. Не наранява, а даже е полезен.

8.   Аз пък съм пробвал друг начин, стига с тия пасти за избелване - те вършат само работа на стоматолозите, като им спомагат бизнеса. Бях го прочетъл в списание 8 и викам егати маймунската история, но взех обелка от банан - само част от нея откъснах и я сложих на зъбите си с вътрешната страна. Държиш 10 минути в устата - като протектор за зъби дето слагат боксьорите :) и плакнеш зъбите чак след 30 минути, за да подействат веществата му. Два дена подред го направих и гледам зъбите ми много по-светли отпреди, даже и по-здрави изглеждат. Не мога да кажа, че абсолютно бели стават, но аз много рядко го правя, ако е по-често ефекта ще е по-голям.

9.   Няма да мога да ти дам отговор на въпроса, но ще споделя нещо, което случайно забелязах... Преди няколко месеца за около десетина дни бях в Родопите. Като се върнах една приятелка още първия ден ме пита, дали съм си избелвала зъбите. Аз и казах, че не съм, а тя продължаваше да настоява, че са като избелени. После се замислих, какво толкова съм променила в Родопите тия десетина дни... пастата и четката за зъби същата, хранителните навици относително същите... Единственото нещо, което беше различно, беше водата. Там, като минавах покрай всяка чешмичка си наливах изворна вода. И явно нещо в състава на водата е подействал леко избелващо на зъбите ми. От друга страна като се замисля... това бяха изворчета, на които никой не е правил проверки и евентуално може и да съм се нагълтала с не толкова полезни неща... знам ли.

10.   Здравей, бях чувала че с кора от банан има резултат, просто търкаш кората от банана в зъбите към 2 минути и после изплакваш :)

11.   Допълнение към коментара на №5
Жабурене с мазнина - кокосово масло, шарлан или друго СТУДЕНО ПРЕСОВАНО олио/масло. Трябва да се жабури всеки ден на гладно по 20 минути, БЕЗ да гълташ и капка от него. Аз в началото не успявах по 20, а по 5 минути, след време се увеличава от само себе си. Освен избелването на зъбите и премахване на всичките вредни бактерии има и други ползи.

По време на смученето, организмът се освобождава от вредните микроорганизми и токсини. Засилва се обмяната на газове, активира се и се нормализира обмяната на веществата. Този метод лекува парадонтоза и премахва кървенето на венците, стяга „разхлабени“ венци и избелва зъби. Също така изключително успешно се лекуват заболявания като главоболие, зъбобол, кожни проблеми, чревни заболявания, проблеми с белите дробове, замърсяване на кръвта …

Обяснение - как работи:
Човекът има три двойки слюнчени жлези (околоушни, подезични и подчелюстни). Една от функциите на слюнчените жлези се състои в извеждането на продуктите от обмяната на веществата от кръвта.
Сама по себе си слюнката има алкална реакция. За слюнката И. Павлов е казал, че тя притежава лечебни свойства.
За денонощие човек отделя около 1, 5 л. слюнка, която се изработва от кръвта. Когато човек дъвче, слюнчените жлези се активират и в тях постъпва 3-4 пъти повече кръв. Затова по време на дъвчене могат да се прочистят чрез тези жлези до 6 литра кръв (на практика цялата).

12.   Редовното миене с четка и паста за зъби му е майката!