Споделена история от Тинейджърски

Искам да чета книги,но...
Здравейте.
Доста глупаво момиче съм.
Не зная как да разговарям с хората.
Имам беден речник, и се опитвам да си го обогатя чрез книги.
Обаче като хвана да чета.. разсейвам се.
Рядко имам мотивацията да чета..
Но същевременно адски много искам да чета, защото искам да се науча да говоря с хората..
Нямам много приятели, поради причината, че съм досадна.
Имам проблем с изказването.
Опитвам се да се изкажа, и.. или се запъвам, или не мога да го обясня.
Пробвала съм се първо да осмисля изречението както трябва и после да го кажа, но.. или не става, или понякога го кажа до половината, и останалата част забравя.
Моля, помогнете.

Коментари

1.   Четенето на книги наистина ще ти помогне.

Разсейваш се, просто защото явно не попадаш на книга, която да ти е интересна. Като я четеш насила, мислейки си че го правиш само, за да си обогатиш лексиката и става тягостно. Всеки би се отегчил.

Просто потърси книга, която ти се чете защото историята е увлекатела за теб и тематиката те интересува. Не е нужно да е роман, може да са разкази или техническа литература, фантастика и т. н. Тогава нещата ще се получат сами и без да усетиш ще обогатиш речника си.

Успех :)

2.   Първо, проблема с изказването най - често се дължи на определените емоции, които изпитваш/те обвземат в моментите, когато искаш да обясниш нещо на/пред някого или просто да се изкажеш за нещо каквото и да било.
Решението е да идентифицираш какви са точно тези емоции и да се опиташ да се излекуваш от тях - да ги преодолееш.
Често всичко най - вече се дължи на недостатъчно самочувствие.

Иначе за книгите - ами не можеш да се съсредоточиш и се разсейваш, както сама казваш, защото явно се насилваш да четеш неща, които определни хора са казали, че са стойностни, добри, качествени, специални, интересни. И може наистина да са такива. Но за теб, както и за много други хора, в крайна сметка това не е важно. Важното е какви са твоите интереси и харесвания. Какво е твоето мнение и твоите виждания!

Всеки трябва да чета за това, от което има нужда да чете - това, което му е интересно, това, което го интересува.
Замисли се какво те вълнува теб най - много: любов, научна фантастика, история, изкуство, психология и. т. н. - отиди в някоя библиотека и си избери книги. Ако не ти харесат, ами избери си други, или направо на друга тема.

И най - вече недей да ти пука толкова - много хора не са толкова умни, колкото изглеждат, а просто са се усъвършенствали в това да изглеждат такива. Както казах - поработи над самочувствието си!
Защото иначе тези хора ще усещат тази твоя емоционална слабост и ще я използват срещу теб!

3.   Ако се разсейваш и имаш рядко мотивация да четеш не знам как точно ще се получат нещата с четенето. Трябва постепенно да развиеш любовта си към четенето. Трябва да намериш точните жанрове, които са ти интересни. Влез в chitanka. info. Там е пълно с купища електронни книги, има всякакви жанрове, автори и т. н. Четенето е страст и любов, не нещо което можеш насила да се накараш да правиш. Или имаш желание и се захващаш или не.

4.   Ако се разсейваш и имаш рядко мотивация да четеш не знам как точно ще се получат нещата с четенето. Трябва постепенно да развиеш любовта си към четенето. Трябва да намериш точните жанрове, които са ти интересни. Влез в chitanka. info. Там е пълно с купища електронни книги, има всякакви жанрове, автори и т. н. Четенето е страст и любов, не нещо което можеш насила да се накараш да правиш. Или имаш желание и се захващаш или не.

5.   Не е от книгите, но си е похвално, че опитваш да четеш. Просто преодолей притеснението... аз чета много или поне опитвам, че нямам толкова свободно време за четене, но пак не мога да говоря добре. Парадокс е, че на английски мога да плещя много по-уверено и спокойно. Имаше една много смешна случка с един мой приятел който искаше да му обясня къде се намираме и едва успях да го направя, а буквално две минути след него минаха едни чужденци и ме питаха за един хотел и направо им изпях обяснението! :D
Може би и ти като мен говориш много бързо и не ти остава време да си завършиш думите преди да скочиш на следващите... Смешно е, като го кажа така, но опитай да си говориш сама и да обясняваш някакви неща.

6.   Хмм, на колко си години? На училище ходила ли си? Все пак си чела уроците си, правила си литературни анализи и т. н... не разбирам.

7.   Разсейваш се, защото не си попаднала на интересна книга, която да прикове вниманието ти.

8.   Ами намери си някой интересен за теб жанр и готово. И също така спри да висиш в нета по - цял ден нормално от висене в него да затъпееш момиченце!

9.   Съгласен съм с другите, но ако толкова много се разсейваш, пробвай да слушаш Тиха музика, която обаче не можеш да си тананикаш или направо да пееш. Също така можеш да се опитваш когато си сама във вас да си говориш по някакви интересни за теб теми или да правиш видеа без да ги качваш никъде и да виждаш къде ти е сложно.

К.

10.   Поздравявам те, че си го самопризнаваш. Щом си готова да си признаеш пред себе си значи не си чак толкова тъпа. Сигурна съм, повечето хора просто са глупави до такава степен, че не могат да го разберат и заради това са просто надути селяни. Пък и е хубава, че искаш да се промениш, а не да си стоиш на нивото и да се занимаваш със нещата с нещата, с които се занимава днешното поколение. Запомни, че човек е голям колкото са и мечтите му.