Споделена история от Тинейджърски

Живот с бреки
Моля написаното от мен да бъде публикувано :)

Здравейте. Сложиха ми бреки август месец и за седмица свикнах с тях. Началото беше много трудно, много ме боляха зъбите, но въпреки това пак си ядох дюнерите :д (имам голям апетит)
Вчера, когато ми беше прегледа ми сложиха една метална дъга на непцето и днес едва ям. Трудно преглъщам, фидето от супата се закача на нея и зъбите ме болят много, защото ми смениха дъгите на долната и горната челюст. Някой от вас дали е носил такава метална дъга на непцето и колко време я е носил.. много ми е любпитно кога ще спре да ме боли толкова и дали ще имам пробшеми с преглъщането за напред. Дори не знам колко време ще ми трябва да свикна като сега ми изглежда невъзможно. Моля за вашите съвети. Благодаря за отделеното време :)

Коментари

1.   След свалянето на брекетите ми сложиха тази дъга. Чувството за дискомфорт беше точно 1 ден, чувствах мястото изтръпнало. Странно -не съм получавала проблемите, които имаш ти в момента...Според мен ще свикнеш, просто ти трябва време. :)

2.   Господи, тази дума " брекети", как ли не я видях изписана. То не бяха брИлети то не беше чудо. Сега и бреки...

3.   #1 благодаря много за отговора :)
#2 и аз като теб съм чувала доста но тази дума от всички ми хареса най-много и като кажа бреки пак ме разбират

4.   Думата е брекети момченце /момиченце!

6.   Какво съвпадение! И на мен ми сложиха такава джунджурийка в устата. И на мен в началото ми беше много трудно да свикна дори си пасирах абсолютно всичко а на училище стоях гладна. Не се притеснявай ако още не си свикнала утре вече няма да ги усещаш. Добре в началото може да имаш проблеми с говора. Има нещо което не трябва да забравяш. Хигиената в този случай е изключително важна. След хранене е добри да се изджубуриш с вода примерно. Аз така правя.
Надявам се да съм ти била полезна.