Споделена история от Тинейджърски

Скоби на зъбите?
Здравейте.. аз съм момиче на 14 години и имам проблем с единия преден зъб.. издаден е напред с около 1 мм от другия, та въпроса ми е дали може да ми сложат скоби но например за училище да ги махам, защото все пак ще ме е срам, а после когато съм вкъщи и през нощта да ги нося?

Коментари

1.   Защо като ходиш на училище да ти ги махат? Трябва да си постоянно с тях за да има ефект! Аз направих тази грешка да не си сложа шини като бях малък и сега имам обратна захапка :( Така че се замисли!

2.   не слушай 1. - отиди на зъболекар-ортодонт. Твоят проблем е малък, не пишеш да имаш обратна захапка!!!
Аз имах подобен проблем, но и захапката ми беше малко „навътре„. Нямахме пари за скъпи апаратчета и си сложих (тогава безплатно, сега за 100 лв. ) елементарно българксо такова, даже с платка отпред да ми придържа захапката. Даже бях на 15-16. С това апаратче (може да си представиш) говорих в началото и трудно.....първо ме беше страх от реакцията на съучениците ми, после не ми пукаше - те свикнаха и не го забелязваха вече. Като ме изпитваха на дъската, дискретно го свалях и така 1 година, после още година го носих само нощем, но зъбите ми бяха вече перфект.

Сега същите тези хора се ВЪЗХИЩАВАТ на усмивката ми. Имам страшно здрави и бели зъби, защото знам какво е да имаш проблеми и се грижа перфектно за тях, мечта съм на всеки зъболекар и нямам снимка без широка усмивка.
Действай, слагай нужното апаратче (каквото и да е то), даже евтитните повече помагат (познавам хора, на които американските не са им помогнали)....нормално е в твоята възраст да носиш такова нещо, има вече и жени на 20 носят....но мисля,че ако имаш един-два криви зъба, ще го носиш само вечер....

3.   Здравей. Хич да не ти пука слагаи и прави каквото е нужно за да не те е яд по-късно. Аз да ти кажа честно, като бях на 14-15, момичетата със шини много ги харесвах.

И да попитам нещо, на каква възраст може да се сложат такива апаратчета, аз съм на 21 малко късно ама какво да се прави :)
Имам някои друг крив зъб, шини, брекети никога не съм носил.
Малко ме съмнява дали вече на тази възраст ще има някакъв ефект, след като зъбите са спрели да растат.

Така че момиче изобщо да не ти пука!!! :))

4.   може да си сложиш шини, които се махат , а може и да сложиш брекити, които се махат ама по-добре отиди на ортодонт

5.   Можеш-да.Но трябва да са шини,които ще носиш само през нощта,с брекетите не се получава.

6.   до 3. да, познавам и 25-годишни, които са си решили проблема

7.   На мен пък горните ми зъби ми покриват долните и ще трябва да ми слагат брекети. Изобщо не искам щото може да ми се подиграват в училище.

8.   Аз искам скоби защото са ми малко криви зъбите но мама и тате казват това не е като да ти купим сладолет мен не ме интересува, че съучениците ми ще ми се смеят а и те смятът че съм малка но аз е съм малка все пак съм на 10

9.   Аз нося шини от една година. Вече има голям резултат. В училище две момичета сме с шини, а едно с брекети, но никой не ни се смее. Ако искаш може да ти сложат брекетите от вътрешната страна на зъбите...

10.   е ами все пак не е чак толкова впечетляващо

11.   Не знам дали си чувала, но има специални брекети, които се поставят от вътрешната страна на зъбките, тоест са скрити и така никой няма да ги вижда. Естествено малко по скъпи са, но мисля, че ти решават проблема :)