Споделена история от Тинейджърски

Добър хорър или фентъзи филм
Здравейте. Аз съм 15 годишно момиче от Пловдив. Обожавам хорър и фентъзи киното, и търся предложения за добри филми в тези два жанра. Хорър-а да не е от типа много кръв, черва и вътрешности, и такива ми ти неща, някакъв мутирал изрод или откачен психар да трепе наред група хора - приятели или семейство, направило фаталната грешка да се отдалечи от цивилизацията (тези са по скоро гнусарски, брутални, но не и страшни, поне според мен), а по скоро нещо по... Така да се каже действащо на психиката, бъркащо в мозъка, оставащо ти дълбоко впечатление за доста дълго време, и от което да ти докара безсънни нощи за наистина много време. Харесвам от хорърите - Мъченици (и двете версии - и от 2008, и от 2015 ), Заклинанието 1 & 2, Коварен 1, 2 & 3, Греховен 1 & 2, Сайлънт Хил 1 & 2, Проклятието Блейър 1 & 2, Срещи на гробищата 1 & 2, Гробна тишина, Сиянието, Психо, Екзорсистът, Екзорсизмът на Емили Роуз, Поличбата ( и двете версии - и от 1976, и от 2006), Бебето на Розмари ( и двата варианта - и от 1968, и от 2014), а от фентъзитата - Златния компас, Звезден прах, Хрониките на Нарния, Властелина на пръстените, Аватар, Ерагон, Лабиринтът на фавна, и много бих се радвала и бих била много благодарна, да ми предложите нещо подобно на тях за гледане. Предварително благодаря много!!!

Коментари

1.   Препоръчвам с 2 пъце следните филми: "Щипка страх и стръгче ужас", "Мъчението на Шлейк", "Крокодилска кожа", "Мезонетът на страха", "Само аз и ти знаем какво е страх", "Свръхдоза страх", "Страшни очи", "Страшилището от Небраска", "Стоманен страх", "Страшен ужас" и други.

2.   Гледай The Blair Witch Project 1999 или новия Blair Witch, който в момента върви по кината извън българия, но скоро сигурно ще е в Itunes или някой торент! :)

3.   Гледай "Обсебване" (2012), "Ритуалът" (2011), "Нероденият" (2009), "Полтъргайст" (и от 1982 и от 2015), "Кери" (от 1976 и от 2013), "1408" (2007), "Таен прозорец" (2004), "Числото 23" (2007), "Мизъри" (1990), "Паранормална активност" (само първата част от 2007 става...)

4.   Гледай Session 9!

5.   Ами ето ти страшните филми, които аз съм гледал и наистина са ме изплашили:

Child`s Play (първата и втората част! Другите 4 са боза)
Halloween (Стария филм. Не римейка на Роб Зомби)
Вила Роза (Български филм. Много е добър като идея)
Paranormal activity (5-6 части)
Poltergeist
The Ring
Urban Legends (Третата част е най-хубава. Останалите са психария изпълнена с кръв)

Ами общо взето това е! Като ги изгледаш търси други филми в IMBD. Там можеш да намериш и фентъзита

6.   До немер 3 - Нероденият съм го гледала, и ми хареса. Препоръчвам ти Мама от 2013

До номер 5 - Мислиш ли че не съм гледала Хелуин, Детска игра, Градски легенди и Предизвестена смърт? Та те са си класика!!! Ако искаш може да гледаш Писък, Гняв, Погрешен завой, Петък 13 и Кошмари на Елм Стрийт.

Очаквам нови предложения

Авторката

7.   The Woman, The Ruins, Dying Breed, Evidence (2013), The Skeleton Key, The Uninvited, You're Next, Los Ojos de Julia, The Descent 1, 2, Mother's Day (2010), Mindhunters (2004), Orphan (2009), The Divide, The Mist, Frontier(s) (2007), Hunger (2009), The Thing (2011), Hush, Friend Request, Tormented (2009)... и още много, много, много, които са ми въздействали по някакъв начин. Надявам се, ако не си ги гледала, да ти харесат :)
пп. Номер 1, повечето заглавия, които си изброил/а не са ми познати, но като ги потърсих дори и на английски, успях да открия само два от филмите - ако им напишеш точните заглавия на ае, ще съм ти мн благодарна :)

8.   Погрешен завой и Писък са баш смешни филми и срам за жанра :)

9.   Аз бих ти преполъчала сериал. American Horror Story. Просто няма равен

10.   Аз ти препоръчвам 13 ghost, boogeyman, pet semetary и final destination

11.   1408 (2007) с Джон Кюсък

12.   Мнения за Гробна тишина от 2007 и Усмивко от 2012?

Авторката