Споделена история от Тинейджърски

Какво количество грим е Ок,според момчетата?
Здравейте (: Аз съм на 17, момиче, и почти винаги ходя гримирана. Не защото съм грозна или имам ниска самооценка, просто защото с грим смятам, че изглеждам една идея по-добре, а и ми доставя удоволствие да се гримирам. В ежедневието си използвам спирала, която дава доста обем и дължина на миглите ми и често ме питат дали не са изкуствени. Освен това си слагам молив на веждите, не защото са ми оскубани, а защото по природа са ми руси и рехави и обичам леко да ги потъмнявам. Слагам си също така и червило в ежедневен цвят, розово-телесен, което мисля, че стои много нежно. Когато имам време слагам и един лек фондьотен, да прикрия малко зачервяванията по лицето, но това е доста рядко, може би на 2 месеца веднъж. Това много ли е като грим на ежедневна база? Защото един съученик ми каза, че слагам прекалено много. Моля да споделите мнението си!

Коментари

1.   Аз съм момиче, но мога да ти кажа, че в случая не зависи колко различни видове грим използваш (коректор, спирала, пудра и тн. ), а в какво количество. Ако напластяваш много спирала и миглите ти стоят изкуствено или прекаляваш с молива на веждите много ясно, че ще направи впечатление. Идеята е да нанасяш грима, така че да изглежда естествено накрая. Може само спирала да слагаш и ако прекалиш пак да ти кажат, че ти е много.

2.   Слагаш колкото искаш. Тоя съученик да си научи да си трае. Няма да слушаш хора за такива неща. Мъжете харесвали слаби жени, . Не, дебели било. С грим, пък без грим. Прави точно каквото ти искаш.

3.   Прекомерен грим. Примерно гимнастичките и състезателките по фигурно пързаляне им слагат изключително много грим и по време на състезания не изглеждат никак красиви с толкова грим. Когато го махнат обаче и са с нормален грим се вижда, че повечко са си доста хубавки. Не прекалявай с грима ако знаеш как да се обличаш не говоря разголено и пошло това също може да е в твой плюс.

4.   Мисля, че това си е съвсем нормална ежедневна визия.
А колкото до това какво бил казал еди кой си... ами то няма угодия! Един харесва момичета без грим, друг харесва момичета с много. Важното е ти да се харесваш и да се чувстваш добре, защото излъчването е много по-важно от количеството грим.

5.   Молив на веждите е тъпо. Червилото е готино зависи от случая прави средна класа момичета да изглеждат сладки. Според мен миглите дразнят много хора, по-добре се ограничи до очна линия и само в по-важни събития сенки отгоре.

6.   На 17 повечко грим е позволен, малка си, експериментираш, търсиш своя стил.... На 27 ще ти писне и ще видиш колко по лесно е без грим :). Поне аз така бях и повечето ми приятелки на 13-17 се гримирахме ужасно много. Гримът който описваш изобщо не е толкова силен, съученикът ти да си гледа работата.

7.   Не е много. Много ще е ако фон дьо тенът е покривен, слагай само тук - там, а не мажи като маска. Аз по принцип съм по - голяма от теб и нося само молив за вежди и червило, но и твоето не е много. Дори малко руж няма да навреди.

8.   За мен добрият ежедневен грим е този, който не личи, че си сложила. Целта на ежедневния грим (поне за мен) е да изглеждаш нормално, свежо, не натруфено, не гримирана дори, но с една идея по-добре, отколкото би изглеждала без него.
Аз например слагам ББ крем, за да прикрия несъвършенствата на кожата и да си изравня тена, но не го напластявам и почти никой не разбира, че имам нещо на лицето. Важно е да се избере този цвят, който ще се слее идеално с твоя цвят на кожата. Също така слагам някаква спирала, но в никакъв случай не обилно, а слагам колкото да има лек обем и малко да издължи миглите. Коректор под очите и зачервяванията и май е това. Ако съм в настроение слагам и една очна линия, с която вече се вижда, че имаш грим или някакъв молив във водната линия (много рядко го правя и обикновено е бял, за да придава свеж и буден вид на очите). Общо взето е това, като изключим очната линия съм все едно не нося грим. Забравих и пудрата, за който има мазна кожа или иска да си запази грима за по-дълго.

Щом са ти казали, че носиш много грим и то момче, вероятно малко прекаляваш и си личи. За всеки ден не е нужно да ползваш такава спирала, която издължава толкова, особено ако имаш вече дълги мигли, малко спирала за потъмняване и подчертаване е достатъчно и някакъв гланц.

Успех! :)

JoyLove

9.   Аз лично не харесвам грима много, освен ако не е в малки количества. Харесвам естествените момичета, не такива които постоянно се гримират.

Относно въпроса ти: Не мисля ме това е прекалено много грим, но е ежедневно пропиляване на пари, и на мен лично не би ми допаднало.

М17

10.   Не прекарвайки със спиралата, прекалено дългите мигли стоящи неестествено също не създават положително впечатление, за вечер ОК.

11.   Не звучи като да слагаш много, но количеството е от съществено значение. Според мен гримът трябва да е само и единствено за подчертаване. Проблемите трябва да се лекуват (визирам и пластични операции), а не да се прикриват, защото това е лъжа и измама. Съвсем различно е чувството да прекарваш часове в мазане с разни помади, да се страхуваш гаджето да те види без грим и т. н. и да се събуждаш без паника от външния си вид. Малко е като да си слагаш сутиени с подплънки - фалш, който не работи за никого.

12.   Аз съм момче и мога да ти кажа, че момичетата сте много заблудени с тия гримове. Да, не звучи да е чак тежък случай ама без грим си е най-добре, защото момичетата изглеждате по-чисти и сладки така. А устните ви са бледи по принцип, което си е нежно по природа. Ама вие сте отраснали в поколението на кифлите с комплекси и им подражавате подсъзнателно, което ви разваля естетическото виждане и мислите че грима ви оправя. Не всичко си е до черти. Представи си широкоглаво момиче с двойна брада и гърбав нос. Мислиш ли че може това да се прикрие? Не! Затова се радвай, че си хубава и си пази красотата. И мога да ти кажа, че познавам страшно грозни(направо противни) момичета, които си имат гаджета и обожатели, така че не се притеснявай за външния си вид и забрави културата с грима. Това е за бабите да си придават женственост, или поне те така си мислят.

13.   Логиката на номер 8 - ежедневния грим трябва да е много лек.

И след малко изрежда всички възможни гримове.

14.   Ето ти един натурален, естествен и прекрасен "грим".
Чисто лице, топла усмивка, нежен поглед, зарозовели от студа бузи и една голяма душа, която да изпълва очите ти и да ти предава красиво, мило излъчване.
Това е хубост.

Арси

15.   Аз мисля, че това е точно ежедневен грим и изобщо не е много. Ти не слушай тоя съученик. Все едно той много разбира от грим!