Споделена история от Тинейджърски

Защо трябва да съм като тях?
Имам проблем с една от приятелките си, момичето, което седи до мен в училище. От известно време, дори вече година, тя се промени. Възрастта е такава, знам, тинейджъри, пубертет, но за мен промяната е фрапираща. Момичето започна да се движи и да дружи с хора, които поне според мен не са подходящи, не желая да я съдя, но не одобрявам това. Оценките й се промениха, но най-важното е, че самото й отношение към училището се промени - за да съм кратка ще кажа, че тя не учи и се надява на това, което аз знам за повечето контролни, а когато откажа да й помогна, просто се сърди и изкарва четворки. Може да не съм права, но си обяснявам ситуацията чрез една нейна приятелка. Тук идва необичайното - тази приятелка външно прилича на мен (много хора са ми го казвали), но е съвсем различна, прави всичко това, за което аз дори не бих си помислила. Имам предвид - пушене, излизане нощем с момчета, лъжи, грубо отношение с родителите, дори алкохол. Може да си въобразявам, някои ще кажат мен какво ме вълнува, но въпросът е в това, че моята приятелка плаче и търпи наказания от родителите си всеки път, когато изкара слаба оценка. За да не питате за възрастта ни, ще ви кажа - аз съм на 13 или в 7 клас. Бих искала да помогна на приятелката си, ако все още мога да я нарека така и да отговоря на въпроса - Нужно ли е да пуша, пия, да се карам с майка си, за да съм едно от популярните и харесвани момичета?
Пиша за първи пъти и се надявам историята да бъде публикувана, за да получа чуждо мнение и решение на въпроса.

Коментари

1.   И аз ще ти задам няколко въпроса. Нужно ли е да си от популярните момичета? Нужно ли е да си отговорна за чуждата безотговорност? Прави това, което наистина искаш, ако ще и на другите да не им харесва. Не бъди форма без съдържание.

Пубертетът е какъвто си го направиш, всички приказки за хормони са глупости и оправдания. Най-големият проблем на хормоните са пъпките.
Остави съученичката ти да прави каквото си иска, нейна си работа, щом на теб не ти влияе пряко. Пък и си има родители да я ''спасяват'', ако сметнат за нужно.

2.   Ами може да опиташ да поговориш с нея, но ако тя иска да върви по пътя, които си е избрала (бил той добър или лош), ти няма как да я принудиш да не го прави. В крайна сметка, когато оплеска достатъчно нещата или сама ще се спре (стига да може), или ще затъне повече.
И не. Не е нужно да пушиш, да пиеш и да се караш с родителите си, за да си популярна, пък и това не е най - важното. Просто бъди себе си и прави това, което ти харесва.

3.   Ами ако държиш да си харесвана и популярна, ще правиш това което другите харесват. Ако това е да се пуши, лъже, обижда - значи да, ще трябва... Алтернативата е да правиш това което ти смяташ за правилно и да те интересува мнението само на хората които оценяват това. В крайна сметка всеки избира кое е по-важно за него...

4.   Не миличка, не е нужно да се правиш на такава каквато не си и то само и само да се харесаш на някакви си там лигли. Който наистина ти е приятел ще те приеме такава каквато си. Според мен веднага се дистанцирай от така наречената ти "приятелка" за мен лично тя не държи на теб истински щом иска ти да и изкарваш оценките! В момента за теб е по - важно да се концентрираш върху ученето и да влезеш в добро училище. Тръгнеш ли по нейния и по този на другите пропаднали пикли ще се провалиш разбираш ли! Това, че тя е станала малолетна курва с извинение не означава, че и ти трябва да ставаш такава! Това ли искаш отговори?

5.   Децата 03 набор са най-жестоките запомни го от мен...
Момиче на 13г.