Споделена история от Тинейджърски

Как да запомням нещата в училище по-лесно?
Не знам просто. От малък имам проблеми с училището. Нито съм мързелив, нито пропаднал.. Нито мога да запомня какво учителите преподават в час, нито вкъщи да запомня. От малък съм се научил да го наизустявам нещата, но след седмица ги забравям. Вече съм 12-ти клас, уча в икономическо училище и накрая ще имам изпите по икономическите предмети, а аз нищо не мога да науча. Наистина се опитвам, но не става..

Коментари

1.   Лоша работа.
Училището трябва да учи преди всичко да осмисляш нещата и да разбираш как работят. Щом зубриш само за да минеш контролното ще имаш много проблеми в бъдеще. Какво като знаеш закона на Ом или Кирхов на изуст като не можеш да ги осмислиш и приложиш на практика...

2.   Здравей! Доста ютюбъри са започнали да правят видеа на подобни теми. Можеш да се разровиш из YouTube, за да намериш някое, което би ти помогнало. Аз лично ти препоръчвам да изгледаш тези на Denitsa Hristova или InStant, защото в тях се съдържат доста добри съвети. Успех с изпитите!

3.   Седни си на 4 те букви и чети ! Нещата се оправят с действия не с реване по форуми !

4.   Проблема е, че не ти е интересно (разбирам те напълно).

Например като те интересува нещо, търсиш го в гоогле и го намираш, четеш го и го запомняш за дълго време напред, нали - защото те е интересувало.

Просто трябва да намериш начин да се настроиш психически (тука може би бих могла да ти помогна, ако те познавах лично, смисъл, трябва да ти усетя характера, а така няма как просто). Все пак се опитай сам да намериш начин да се настроиш. Но избягвай да си налагаш на сила каквото и да било. То досега май точно това си правил 12 години. Нищо. Много неща в училище напред във времето са излишни. Спокойно и не се шашкай. Може би икономиката не е твоето нещо. Но бъди позитивен и не се отчайвай каквото и да става мисли позитивно и занапред се занимавай само с неща, които наистина са ти интересни!

Най - важното нещо за всичко в този живот е каква психологическа нагласа имаме!

5.   Здравей! Донякъде зависи как преподава учителя, но и концентрацията е доста важна. Опитай се съсредоточиш върху това, което обяснява учителят. Когато четеш уроците може да си подчертаваш с молив или текст маркер най-важното, което трябва да знаеш. Също обърни внимание на плана, защото това което пишеш като план са неща, които учителят иска да се знаят. Много помагат флашкартите-картончета, на които от едната страна пишеш например някаква формула, а от другата страна наименованието й. Може да ги използваш и за нови думи по някой чужд език. Ако не можеш да си намериш флашкарти може да си вземеш листи или да изрежеш останали листи, които са ти вповече на накоя тетрадка и да ги направиш във формата на картонче. Друго, което е доста ефективно е да вземеш един лист в центъра пишеш темата на урока и извличаш всички важни подтеми или теми на урока и правиш разклонения (линиики, стрелки) за всяко едно по-малко може и с картинки. Ако използваш цветни маркери още по-добре.
Надявам се да съм ти помогнала. Успех!

6.   [Автора] До номер 4. Знам, че мн. неща няма да ми трябва за напред, но накрая на годината имам изпити по тези предмети, а аз нищо не научавам. Сигурно 1/10 от урока запомням, и то едва, едва. Не знам как ще бъде в университета, като там е много по трудно..