Споделена история от Тинейджърски

На какво ни учи училището?!
Учи на това, че живота е несправедлив, повечето от даскалите гледат само как да си изпеят урока, после казват, че сме неграмотни, че се защитават наркоманите, пияниците, правила незнам изобщо те за какво са?! Те са, за да се каже ааааа браво има правила, детето ми е на сигурно място, какви заблуждения, какви глупости! Някой,ако смята, че се спазват- НЕ СЕ!!!!! Хората, които винаги са били стимулирани са боклуците, неадекватните, малумните, идиотите, наглите и безцеремонните! Когато някой те нахули, обиди и унижи, това е нищо, когато момче удари момиче, ааа кво от това, трябва да се даде шанс на ЛАЙНОТО! Може би шанс трябва да е в огромни кавички, защото това, което правят ''любимите'' ни те е да му правят лоша услуга, да унижават другите в класа и полсе да се чудат, защо никой не ги уважава, ами няма или какво смятате, че има толкова луди, че да ви боготворят??!!??!?!?! ЕДНО ГОЛЯМО ХАХАХАХАХА ЗА НАШЕТО ОБРАЗОВАНИЕ! МИЛИТЕ БЪДЕЩИ УЧЕНИЦИ И ТРИ ПЪТИ ХИП ХИП УРА ЗА ГОЛЕМИТЕ ''ДАСКАЛИ И ДИРЕКТОРИ''!!!!!

Коментари

1.   Прав(а) си.

2.   В СКАПАНИТЕ училища е така, но там пращат децата си родители, които толкова и държат на тях. За щастие все още има и свестни училища (напр. тези на Фондация "Шилер") където лекетата не се толерират и са малцинство. От безотговорно и пропаднало поколение с изкривена ценностна система (чалга, мутри,...) не може да се очаква да възпита отговорни и образовани деца - крушата не пада по-далеч от дървото.
Родители - мислете за децата си овреме, общувайте с тях и изобщо не разчитайте на това "някой друг" да ви ги възпита и образова! Да трудно е - изисква време, внимание, а често и повечко пари, но резултатът хиляди пъти си заслуважа!

3.   Така написано, ми се струва че ти си бил обект на унижения и несправедливост. Има известна логика в това, което пишеш но нали знаеш че не са виновни само определени групи от хора, а това, че тези - тъпканите търпят, търпим...и така ЛОШИТЕ продължават да властват...

4.   Нямаш представа колко си прав/а! Да им пикая на образованието, и строгата "дисциплина" в уж т.н "елитни гимназии" . Боклуци!

5.   Ти си много прав/а! В училището ми всички само псуват и се бият.. дори и отличниците така правят... а и учителите - като някое дете им се оплаче, че друго го нагрубява без причина, те си седят и нищо не правят. Според мен училището ни учи повече на псувни, отколкото на полезни неща.

*Яса

6.   Като отидох на училище от 1ви клас се научих да псувам!
от 2ри клас почнах се бия.
в 4ти клас гледах как копелетата пушат цигари.
сега сам 7ми клас и почети целия ми клас пуши цигари само 3 4 сме от класа където не пушим.

7.   Според мен "Учи;ището" ни учи буквално на глупости до 5 клас добре ама като почнат глупостите в 6, 7, 8 и. тн с какво ти помагат в живота? Давам приме едни мои познати по цял ден зубрат уроци. Даже има едни които направо откачиха буквално! Училището вреди на вас и на тези около вас! ! !

8.   Към 2. Аз уча в много прилежна гимназия обаче и там е така. Не само в "СКАПАНИТЕ" училища е така!

9.   ха вашите учители сигорно са такива не си месли че всички са еднаквии!!!

10.   Еми слушайте още чалга, давайте на децата си да пият от 4ти клас, не ги наказвайте като ги хванете да пушат, псувайте пред тях и очаквайте да са добре възпитани и образовани :)

11.   И аз това се питам... на к'во ни учи училището? Майка им да е*а на всички, дано затворят или взривят колкото се може по-скоро българските училища, защото ниищо не става от тея хорица, които присъстват там, и от даскалите също!

12.   До сега не видях нито един коментарпо тази тема, който да ме впечатли. Пропаднало ни било обществото. Точно така, хората които са написали по-горните коментари са пропадналото ни общество или по-ското бъдещето ни пропаднало общество. Всички сте ученици или до скоро сте били ученици и не оценявате НИЩИЧКО!! Не оценявате колко нови хори сте срещнало в училището. Така ще е, разпуснато ще е, защото точно вие учелиниците го правите така. Днес не ми се ходи на училище-няма да ходя. Викат родителите ви в училище и след това пак е същото. В един момент "големите ДАСКАЛИ И ДИРЕКТОРИ" виждат, че във вас няма нищо позитивно и няма никакво внимание към учебния материал и училището. След като докарвате на учителите нервни кризи всеки час, какво повече да правят при вас освен "да си изпеят урока"? Има много пропуски в образователната ни система, но повечето идват от самите ученици и начина, по който гледат на училището. Само по себе си училището и учителите няма как да ви научат, ако вие не давате поне малко от себе си. Вие не давате нищ, подигравате се на тези, който учат и после искат УЧЛИЩЕТО ДА ВИ УЧИ, е не става!

И ако бъркам, ако от тук-написалите има някой по възрастен родител или бъдещ родител, искам да го попитам, ако детето ви не ходи на училище, какво ще прави? Къде ще се научи да чете, пише. Я се замислете, драги ученици, кой ви е научил да четете. Какво щяхте да знаете сега, ако не сте ходили на училището. Нима е по-безпосано едно дете да е по цял ден навън по улиците, от колкото в училище?

УЧИЛИЩЕТО НЯМА КАК САМО ДА ВИ НАУЧИ. ВСИЧКО ЗАВИСИ ОТ ВАС! УЧИЛИЩЕТО НЕ Е ВИНОВНО, ЗА ТОВА КАК СЕ ДЪРЖАТ УЧЕНИЦИТЕ В НЕГО, ЧЕ УЧИТЕЛИТЕ ВЕЧЕ НЕ ВИЖДАТ СВЕТЛНИНА В КРАЯ НА ТУНЕЛА! КОГАТО СЕ НАУЧИТЕ, ДРАГИ УЧЕНИЦИ, КАК ДА СЕ ДЪРЖИТЕ КЪМ УЧИТЕЛИТЕ И СЪУЧЕНИЦИТЕ СИ И КОГАТО ОСЪЗНАТЕ КОИ СА ПРЕОРИТИТЕ ВИ В ЖИВОТА, ТОГАВА ЩЕ ОСЪЗНАЕТЕ И НА КАКВО ВИ УЧИ УЧИЛИЩЕТО!!

Паула*

13.   България намя да са опраи никога ама никога след 5 до 10 години край затъва на цяло и това е просто няма спасение за тази държава ама няма наистина край извинявам се за правописните грешки.

14.   Съгласна съм с номер 13. Дано до тогава да съм се махнала от тая шибана държава!!!

15.   Държавата ни е пропаднла, няма какво да се лъжем, както и образованието.. И си МНОГО прав! Толерират се някакви богати идиотчета, а какво става с нормалните деца?! Дори и да са по-умни те биват отрязвани, а на богатите хлапета, които са на не знам кой си син и дъщеря постоянно им дават повече.. А учителите (някой) само съдят, вместо да желаят да помогнат на децата.. Случвало ми се е! Една учителка се кефеше много, че съучениците ми включително и аз се затрудняваме по предмета й!.. Абее, като цяло образователната ни система не струва!

16.   На обикновения човек не му трябва в живота нищо повече от това което се учи някъде до 5, 6 клас включително. Нищо. Даже и това е много. Всичко останало важно за неговото ежедневие и работа той го научава в движение и си го знае. Или по друг начин - обикновените хора се учат от самия живот, в хода на своите дейности и жизнен опит, а специфичните неща които са им нужни и имат някакво отношение към "академизма" (които неща са много малко на брой) си ги усвояват с течение на времето.

17.   Завърших училище преди 7 години. Каквото и да е било там (имало е и кофти неща, но и много хубави) искам да кажа, че училището ми е дало много. Държавата плаща над 1000 лв годишно за всеки ученик на училището, за да се учи това дете и един ден да бъде един добър специалист. 12 години не са малко време, но ако не се постараеш да учиш а гледаш само да избуташ, това един ден може много да те спъне. Сега учите и целият свят ви е крив. Само, че сте част от учебната система която ви образова с парите на родителите ви. В университета се учи в пъти повече и в пъти по-трудни неща. Отивайки там се сещаш колко лесно е било в училище. Ама вече късно. Завършиш ли почва работата, и гарантирам че недоволните в училище ще са недоволни и на работа. Там за да получаваш малко парички колкото да се нахраниш и да си купиш някоя парцалка работиш от сутрин до вечер по 8 часа на ден и на никой не му пука как се чувстваш. Там няма ваканции! Има само тормоз и тук таме някой хубав момент. Тук включвам голяма част от работата в БГ. за хора със средно образование. Помислете си какво искате от живота. - Да работите за някой от онези олигофрени които сега са превилегировани или да си седнете на задника, да дадете всичко от себе си и един ден да работят за вас!
Сис

18.   Подкрепям Сис, като искам да кажа и още нещо. На всички ни е ясно, че образователната система е кофти. Обаче, къде бяхте вие, дето критикувате системата и учителите, когато същите тези учители стачкуваха през 2007 година? Знаете ли изобщо срещу какво стачкуваха те? Всички чуваха само, че искат по-високи заплати, не ги е срам, как така няма да оценяват труда си на 300лв! Обществото се обърна срещу тях и загубиха още повече и без това рушащия се авторитет пред децата. А те не стачкуваха само заради ниските си заплати. С тази стачка, те изразиха недоволството си от цялата система, но нямаше кой да ги чуе, за съжаление. Аз също изразих недоволството си тогава като напуснах. Две мои колежки направиха същото. Трябваше ли всички колеги да постъпят така, за да се усети обществото?
Господата управници не спряха да си правят експерименти с децата, кой от кой по-неуспешен, не спряха и да издават учебници, кой от кой по-некачествен. Да, в училищата има некадърни учители, но защо? Защото няма кадърни такива, желаещи да заемат мястото им.
Самите учениците не смятам, че са виновни дори и за лошото си поведение, те са жертвите в случая, виновни са родителите им, обаче, които ги възпитават в неуважение към учителя. Знаете ли колко пъти съм чувала от учениците: Тате/Мама ми каза "Не й обръщай внимание на ТАЯ".
Системата има нужда да се пригоди към живота в 21в, с по-малко и по-лесно смилаема информация в учебниците, повече прилагане на знанията на практика и ориентиране на предметите в горните класове по интереси.
Обаче, всички знаем, че неграмотният и ниско интелигентен народ е по-лесен за управление.

19.   Да му сера на образованието.
Някои учители не мислят правилно и провалят живота на много ученици.

20.   №15 това е обидно. Че ние богатите деца не сме ли нормални? Или на вас ви е яд, щото ние имаме пари, а вие не. И да не го признавате това е така. Да подкупваме ги учителите що проблем.

В училище брат ми влиза в часовете за 15 минути и това му е останалото време никакъв го няма. Мама е учителка (в нашето училище) за това не му пишат отсъствия и на мен също.

А и да ни пишат баща ми им плаща за да ги извиняват. Парите са си наши и ще разполагаме с тях както си искаме. Когато твоя баща започне да държи най-голямата компания в България тогава казвай какви сме "богатите хлапета" ясно? Без да си изживяла нещо, няма как да кажеш какво е.

И не държавата ви е виновна. В Америка да не е по-хубаво. И те са с едни шибани закони, ама оплакват ли се хората - не стоят мълчат си и ги спазват. Строят ли се храмове на сатаната - да, ама някой да се оплаква не. Като толкова искате се махайте. Ние защо сме добре в България. Ами на майка ми и баща ми не ги мързи да работят.

Падналото ангелче :*

23.   НЕ ЗНАМ се пише отделно :) Явно си прав, че в училище са те учили на глупости, после защо сме неграмотни :D Учителите са ни виновни, разбира се!

24.   №20 не знам дали се шегуваш или говориш истината, но ако е истина трябва да се засрамиш какви ги приказваш.
Съмнявам се че на майка ти ще и е приятно да говориш такива неща!!! Между другото №15 това което каза за богатите деца не е напълно вярно, не всички са такива, то си е до човека.

25.   №20 говоря истината естествено лъжата за мен е оправдание и опит да избягаш от истината, което е много глупаво между другото. Няма от какво да ме е срам, парите са главно на баща ми, но и на мама той знае как да разполага с тях.

Брат ми е още малък не разбира някой неща съгласна съм. Но той смята, че децата ходят на училище за да вземат, образование, след което да работят и да изкарват пари, а ние вече имаме пари (в много повече) за това според него училището не му е нужно. Трябвало му само да знае как да чете, пише и смята. Бих се съгласила от една страна с него, защото щом ние имаме пари, не ни трябва образование, можем и да си го подкупим, както правят повечето деца на заможни родители.

Баща ми и майка ми нямат нищо против да бягаме от часовете. Аз от миналата година започнах така, до тогава иначе не бях бягала. Даже тате сам ни дава пари, за да си плащаме на даскалите за да не ни пишат отсъствия. Мама знае в нейните часове брат ми не влиза тя си му предава всичко у нас, а и на него му вървят езиците без проблем ги учи и помни, ама мързела му е голям. На девет години е за сега езици като: руски, френски, испански, английски, немски и италиански не са му проблем.

Както и да е парите са си наши. Дано и вие да имате в бъдеще нямам нищо против по-бедните деца, бих казала, че съучениците ми, който са ми приятели са деца на семейства от средно положение имам предвид, че за парите се справят, не са богати, но не са и бедни. На брат ми приятелите също. Даже често се е случвало да им подарява просто ей така таблети, телефони и други без причина, просто защото са му омръзнали и ги прегледал. Учителите, с който мама държи добри отношения също не са кой знае колко богати, ама са и приятели и приятелки. Само дето на тате приятелите му са от богати семейства, ама това е друго.

Падналото ангелче :*

26.   Аз сам №19 и 24. №25 хмм... не трябва да използваш парите така, но в България нещата не са много добре и до някаква степен това ни принуждава да го правим, поне така мисля. Аз живея в нормално семейство, нито сме богат нито бедни, но имам нужното и живея добре. Парите трябва просто да помагат, но в България те са повече от това, за жалост. Образованието не е много добро, но им и по важни неща. Не дразнете учителите и да не ви пука много за проблемите, опитайте се да ги решите и понякога е по-лесно от колкото мислите. Бъдете добри хора, дръжте се добре с хората и някак се нещата се подреждат. Радвайте се на хубавите моменти и гледайте да разрешите проблемите си по спокойно. Най-хубавото нещо е да имаш добри приятели с които да си щастлив, ако имаш и гадже(тази дума не ми харесва, предпочитам да използвам думата приятелка или приятел) с която или който да можеш да споделиш всичко ще бъдеш наистина много щастлив и ще видиш, че нещата не са толкова лоши колко си мислил преди. Опитай се да завършиш нещо което ще ти харесва в някои университет и ако животът ти се подреди така ще си наистина щастлив човек. Парите могат да те направят щастлив до една степен, след това трябва сам да преминеш тази граница и ако успееш и вложиш парите си в това да бъдеш още по-щастлив какво повече ти трябва!

28.   Евала!!!

29.   Права си и то много. И в моето училище е тъй. Учителите са направо върхът. На нищо не ни учат. Е има някои, които са по-сериозни, но рядко се срещат такива.