Споделена история от Тинейджърски

Чувствам се по-добре без семейството ми
Аз съм момче на 13(почти 14) години. Преди да започна искам да кажа, че не мразя никой от семейството ми, обичам ги но се чувствам по-добре без тях. Та нека да започна с брат ми и сестра ми. Брат ми е на 16 и деля една стая с него. Той си се занимава с негови неща и аз със мой. Помагаме си и тн. Но той се мисли за по-голям от колкото е. Предполагам че на тази възраст е нормално но все пак е гадно. По някога ни карат да чистим апартамента. Той чисти коридора и ми оставя всичко друго на мен. Казах му, че не честно аз да чиста почти всичко а той ми каза, че понеже съм бил по-малък от него съм щял да правя каквото той ми казва. Доста често върша неговата работа(защото иначе няма кой друг да я свърши) а той даже не ми казва благодаря. Също така пуши цигари и пие алкохол. Знам, че в днешно време децата на по 10 години почват да пият и пушат, но според мен не хубаво да си разваля живота толкова рано. Нашите му позволяват почти всичко. Сестра ми е на 6. Знаете как са 6 годишните. Постоянно искат да и се купуват неща, искат внимание... Но аз не съм правил такива неща като съм бил по-малък. Но тя е малка и е разбираемо. За родителите ми. Баща ми е много по-близък с брат ми от колкото с мен. Когато брат ми е направил нещо се карат и на двамата. Аз им казвам, че нямам нищо общо но той ми казва, че и аз съм щял да бъда такъв даже и по-зле и да съм слушал. А когато аз се прибера с 10 минути по-късно ми се карът, че можело да стане кой знае какво. Майка ми не я интересува толкова за мен и дали съм добре или зле. Не отсъствам от училище не зависимо дали съм болен не ми е добре със счупена ръка или нещо друго. Нея я интересуват само оценките. Това не е чак толкова лошо в предвид, че има хора които нямат и семейство. Но все пак си мислех, че да си средното дете не толкова лошо колкото казват, но се оказа, че е. Обичам да седя сам в къщи защото това е единственото време в което мога да седна и да размишлявам за куп други неща които ме тревожат, но няма да навлизам в подробности. Но идва момента в който някой се прибира и всичко отива по дяволите. Просто обичам да бъда сам или с приятели отколкото с тях. Не знам защо е така. Според вас това нормално ли е? Благодаря на тези които са отделили време да го прочетът. Съжалявам ако има правописни грешки.

Коментари

1.   Нормалните триения в едно семейство, но не си мисли, че като живееш сам или създадеш свое семейство един ден ще е много по-различно и не си мисли, че като 6 годишен си бил по-различен от сестра си. Тя и като момиче има малко по-различно положение и отношение особено в тази въраст към баща ви и се стреми към неговото внимание, лигави се общо взето, но ще го израсте.
Просто средното дете е може би трудно да бъдеш, но като цяло да си със семейството си е по-добре от това да нямаш, а твоето семейство изглежда нормално.
Научи се да се налагаш пред брат ти и искай ясни правила кои какви задължения има и покажи границите на сестра си, но общо взето си гледай и ти своя живот извън семейството - приятели, спортове, хобита, училище, курсове, уроци...
Иначе ти препоръчвам да гледаш филма Малкълм, това е сериал за дете като теб - средното в семейството, Malcalm in the Middle, много смешен сериал и не се взимай много на сериозно, а гледай по-хитро да се измъкваш между шамарите. Малкълм също е средното дете в лудо и щуро семейство с 4 деца и общо взето и той е по-добре без семейството си :), но такъв е животът...

2.   Много родители не се отнасят правилно и справедливо към децата си. Независимо дали имат едно, две или три.
Брат ти е на път да стана глезльо на минимална заплата.
(Ама това не му го казвай!!! )
Ти реши от сега с какво ще се занимаваш след 18 - учи, интересувай се, развивай се. Не чакай обаче похвалите днес и в следващите няколко години. Започни работа след гимназията, завърши и университет. Развивай се в работата, взимай висока заплата. Нека брат ти през това време да пие и да пуши цигари, а и кой знае какво друго още. Ще видиш как един ден ти ще блестиш! Трябва да си търпелив и постоянен обаче и да не се поддаваш психически на начина, по който се държи с теб, да не го приемаш навътре, да не го взимаш на сериозно!
Гледай да не му се връзваш на глупостите и да не спориш много много с него, не защото заслужава респекта ти, а ЗА ДА НЕ СЕ ХАБИШ ТИ ПСИХИЧЕСКИ!
Не се дразни на малката си сестричка, обичай си я и се дръж готино с нея. По - напред във времето, ако има нужда от съвет, от помощ за нещо винаги й помагай - така един ден ще е по - близк с теб, отколкото с брат ти.

А коментара на номер1 е пълна боза.

3.   И аз съм така прибере ли се някой вкъщи ставам друг човек, не мога да си събера мислите нищо не ми се прави.

4.   Трудно е да си трето дете, но какво да се прави. Брат ти е по-голям и трябва да правиш каквото ти каже понякога, но баш да вършиш неговата работа и постоянно да му се подчиняваш не. А за сестра ти тя е малка, но понякога точно, защото е малка и да те дразни и, да ти се иска да я напляскаш не може, ама и покажи и границите! За родителите ти тях не можеш да промениш за жалост.

6.   Здравей, аз съм момиче- малко по- малка съм от теб - на 11 години съм мога да ти бъда сестра. Но искам да ти кажа разбирам те била съм в същото положение като твоята сестричка, която е на 6 години.

Мило момче, разбирам искаш да си самостоятелен. Не е лошо да помогнеш и на 17 годишния си брат а колкото до теб ти си на четиринайсет -14 и можеш да имаш свободно време, но въпреки всичко помощта е важна. От 5 годишна се занимавам с чистене и правя всичко както мама.
Успех мило момче