Споделена история от Тинейджърски

Анорексия и хиперфагия
Здравейте. Искам да споделя историята си с вас, ще се радвам, ако някой се включи. На 17год. съм и страдам от неконтролуемо преяждане (хиперфагия) вече от 1 год. Когато бях на 15год. бях 60кг. исках да отслабна понеже не се харесвах и за 2 месеца станах 34кг на 1. 60см. Лежах в болница и т. н. Но дойде момента и на другата крайност. Сега пък не мога да спра да се тъпча, не мога да се контролирам. Върнах си кг-те., че дори и отгоре... Сега съм 75кг. и просто не издържам. За 1 месец качих 10кг., после още толкова и оше толкова и... сега не се понасям. И въпреки всичко не мога да спра. Много ми е тежко, никой не може да ми помогне, защото отказват да повярват на случващото се с мен.... За 1 година качих почти 40кг, това е толкова ужасно и нездравословно. Изглеждам потресаващо зле, всички ми казват : "Ехе, Миме как напълня толкова бързо? Миналата година беше много слаба? ".... Подиграват ми се, много съм зле психически, плача по цял ден и посягам към храната, за да се утешавам и така по цял ден... Не знам какво да правя, чудя се как имах воля да отслабна толкова много преди... А сега направо не мога да се търпя:(
.. Посъветвайте ме нещо, моля ви...

Коментари

1.   А къде са родителите ти в тази история, бе дете!?

2.   Здравей, първото нещо което трябва да направиш е да спреш да се тъпчеш или преяждаш. Трябва да спреш да се утешаваш с храна, ако не започнеш никога няма да преодолееш това нещо. Просто си кажи "стига" и престани да си втълпяваш в главата глупости, всичко може да постигнеш. Спри да живееш за хорското мнение.. Започни да се храниш здравословно по 4 пъти на ден на малки порции. Най-важното не гладувай, защото така имапо-голяма вероятност да преядеш отново..

3.   Нито да си прекалено слаб е добре, нито да си прекалено с килцата нагоре. Истината е средния път. Храни се умерено, диетолозите дават добри схеми за храна, не яж тесто и сладко, от него се пълнее доста. Ако ядеш често по-добре да ядеш плодове отколкото чипс или шоколад.
Успех!

4.   Заеми си вниманието с нещо друго.Не мисли за това.Яж по-няколко пъти на ден.Примерно обичаш вафли,ами отвори си и си я почни,щом ти се яде изяж половината и си остави другата половина за по-после.И така с всичко имаш една чиния с пържени картофки яж но не всичките наведнъж.И така постепенно ще се ще нормализират нещата.Всеки има периоди на на напълняване,на отслабване,дори на много слаб,закръглен.
Много ми е интересно как за 2 месеца се свалят близо 30 кг. никак не е здравословно,та ти трябва нищо да не си яла.

5.   Здравей, започни да пропускаш закуската и обяда и се храни чак късно следобед към 15-16ч това ще даде време на тялото да редуцира излишното тегло по.малко всеки ден. Махни от менюто си храни съдържащи захар, брашно и растителни мазнини и се храни с месо, яйца, сирене и плодове и зеленчуци. Съжалявам за това което те е сполетяло и ти съчувствам.

М

6.   Оф.... Много ме е страх и с мен да не стана така:(((
Аз сега съм 1. 60, 32 кг и изпитвам ужас към напълняване...
Когато ям сладко, дни след това се сещам и се мразя, мразя, мразя...
Знам, че съм слаба, но просто ще полудея ако стана отново 40 кг

8.   Започни да спортуваш, ако искаш да отслабнеш. Повече течности пий. Сутрин на гладно пий топъл чай. Това е за отслабване.