Споделена история от Тинейджърски

Успехът ми пада
Здравейте! Пише момиче на 13 години, 7 клас. Досега винаги съм изкарвала само шестици от 1 до 6клас. Не съм се стараела и учила чак толкова много просто внимавах и запаметявах всичко в час освен това ми помогна и зрителната памет. Не ме разбирайте погрешно-не искам да се хваля. Проблемът ми е следния- тази година за пръв път имаме физика, химия и биология. И преди имахме, но в един предмет-човекът и природата. Физиката изобщо не ми се отдава. Минали години участвах в много национални състезания и олимпиади и взимах челни позиции по математика и история. Но сега не разбирам задачите. С мама решаваме всеки ден. Когато съм с нея разбирам задачите, но в клас не мога да ги реша. Имаме нов учител. Той ни дава задачи и формули и казва, че имаме на разположение 5минути да ги решим. Ако имаш една грешка получаваш двойка, а ако ги решиш всичките вярно взимаш още за отлична оценка. Досега ни е дал две такива писмени изпитвания. Първият път бях изпуснала едно число в една от формулите и следователно получих слаб. Втория път се чувствах добре подготвена, защото решавахме вкъщи, но пак се издъних. Моля, кажете ми какво да правя. Мама е до мен и казва, че оценките не са толкова важни, но успехът ми устремително пада надолу.

Коментари

1.   Добре разбрахме, че си зубарка а какъв ти е проблема?
А колкото до предметите не могат всички да ти се отдават малко слез на земята. Ако изкарваш 3-ка толкова е достатъчно .. ;)

Черно сърце

2.   Това е много често срещано явление.
В "маките" калсове повечето предмети са "разказвателни" - учиш 5 изречения на изуст, казваш ги и получаваш шестица.
Само че от сега на татък предметите не изискват зубрене а разбиране. Тук идва и твоя проблем - ти заучаваш нещата без да ги осмисляш.
Научи се да анализираш това което ти се преподава и няма да имаш слаби оценки.

3.   И аз бях точно като теб но от 5 клас почна проблема и се задруднявах само по математика и англииски. Сега съм 7-ми класи нямам проблем започнах да ходя на уроци по математика а вкъщи уча по анг. ез. И съм ок сега но трябва и учене вкъщи и внимание час.

5.   Радвам се за теб номер 3. Аз също ходя на уроци по английски. На мен също езиците ми се отдават.
Към 1- не съм зубърка и мразя това определение (не че те интересува, ама да си кажа)
Към 2- грешиш. Никога не съм учила наизуст. Просто имам достатъчно мозък да проумея съдържанието на учебниците, книгите и т. н. Не съм от този голям процент ученици, които го заучават и след седмица го забравят. Казвам го с риск да прозвуча груба.
Мисля, че осъзнах какъв е проблема. Просто не се бях върнала към навиците си 3 месеца през лятната ваканция. Вече всичко си се подрежда. Освен, че не ми се отдава много много физиката.

7.   Осмокласник ти пише. Такааа, и аз бях точно като теб, изкарвах добри оценки докато не дойде този 7 клас.. Мога да те уверя, че в днешно време, за да влезеш в почти всички училища ти трябват две петици на матурите и две шестици за края на годината. Просто не се притеснявай, ще дойдат матурите, ще се представиш супер (сигурен съм, че си по-умна от мен), и ще си щракаш с пръсти. :) Без притеснения, всичко ще бъде наред. ^^