Споделена история от Тинейджърски

Ниска съм, дали ще порасна?
Привет :-) На 16 съм, момиче и съм висока 1, 60м., тежа 50кг. В основното ми викаха джудже, когато някой трябваше да се обърне към мен не използваше името ми, а ми викаха Джуджи... тогава бях най-ниска от всички. Сега в гимназията в класа ми има 1-2 момичета малко по-нисички от мен, отървах се от гадния прякор, но си останах с комплексите за ръста ми. Като цяло и физиономията ми е една такава детска, имам бебешко лице и обикновено хората си мислят, че съм заек, а всъщност съм в 10 клас. За училище се обличам така, че да ми е удобно, в спортни и широки дрехи и така изглеждам още по-малка. В класа има 2-3 момичета около 1, 70 и като тръгнат по коридора са като някакви манекенки, направо им завиждам! Иначе всички в семейството ми са ниски и от на майка ми и от на баща ми страната са все като табуретки. Мама е 1, 59, двете ми лели от двете страни са по 1, 58, татко е някъде между 1, 70 и 1, 75, но не знам с точност, същото се отнася и за неговия баща, т. е дядо. Само баба ми е била към 1, 65, аз повече на нея приличам, но ме съмнява да достигна този ръст, едва ли ще раста повече. Всички ми казват да се радвам, защото в България мъжете били ниски и мога да си намеря по-лесно гадже, но аз нисък мъж не искам. Някой ден, ако имам момче, то ще се комплексира цял живот, че е нисък. Ако е момиче се преживява по-лесно, но при момчетата не е съвсем така. Токчетата не ме устройват, ходя добре на тях, но после ме болят краката и не обичам да слагам. Дали мога да дръпна още малко, поне до 1, 65 ми се иска да стигна да заприличам малко повече на човек, ще стане ли?

Коментари

1.   Ще порастнеш някъде с 1 до 1, 5 см. Ако беше момче, щеше да порастнеш много повече - 5-7 см. поне, защото те се развиват по-късно, но при теб процесът кажи-речи е приключил. Отчасти имаш такъв ген, но отчасти виждаш при баба си и баща си, че не е само ген, а от храната много зависи - какво е яла майка ти по време на бременност, ти в процеса на расетежа. Най-важни са храни, богати на белтъчини и мазнини, на хранителни вещества - ти като забременееш и искаш по-високо дете ще наблегнеш на яйцата, на натуралните млечни продукти, масло, на рибата, месото, на гъбите, зеленчуците и няма да ядеш сладко, но и прости въглехидрати като хляб, картофи и ориз.
Така са се хранили хората преди агрокултурата и са били по-високи от нас, така се хранят и северните народи като Швеция, Холандия, Финландия и са високи - отчасти и заради ген, заради климат, но най-вече заради богатата на животински белтъчини и мазнини храна. Ниски са италианците, които ядат пица и паста. Ниски сме и ние, но не винаги сме били такива, а заради промяната в диетата - от животновъди след Втората световна война се превръщаме в хлебари, а в последните 25 г. за съжаление и ядем допълнително много вредни обработени храни и сладко. През кома бяха слаби хората, защото са яли хляб, но не са консумирали захар, защото захарта беше скъпа стока, вносна стока, а днес всякакви боклуци можем да си позволим да ядем. Изборът е твой, но аз ти препоръчвам да ядеш възможно по-натурална храна, необработена храна като на село примерно.

Българите сме станали ниска нация заради неправилното хранене основно с хляб, а в последно време и с джънк фуд и сладко, но преди сме били по-високи и не сме генетично ниска нация. В моето собствено семейство всяко едно следващо поколение е с към 5 см. по-ниско като се е почнало от прабаба ми, която е била 190 см., баща ми вече е само 180 см, сестра ми е по-голяма от мен и е 178 см., а аз съм „само“ 175 см. някъде, но пък в семейството на братовчед ми при неговия син само заради по-добрата храна се получи така, че момчето е 20 см. по-високо от дядото, 10 - 15 см по-високо от бащата и гони 190 см. при семейство с ниски хора до 165 см за дядото, бащата е 173 см някъде, майката 165 и така нататък

Ти не можеш за себе си нищо да направиш като височина, освен да гледаш да не станеш пълничка, но както казах - можеш да се храниш здравословно и с истинска храна, за да имаш по-високи деца примерно и да, търси си по-висок мъж, а то и природата си знае работата - те си падат по дребнички момичета.
Не е вярно, че само българи има нисички. И сред високите нации има нисички хора, ти си си нормално, здраво момиче и много хора си падат по такива като теб (миньончета)
Мерилин Монро е била също миньонче.
Моят племенник е близо 2 метра висок, а приятелката му не знам дали има и 160 см и са щастливи заедно.

Можеш също да се поиздължиш „изкуствено“ като правиш Йога, защото тогава ще избравиш стойката и гръбначния стълб и ще спечелиш към 1-2 см 1-2 см. ще растеш още, тоест имаш потенциал за 4 см, но яж както ти писах горе и почни да правиш Йога високи обувки и ето те и теб във висините.
Не се комплексирай заради глупости. Аз бях най-високата в моя клас и много хора се пробваха да ме комплексират, включително учители по физическо, които нарочно не настройваха уредите по гимнастика за моята височина, отделно ме наричаха тромава и какво ли не, защото съм била винаги най-високата. Не ми е пукало, а после и шини носих. Не позволявай такива работи да те тормозят.

Успех

3.   И Ариана Гранде е миньоньонче, но колко въздишат по нея... Спортувай, храни се здравословно, пък може и да наддадеш на ръст още малко. Аз от 15-годишна до 17-годишна израснах с цели 8 сантиметра, а и аз имам ниски родители. от 1. 64 станах 1. 72.

5.   Защо ти е да растеш повече?
Момчетат няма да те намират за по привлекателна ако си по-висока. Даже обратното.

6.   Ти си идеална за жена. Няма по секси тяло от 158 до 160. Подиграват ти се тия мотирали коне, които се мислят за момичета но не са. И ниски и високи, всички си падат по твоя ръст. Замисли се: по малка костна структура, значи по нежна: по-малко стъпало- това е сладко и секси: винаги ще си с женско тяло, а ония мутанти ще си мязат на травестити. Винаги имат изскочили глезени, кокалите им са огромни и тея атлетични тела ама по никакъв начин не са женствени. Тези неща при високите са храктерни за мъжете, така че не са никак красиви, секси и тн. И високите не са нежни и сори да отслабват пак ще са по тежки с 10 кила от теб а ще мязат на скелети.
Мъжете обичаме малки момичета за да си ги пазим да да си въртим на х*я както се казва, а високата какво ще я правиш освен да я пратиш да работи физически труд и после тя да те оправя.
Не мога да разбера как може де се комплексираш при положение, че си на идеалния ръст.

7.   Аз съм на 13 и съм 1. 37 висока все едно съм на 8 години и тежа 44 килограма - не съм пораснала кой знае колко понеже имам заболяване. -Епилепсия обаче съм си пълничка.

Не се притеснявай има още време до като станеш на 18 ще си качила поне 5 10 см още

8.   аз съм най ниска в семейството батко е на 23 и е висок 1.85 а е слаб -77 килограма мама е по ниска от него 1.75 а аз съм най ниска викат ми джудже мишле но това за мен не е обида свикнала съм да бъда ниска

9.   И аз се комплексирам понякога заради ръста си. И аз съм 1. 60 и съм почти на 16. И аз като теб като видя някои високи и стройни момичета, благородно им завиждам. Родителите ми са високи. Майка ми е 1. 78, а баща ми 1. 79. И двамата ми дядовци са високи около 1. 82. Бабите ми - не чак толкова едната е 1. 68, а другата около 1. 63. Брат ми пък е на 12 и вече е 1. 68,
Така че аз от цялото семейство съм най-ниска. Преди не беше така. До 3 клас бях най-високата, но от тогава - насам съм пораснала с 2 см. Ясно е, че няма да пораснем повече, най-
много с 2 см. Взех да се примрявам вече с това. Купих си обувки на 10 см платформа и установих, че повече ми харесва да съм ниска. Така се чувствам по-сладка и някак си мъничка. С платформите пак съм доста по-ниска от повечето момчета, така че винаги, когато искам мога да ги обувам. Докато по-високите момичета няма да могат, от страх да не стърчат с една глава над гаджетата си. Така че, не се комплексирай. Има си и положителни точки от това да си нисък.

10.   Вие пък какво все изтъквате какво харесват момчетата? Някой случайно питал ли е за мнението на мъжа какво е привлекателно и какво не? ! 6-ти номер егати просташкия коментар... и високите жени са си супер! И не живеем за вашто мнение, като се изразявате така, аз пък ще кажа, че ми е през п*чката това, което мислите.

Едно миньонче

11.   Има начин да бъдеш по-висока - спортувай баскетбол или волейбол. Всички които играят баскетбол или волейбол, порастват много високи. Но, ако например си харесаш някое момче, което е по-ниско от теб, а ти вече си станнала висока 1, 80 м. Ако за теб е важно да си висока, спортувай, щом порастнеш примерно още 5-7см., сама трябва да решиш дали да продължиш да спортуваш, за да не станеш 1, 90 м. примерно. Имай предвид, че ръстежът при човека спира някъде около 22-23 год., така че, сега е моментът да добавиш още сантиметри към височината ти. Успех!

12.   Притесняваш се за глупости. Аз съм 198 и като цяло харесвам малки жени. Приятелката ми е към 160. Няма за какво да се притесняваш.

13.   Да заприличаш повече на човек ли? Значи ниските не са хора? :Д
Сега сериозно - разбирам да бяхме в Холандия или в Латвия, ама не сме... Метър и 60 е невероятно далече от "ниско" за жените в България. Имаш съвсем нормален ръст и перфектно телосложение. Нищо ти няма, просто са ти останали комплексите от това, че като по-малка са ти се подигравали и сега все още се чувстваш ниска, въпреки че всъщност не си. А, отделно от това, все още има надежда да дръпнеш с някой друг сантиметър. :)
Ако се чувстваш неприятно от това, че имаш детско излъчване, може да наблегнеш на грима (контурирането помага много малко очна линия тип "котешко око" придава чудесен ефект). И ако токчетата не те устройват - високата равна платформа винаги е вариант, пък и придава малко пикантност и шантавост. :Д И ако си отворена за промяна на гардероба - смяната на широките спортни дрехи с по-впити, издължават оптически фигурата.
Късмет и да не ти пука! :)