Споделена история от Тинейджърски

Срам, срам сред момчета
Здравейте. Момиче съм на 15. По принцип не съм срамежлива, даже ме описват като много общителна личност, но когато стане въпрос за някое момче ставам адски срамежлива, а преди въобще не бях така. До сега съм нямала приятел, само единствено един, с когото бяхме заедно около 3 месеца, но бях на 12 и беше детска любов. До сега не съм се и целувала, освен ако не броим някаква бърза целувка за 2 секунди само по устата. Всички мои приятелки вече са си имали приятели, даже има някои, които са доста сериозни и са си заедно от година или дори две. Или просто излизат с други момчета, целуват ги и се зарибяват. И аз честно казано искам така. Не съм грозна, даже всички ми казват, че съм хубава. Имало е доста момчета, които са изпитвали някакъв интерес към мен и сме си писали, но когато стане въпрос да се видим просто не мога. Получавам някакво чувство в стомаха (както когато си изтървеш телефона) и просто веднага отказвам. А моите приятелки си мислят, че отдавна съм се целувала (защото аз така им казах) и въобще не знаят за този мой проблем. Та има ли някой като мен? И има ли съвет, който може да ми дадете? Моля модераторите да публикуват историята ми.

Коментари

1.   Ти пък кво си се притеснила, че не си се целувала, за кви проблеми става дума.. момиче.. живей си живота, всичко ще стане от само себе си.

2.   Еми всички са като тебе ;) Не им вярвай на твоите приятелки и те лъжат. И аз като бях на 15 ги лъгах, че съм имал гаджета и кво ли не. Тъпото на вашата възраст е че само се гледате един друг и правите нещата не щото искате, а щото другия ги правите и за да се конкурирате. А това, че си срамежлива още е доста добре.

3.   Започни да се отпускаш. Повтаряй си аз съм привлекателна и тем подобни. Дишай дълбоко и бавно, за да се отпуснеш. Има момчета които си падат по такива момичета като теб. По вдигни си самочувствието чрез самовнушение.

4.   Сподели го със своите приятелки. Не ги лъжи. Според мен те ще ти дадът по-добър съвет от когото и да било друг,защото те познават. Успех!