Споделена история от Тинейджърски

Без приятели заради нестандартните ми интереси
Първо на първо реших да споделя проблема си тук просто защото трябва да споделя някъде а тук е най-лесно! :D Момче 10 клас на 16 от София. От няколко месеца останах без нито един приятел, най-вече заради интересите и заниманията ми, който не се вписват лесно. Аз съм от така наречените "гийкове", който откачат като излезе нов трейлър за нещо и лятото стоят една седмица цяла нощ за E3. Денят ми предимно минава в гледане на филми и сериали по нетфликс, играене на видео игри, четене на комикси! Не съм (много) срамежлив и пълен задрастеняк, който не излиза от вкъщи просто ми е трудно да се социализирам защото нямам общи интереси с никой. Не ме интересува спорт въпреки това не мисля че съм в лоша форма. Родителите ми са в достатъчно добра позиция да си позволявам да правя каквото желая. До 7 клас си имах стабилна компания. Миналата година ме гледаха на криво и ми казваха че съм разглезен. Тази година почти не ходя в новото училище, защото там е същата работа. И общо взето не виждам изход! Спя през деня стоя през ноща или обратното както ми падне, нямам настроение за нищо исках да започна да ходя на фитнес. Ще кажете като не излизаш от вкъщи нищо няма да промениш а като изляза какво ще стане? Както казах в началото, тежи ми и трябваше да споделя някъде! Не търся състрадание ако имате да кажете нещо злобно запазете го за себе си! Ако някой е прочел чак до тук Благодаря :)

Коментари

1.   Личи си, че не ходиш на училище допускаш елементарни правописни грешки, липсват запетаи! Вместо да се жалиш на разни непознати вземи направи нещо полезно като например да попрегоеориш малко правописа и граматиката, че след 2 години те чакат матури момченце! Ако я караш така как ще ги вземеш просто не виждам! Кой знае какво им е на вашите да берат ядове с тебе постоянно задето не учиш и не влизаш в часове?

2.   Е как искаш да имаш социална среда като по цял ден гледаш филми или комикси? Може би ще те изненадам ама приятелството изисква общуване, а общуването - време. Ти нямаш време защото си пред телевизора, като нямаш време да общуваш няма как да завържеш и задържиш приятели.

3.   Ходиш ли на Gaming Knights? Там можеш да се социализираш с хора с твоите интереси.

4.   Намери си приятели със сходни интереси или си разшири твоите.
И аз съм "geek", но въпреки това имам широк спектър от интереси и това ми позволява да говоря с почти всеки за всичко.

5.   Добре де, покрай тия видео игри не общуваш ли с други играчи?
А и още нещо ми направи впечатление пишеш, че не ходиш много на училище. Първо това е адски зле за образованието ти и а развитието ти и второ изключително много зле ти се отразява на социалния живот, защото там малко или много срещаш хора и може пък и един от цялото даскало да с твоите интереси. Ама като не се появяваш там много как да разбереш? ! Така, че на твое място поне на училище щях да ходя малко по-редовно, защото колкото повече се затваряш у вас, толкова повече се изолираш от света и толкова е по-малък шансът да намериш някой с подобни интереси. В крайна сметка къде да го намериш? Няма да ти се появи на крака у вас. За това все пак гледай да излизаш по често, пък може и да попаднеш на подходящи хора.

6.   Интересното в случая е, че в днешно време, да ме казвам болшинството, но поне огромна част от връстниците ти са като теб. Огромна част имате такива нестандартни общи интереси, но въпреки това не сте приятели. Това е ироничното. :)

7.   И още нещо момченце, има си българска дума и тя е странен кво е тва нърд кво е тва гийк? Нещо много модерно стана да се употребяват чужди думи в езика ни разбирам да беше толкова беден да нямаме наша дума, но ние имаме!

8.   1, съгласен съм с теб, но има един проблем. Знаеш ли какъв е? Ти имаш същите проблеми, които посочваш на автора. Изпуснал(а) си една камара запетайки!!!

9.   Съгласен съм с номер 6 - без да се напъвам си спомням веднага поне за петима души, които познавам с такива "нестандартни интереси". Явно проблемът не е в интересите, а липса на желание да се социализира човек.

11.   За разлика от горепосочените коментари, аз няма да те критикувам за граматиката ти. Всеки изпада в такива ситуации. Имаш нужда от лека промяна във всекидневието си. Виж пичага, не слушай другите какво ти говорят. Какво ако си разглезен? Залягай върху ученето преди всичко и мисли за главните цели които имаш. Като завършиш ще намериш истинска компания, а и ако излизаш по-често където ще да е, все ще намериш попадение. Нужни са само крачки, успех :)

12.   Имаш още 2 години, в които трябва да се социализираш и да навържеш приятелства. Голяма грешка е това, в което правиш. Аз бях същото чудо като теб. Малоумно е и сега си понасям последствията от това. Студент първи курс без нито един приятел, на когото мога да споделя нещо от живота, от университета от любовта и т. н. Ако не промениш нещо към края на 11-ти и 12-ти клас ще изпаднеш в тежка депресия. Ще бъдеш само една сянка на улицата, за която никой няма да подозира.
/Това го говоря от личен опит. /

13.   Номер 1, вземи си прочети назидателния коментар внимателно и виж ти пък колко грешки си допуснал! Присмял се хърбел на щърбел!