Споделена история от Тинейджърски

Трябва ми начин да се успокоя
Здравейте.
Ж17
От години насам бивам психически изтормозена от живота, който живея, но за жалост не мога да променя.
Имам проблеми със семейството ми, имам много големи разочарования съобразно училище, приятели, любов и т. н. Да, знам че това е самият живот. Но наистина психически не издържам повече. Просто се тормозя ден след ден.
Отношенията между родителите ми стават все по-лоши. Скоро ще се стига до развод.
В училище - ходя, редовно, старая се да не пропускам часове и да бъда по отговорна, защото знам, че това все някак ще ми помогне завбъдеще. Не уча. Не ми се учи. И все пак давам всичко от себе си на тестове и успявам да изкарам 5-ци 95% от времето.
Приятели - Имах. Но в следствие на ужасно предателство от единствения човек, който уважавах и просто бях благодарна, че го имам ми каза " Майната ти. Сега си имам приятел. Ти не си ми нужна вече". Ето на, 5 годишно приятелство просто си замина заради едно момче. Ама айде, майната му на това.
Връзка - Имах приятел, обичах го ужасно много, както и той мен, но нещата между нас просто не се получаваха заради всички малки караници и най-вече хора заставащи между нас с цел да ни разделят. Накрая и двамата просто, със стиснати зъби си казахме "Довиждане" защото аз просто не можех да понеса цялото това напрежение около връзката ни. ( 3 години )
Е...
Предполагам до тук мога да споделя. Просто искам да намеря начин да си оправя живота. Искам да мога да намеря позитивното и да си подредя нещата, да мога да гледам на всичко с усмивка, колкото и да знам, че живота никак не е красив. Но вярвам, че ако направя някаква стъпка напред, да се променя, да си отпочина от всичко ще намеря и правилния път.
Имате ли някакви идеи как да продължа напред? Ще се радвам да ги чуя.
( Съжалявам за правописните грешки, както и пунктуационните, не е заради липса на знание, по скоро умора. 6:00АМ. )

Коментари

1.   Мента глог и валериан

2.   Имаш поводи за радост- млада си, здрава си, бъдещето е пред теб.наблегни на ученето, така ще може да отидеш да учиш в друг град и да се махнеш от родителите си и от тази среда. Имаш много възможности пред теб, както и да намериш нови приятели, нова любов. И ще ги намериш, сигурна съм. Не му мисли толкова, дори и да се разделят, родителите ти те обичат.

3.   " Искам да мога да намеря позитивното и да си подредя нещата,
да мога да гледам на всичко с усмивка, колкото и да знам, че живота никак не е красив. "

Ей тaкa си прaвиш aвтосaботaж! Сaботирaш себе си и всякaквa възможност зa нещо добро. Докaто ти сaмa си внушaвaш, че животът не е крaсив, нямa кaк дa видиш нещо крaсиво. Имa крaсотa, имa смях, любов, слънце... но ти не искaш дa го видиш. Кaто дa се стрaхувaш дa бъдеш щaстливa. Кaто че, aко се зaрaдвaш нa нещо, то нещо лошо ще се случи и ще отнеме товa, което те е зaрaдвaло.
Тоест, проблемът е вътре в теб и възприятиятa ти. Естествено сa продиктувaни от светът около теб- семейство, училище, може би предaтелство, ти си знaеш.

Трябвa дa премaхнеш тaзи бaриерa в глaвaтa си. Просто се стрaхувaш дa бъдеш щaстливa, дa видиш крaсотaтa в животa.
Зaщо? Aко отговориш честно нa този въпрос, ще си нaпрaвилa вaжнaтa крaчкa към решaвaне нa този проблем, ще знaеш КAК.
Успех!

4.   Викни на глас МАЙНАТА му, ще си стъпя на краката и ще стана успешна. Казвам ти го като опитен, разбирам колко е трудно за момиче да сдържа емоционалните чувства, но ще премине болката полека-лека. Не чакай психолог или потупване по рамото, гледай на нещата като част от живота. Ще намериш правилния, още не си на 18. Ако имаш проблеми като ранна депресия, добре е да се консултираш със специалист. За всеки случай, успехи.

5.   Ново хоби. Нещо на което да се посветиш, да правиш с желание, да те поглъща.

6.   Не пич, това не е самия живот. Просто не се оставяй на случайност та и ще промениш нещата.

7.   Родителите ти те тровят!!!
Просто като ги слушаш как си викат се опитай да не се замисляш какво си говорят, защо си го казват, кой е крив, кой е прав и така нататък.
Някои хора просто не стават за родители.

Предложението на номер5 ми се струва най - адекватно спрямо възрастта ти и положението ти към днешна дата.

Не се сдухвай, че не си отличничка - и без това в училище се учат доста излишни неща, НО
почвай още от сега да мислиш от какво ще вадиш пари!!!
Много е важно да се откъснеш от вашите и това няма да стане без ПОСТОЯНЕН ПОТОК ОТ ПАРИ!!!

Все пак наблягай на анлийския език и не спирай да си обогатяваш общата култура.