Споделена история от Тинейджърски

Да призная ли чувствата си ?
Здравейте, имам нужда от помощ. Хлътнала съм много по едно момче, но не знам дали да му призная какво чувствам. Колебая се, дали да кажа всичко или да замълча. Не знам как ще реагира той. Стурва ми се, че има нещо когато ме погледне, може просто да се заблуждавам, но може и да не е така. Раздвоена съм пред това да му призная какво чувствам или да си замълча докато чувствата отминат. Ако той изпитва нещо към мен, няма да ми каже, защото е такъв и там е проблемът, че единствения начин да разбера е да му призная. Харесвам го от доста време, просто как да кажа сякаш в него съм била влюбена истински, всеки ден го виждам и всеки ден ми се обръща корема или ми се подкосяват краката и така в продължение на месеци, просто не мога да продължавам така. Ако му кажа, всичко това ще трябва да спре или да продължи, зависи от неговите чувства. А ако не му призная и си замълча и просто да не разбира, че не ми е безразличен, не знам дали ще мога да спра чувствата, но ако не му кажа може и да е по-добре за нашето приятелство. Макар, че ми е много трудно да съм приятелка с него защото чувствата ми напират и не мога да се държа сякаш ми е само приятел и това ме кара да се отдръпвам от него и да сме само на "здрасти". Не знам колебая се. А и трябва на живо да му признавам, ако ще го правя, а това ме влудява също, но мога да събера смелост, но не знам дали е правилно. Тук ви моля за помощ! Благодаря много !

Коментари

1.   Моето мнение е да поговориш със него ,защото докато седиш и се чудиш може някоя да ти го отмъкне. Набери енерция и му кажи иначе така само ще се измъчваш.Ако така ти е по приятно мълчи си! Казвали са че за любовта човек прави всичко такаче направи и ти !!! "ЛОДКАРКАТА"

2.   И според мен трябва да му признаеш чувствата си,защото може и да го испуснеш,а след това много ще те е яд ;) а между другото от кой град си?

3.   кажи му.

4.   аз също бих те посъветвала да му го принзаеш,но замисли се от последствията-те могат да бъдат добри в смисъл и той да изпитва,това което ти,но другия вариянт е ..сещаш се и от това да се развали приятелството ви ,моят съвет е да помислиш върху това и успех :)))

5.   Благодаря.
номер 4 -мисля и заради това съм объркана.
номер 2 - варна

6.   аз съм номер -4 отново,ми тогава признай му го ,какво му мислиш..можеш да се очудиш от отговора му-всичко става,кажи му го-трудно е знам,ама така ще те ти олекне и ще спреш да се измъчваш "дали да му кажа или не,как ще реагира..?!" избави се от това и сложи край! Иначе,след ако не го направиш сега от страх,да не го загубиш като приятел,по късно може да съжаляваш-цял живот .. айде от мене отново успех :)))

7.   да ти кажа и аз имам същия проблем обаче момчето корто харесвам е от друг град не се виждаме много често, но на мен много ми се иска да си призная чуствата към него, но не мога да събера смелост

8.   Абе гении знаете ли колко по лесно е като си признаете всичко! ! ! Аз имах подобен проблем. Момче съм. МНОГО я харесвах. Тя мен също. Казах че много я харесвам, чувствата били взаимни. Сега вече не сме гаджета, но сме първи дружки! ! !

9.   Номер 8: Ех,късметлия... !

11.   Така, след като казвате "Признай си, признай си" до сега никой не е казал как да "си признае" лесно е да се каже "Ами кажи му какво чувстваш" въпроса е как да го каже..

12.   Аз имам същия проблем. Харесвам едно момче от моя блок. По- голям е от мен с 2 години. Мисля, че и той ме харесва. Ще е страхотно, ако ми признае пръв, но така като гледам ще си почакам доста. Затова реших да му споделя за чувствата си.
Сега. Забравих да ти кажа не тебе съвет. Значи, първо помисли от колко време се познавате. До сега дали ти е намеквал нещо. Ако не - гледай да оставате повече насаме.
Със сигурност не съм ти помогнала, тъй като това го пиша шест години по-късно, от когато ти си го писала.

13.   И аз имам подобен проблем. Харесвам едно момиче от доста време и си мисля, че е по-добре да опитам, но тя не иска връзка (не с мен, а по принцип). Тя е на моите години, имаме някой общи интереси, но се виждаме много рядко, защото тя учи в друг град. Проблемът е, че искам да и кажа, че я харесвам, но ме притеснява това, че ще си развалим приятелството, а аз държа на него. Нейни приятелки са ми казвали да не опитвам с нея, защото ще ми разбие сърцето, но тя много ми харесва. Какво да правя?

14.   Ако момчето е добро и се отнася добре към теб сподели ако смяташ че ще реагира по някакъв начин, не искам да налагам мнението си какво да правиш, казвам го защото и аз харесвам едно момче... признах си, а той какво? ! Подигра ми се и разказа на целия клас... затова прецени що за човек е ако е добър... и ще те разбере сподели... не е срамно да харесваш някого въпреки че сме 21 век и го намират за смешно (тоест не го взимат на сериозно). Ще се радвам ако бях полезна.

15.   От номер 13 до 14.
Да, момичето е добро, не ми се подиграва, дори и да има за какво. Накратко, ние с нея се уважаваме като добри приятели и мисля, че с нея може да се получи. Аз ще опитам, ще и кажа какво изпитвам, но ако ме отблъсне ще продължа напред. Благодаря за съвета, мисля че ще ми е от полза.

16.   Нищо недей казва. Ще се чувстваш глупаво. Не се оповавай на това че се държи добре с теб. Моят приятел също се държеше добре с мен. А всъщност реално е голям гъз не само към отношението си към мен но и към хората по принцип лицемерно се държи. Не рискувай

17.   От номер 13 до 16.
Права си, но много ми харесва и не мога да я забравя, затова ще опитам, пък каквото стане такова, все пак има много риба в морето. Благодаря ти за мнението все пак. :)

18.   Направи си фалшив акаунд чрез фейзбук или инстаграм и му пиши